Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Wiertnice

Produkty 23

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Wiertnicami nazywamy urządzenia używane do tworzenia odwiertów (otworów wiertniczych) w gruncie, w skałach lub betonie. Na rynku istnieje wiele rodzajów wiertnic – od manualnych (jak wiertnica ręczna do słupków), przez takie jak wiertnica do studni (używane do wiercenia na średnie głębokości), aż po olbrzymie urządzenia wiertnicze stosowane w procesie wydobycia ropy naftowej lub do badań geotechnicznych. Warto w tym miejscu nadmienić, że mianem wiertni określa się miejsce, gdzie ustawiona została wiertnica.

Wszystkie rodzaje wiertnic różnią się przeznaczeniem, średnicą otworów, czy budową. Wiertnica ręczna to proste narzędzie o wyglądzie świdra z zamontowaną u góry poprzeczna rączką, pozwalającą kręcić całością. Używa się jej najczęściej do postawienia i wybetonowania słupków pod na przykład ogrodzenie. Jeśli wykonujemy więcej cyklicznych prac tego typu, warto zaopatrzyć się na własność w swoistą ewolucję tego narzędzia, jaką jest wiertnica glebowa - wypożyczalnia sprzętu nie będzie nam wówczas potrzebna. Posiada ona świder połączony z silnikiem spalinowym, podobnym do tego, jaki znajduje się w kosie spalinowej. Budowa umożliwia obsługę jednocześnie dwóm osobom, jeśli jest to konieczne (twardy i wymagający grunt). 

Odwierty realizowane przy pomocy lekkich wiertnic można przeprowadzać za pomocą wiercenia wiertłem ślimakowym na sucho, wiercenia z wykorzystaniem rur okładzinowych, wiercenia udarowego narzędziami udarowymi (szlamówki) oraz wiercenia płuczkowego (przy użyciu metody obrotowej z użyciem płuczki lub ślimaka ciągłego). Wszystko zależy od konkretnego podłoża i modelu sprzętu.

W naszym asortymencie posiadamy między innymi urządzenia takie jak: wiertnica do ziemi, horyzontalna, do minikoparki, wiertnica pozioma.