Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Wkrętaki, wykrętaki, wybijaki

Produkty 1-32 z 587

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
na stronę

Wkrętak to ręczne, małe narzędzie, które służy do wkręcania wkrętów. Nie jest to zbyt skomplikowane akcesorium, ponieważ składa się na nie rękojeść (najczęściej z gontu) oraz element roboczy. Ważne jest, by wkrętak wykonany był z solidnego materiału, który nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu podczas pracy. Groty wkrętaków najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej lub stali chromowo-molibdenowej. W rodzinie wkrętaków można wyróżnić: wkrętak do bitów, wkrętak z wymiennymi końcówkami oraz wkrętak precyzyjny.

Wykrętak do śrub to specjalne narzędzia posiadające odwrotne gwinty. Służą do usuwania starych, zniszczonych śrub, których nie można usunąć w żaden inny sposób, jak poprzez rozwiercenie otworu. Wykrętaków można używać także do nakrętek oraz szpilek. Wykrętak do urwanych śrub, wykrętak do śrub czy wykrętak do szpilek to niezbędne narzędzia w każdym profesjonalnym serwisie mechanicznym czy motoryzacyjnym. Wykrętak do śrub to bardzo poważny wybór – musi być trwały, aby w skuteczny sposób usunąć śrubę, ale przy okazji nie może zniszczyć gwintów.

Wybijak z kolei to profesjonalne narzędzie niezbędne w serwisie ślusarskim oraz warsztacie mechanicznym. Wybijak do otworów oraz wybijak do gumy muszą być niezwykle precyzyjne oraz bardzo trwałe, aby wytrzymać mocne uderzenie i przebić się przez twarde oraz elastyczne materiały. Wybijak do otworów może mieć różne przekroje i wymiary – 2 mm, 3 mm, cylindryczne czy stożkowe. Wybijaki można kupować w zestawach lub pojedynczo, w zależności od możliwości finansowych oraz faktycznych potrzeb użytkownika.