Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Mulczery do trawy

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Mulczowanie trawy ma zastosowanie zarówno w przydomowym ogródku, jak i na wielkich areałach - w parkach czy na terenach uprawowych. To ekologiczna metoda, która pozwala zminimalizować ilość odpadów roślinnych, a nawet je ponownie wykorzystać.

Mulczer do trawy to rodzaj kosiarki, która ścięty materiał roślinny wypuszcza umieszczonym z tyłu otworem lub klapą. Dzięki temu rzadki trawnik wygląda na bardziej zadbany. Nie trzeba też wówczas osobno zbierać i utylizować trawy. Co więcej, biomasa rozkłada się na trawniku i powraca do ziemi wraz z cennymi minerałami, które spulchniają glebę. Dzięki temu sama trawa może stanowić rodzaj zielonego nawozu.

Mulczery do trawy mogą też rozdrabniać w ten sposób rośliny uprawne, a niektóre większe modele – gałęzie czy inne elementy większych zarośli. W ten sposób zamiast poświęcać czas i miejsce na składowanie odpadów zielonych, można je natychmiast ponownie wykorzystać z pożytkiem dla upraw. Niektóre mulczery do trawy pozwalają na wybór stopnia, w jakim skoszona trawa ma być rozrzucona po ziemi lub przechowywana wewnątrz kosiarki. Pozwala to wykorzystać ją np. tylko na określonym fragmencie terenu.

Można nabyć kosiarkę z gotowym mulczerem lub dokupić mulczer do niektórych kosiarek systemowych, takich marek jak Makita. Na rynku dostępne są kosiarki ręczne, a także elektryczne i spalinowe mulczery do trawy. Mulczer elektryczny będzie odpowiedni na mniejszym terenie, podczas gdy spalinowy sprawdzi się przy większych areałach. Popularne są mulczery do trawy marek takich jak Hecht, Stiga czy Makita, które można znaleźć w tym dziale.