Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Siekiery

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Dobra siekiera to podstawa w każdym domu wolnostojącym. Przydaje się głównie do łupania drewna na skałki. Ma więc znaczenie dla osób, które same przygotowują opał. Jednocześnie może być stosowana również przy ogniskach, na biwakach czy tradycyjnie - do ociosywania grubego drzewa.

W codziennej pracy szybko okazuje się, że tania, kiepskiej jakości siekiera jest nieskuteczna. A co gorsza, może być niebezpieczna. Odpadająca przy zamachnięciu się główka czy złe wyważenie mogą być przyczyną groźnych wypadków.

Dlatego warto mieć raczej jedną dobrej jakości siekierę do łupania drewna, która posłuży przez lata, niż kilka kiepskich modeli. Najlepsze są ergonomiczne, lekkie siekiery z gumową rączką marek takich jak Fiskars czy Husqvarna. Nieco bardziej budżetowym rozwiązaniem będą tradycyjne siekiery stosowane od wieków w Polsce – z dobrze wyważonym, drewnianym trzonkiem.

Każdy może wybrać coś dla siebie. Dostępne są zarówno lekkie siekierki o wadze ok. 0,5 kg dla osób o drobnej budowie, jak i potężne siekiery ciesielskie do ociosywania grubego drzewa. Wybór siekiery dobrej jakości sprawia, że rzadziej trzeba będzie ją ostrzyć i konserwować, więc po prostu dłużej posłuży.

By dobrze dopasować narzędzie, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko markę, ale też swój wzrost i wagę, a także to, do czego ma być wykorzystywane. Można też wybrać uniwersalny sprzęt dobrej marki, jeśli ma on służyć jako siekiera do łupania drewna dla kilku członków rodziny jednocześnie. Zobacz wszystkie siekiery dostępne w sklepie.