Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Szczelinomierze

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Wykonywanie prac naprawczych wymaga precyzji i dbałości o każdy szczegół, w tym również wykonywanie pomiarów. Niestety, czasami jest to trudne. Doskonałym przykładem są szczeliny, które występują pomiędzy dwoma materiałami. Jak zmierzyć je w sposób prosty, a jednocześnie dokładny? Odpowiedź jest prosta. Warto wykorzystać odpowiednie narzędzia. Jednym z tych, które warto mieć w swoim zestawie, jest szczelinomierz klinowy. 

To narzędzie pomiarowe, które, jak sama nazwa wskazuje, ma postać klina. Wsuwając je w szczelinę możemy odczytać dokładną jej szerokość, która zapisana jest na podziałce narzędzia. Szczelinomierz klinowy najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie oraz wśród drogowców i geodetów.

Istnieją również inne rodzaje szczelinomierzy, dzięki czemu każdy z naszych klientów może wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Jednym z nich jest szczelinomierz listkowy. Posiada on obudowę, wewnątrz której znajdują się płytki, zwane również listkami. Wybierając listek pasujący do szerokości szczeliny możemy odczytać z niego jej szerokość. Ten rodzaj przyrządu określany jest również jako szczelinomierz precyzyjny, ponieważ pozwala na dokonanie pomiaru z dokładnością do setnych części milimetra. W ofercie posiadamy również szczelinomierze do zaworów, które są niezastąpioną pomocą w regulacji luzu zaworowego w silnikach. Pozwalają również na określenie zużycia się zaworów. 

Wszystkie szczelinomierze, które oferujemy w naszym sklepie, charakteryzuje wysoka jakość, wykonanie z solidnych, trwałych materiałów oraz przystępna, niska cena.