Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Agregaty malarskie

1 element

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Agregat malarski to urządzenie pozwalające malować duże powierzchnie metodą natryskową. Przydatny w firmach malarskich i budowlanych, pozwala na szybkie pokrycie farbą znacznie większych połaci ścian, niż przy użyciu klasycznych metod jak wałek czy pędzle. 

Agregat do malowania ścian działa na bardzo prostej zasadzie – do zbiornika wlewa się farbę, a następnie za pomocą pistoletu pod ciśnieniem nanosi w wybrane miejsce. Sprawdza się bardzo dobrze również w przypadku nierównych i chropowatych powierzchni. Przed zakupem należy jednak zadać sobie pytanie jaki agregat malarski - tłokowy czy membranowy, elektryczny, czy spalinowy? Wszystko zależy od tego, jak często mamy zamiar używać nasz agregat do malowania natryskowego. Membranowy, jak sama nazwa wskazuje, rozprowadza farbę za pomocą łatwo wymienialnej membrany, posiada prostą konstrukcję i brak elektroniki. Ma słabszą wydajność i efektywność zasysania farby niż tłokowy agregat do malowania ścian. W przypadku tego drugiego bowiem tłoki rozpylają farbę, będąc sterowanymi przez wbudowany minikomputer. Niektóre modele są zdolne rozprowadzać nawet masę szpachlową. 

Jaki agregat malarski kupić, kiedy mamy tyle rodzajów do wyboru? Najlepiej kierować się przyszłym użytkiem i w zależności od tego, czy potrzebujemy go na użytek prywatny, czy związany z wykonywanym zawodem, dostosować zakup do naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy często agregat do malowania, wypożyczalnia zaś jest daleko, warto zakupić sobie własny sprzęt. Istnieje również inna zaleta zakupienia takiego urządzenia jak agregat malarski – wynajem na godziny! Dzięki temu zyskamy dodatkowe, pasywne źródło dochodów. Nasz sklep posiada w asortymencie miedzy innymi: agregat do malowania elewacji, czy agregat do malowania ścian. Sprawdź sam i wybierz najlepszy model dla siebie!