Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Frezy teowe

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Frezy teowe służą do nacinania rowków teowych, czyli takich, które mają kształt litery T. Są to frezy trzpieniowe kształtowe, wykonane zazwyczaj z węglika spiekanego lub stali HSS. Czasem można trafić też na frezy ze stali kobaltowej. Materiały te są odporne na wysokie temperatury i ścieranie.

Frezy teowe przydają się na końcowym etapie pracy przy wycinaniu elementów. Rowek najpierw musi zostać wykrojony specjalnym frezem do rowków. Frez teowy służy do usuwania bocznej części pozostałego w tym wykroju metalu. Pozwala uzyskać jego idealny kształt.

Aby móc długo i bez przeszkód kontynuować pracę, warto zaopatrzyć się w teowy frez składany. Taki rodzaj ma wymienne ostrza, które wystarczy obrócić i zamontować niestępioną krawędzią w stronę nacinanej krawędzi, by móc dalej pracować. Można też wymienić całą płytkę z ostrzami. Dzięki temu same frezy składane trzeba rzadziej wymieniać. Można ich używać bez obaw o zniszczenie.

Frezy teowe mają ostrza ułożone skośnie w dwóch kierunkach. Dzięki temu ciężar i drgania rozkładają się równomiernie na wszystkie części narzędzia. Minimalizuje to ryzyko zniszczenia ostrz, a jednocześnie zwiększa precyzję pracy.

Można wybierać spośród frezów teowych z uchwytem walcowym i stożkowym. Te pierwsze sprawdzają się raczej przy mniejszych średnicach, podczas gdy drugie mają zastosowanie tam, gdzie obciążenia są duże.

Istnieje wielu znanych polskich producentów frezów teowych, którzy cieszą się dobrymi opiniami. Dodatkowo w sklepach można trafić na sprawdzone frezy zagranicznych producentów, jak turecki Akko czy niemiecki Guhring.