Ranking wiertarko-wkrętarek

Wiertarko-wkrętarka należy do elektrourządzeń, które w domowym warsztacie zajmują uprzywilejowane miejsce. Szereg prac remontowych i montażowych możliwych jest do wykonania tylko dzięki użyciu tego niezawodnego narzędzia. Rynek elektrourządzeń zalewany jest przez ogromną ilość wiertarko-wkrętarek różnych marek i z tego powodu ewentualny zakup tego narzędzia nastręcza majsterkowiczom i profesjonalistom nie lada kłopotów. Poniższy ranking ma na celu choć trochę pomóc w wyborze wiertarko-wkrętarki, dzięki wskazaniu i opisaniu wybranych modeli. Wiadomym jest fakt, że ranking nie zastąpi praktycznego sprawdzenia urządzenia, ale zawsze może wskazać drogę do narzędzia, które warto przetestować.

 

Wiertarko-wkrętarka do 200 złotych

 

Domowy budżet zazwyczaj stanowi sprawę nadrzędną przy planowaniu zakupów. Wybór elektrourządzenia będzie się więc wiązał z wysokością ceny. Dla tych, którzy nie potrzebują urządzeń bardzo mocnych, przeznaczonych dla profesjonalistów, produkowane są dość tanie, ale i jakościowo dobre urządzenia, spełniające podstawowe prace montażowe i remontowe. W rankingu wiertarko-wkrętarek w cenie do 200 złotych warto zwrócić uwagę na poniższe produkty.

 

Makita DF331DZ

Ta nieduża akumulatorowa wiertarko-wkrętarka posiada dwa biegi i jest niespotykanie lekka. Jest też przeznaczona do prac w miejscach trudno dostępnych, co przydaje się bardzo często podczas wielu zadań w niekomfortowych warunkach. Oferuje technologię CXT - Compact Extreme Technology. Zwiększona moc silnika zapewnia większą wydajność pracy i maksymalny moment obrotowy. Wiertarka oferuje płynną regulację prędkości obrotowej spustem włącznika. Dioda LED z funkcją opóźnionego wygaszania oświetla obszar roboczy. Kolejną funkcją jest 18-stopniowa regulacja momentu obrotowego. DF331 DZ posiada mechaniczną 2-biegowa przekładnię planetarną o dużej sile wiercenia, wyposażona jest w szybkomocujący uchwyt wiertarski. Cena urządzenia to około 199 złotych.

 

Einhell TC-CD 12 LI

W rankingu wiertarko-wkrętarek w cenie do 200 złotych to urządzenie wyróżnia się posiadaniem baterii litowo-jonowej, która jest trwalsza i lepiej trzymająca od niklowo-kadmowej. Wyposażona jest w dwa akumulatory, ładowarkę i bity (x 10). TC-CD 12 LI posiada szybko zdejmowane wrzeciono, co przyspiesza wykonanie czynności po wierceniu, gdy trzeba natychmiast wkręcić wkręty. Wiertarka jest lekka, świetnie nadaje się do majsterkowania i niewielkich prac remontowo-budowlanych. Choć produkcja urządzenia odbywa się w Chinach, jest pod ścisłą niemiecką kontrolą montażową. W rankingu urządzeń w cenie do 200 złotych to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. 

 

Skil 1001 AT

Ta kompaktowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa kosztuje około 180 złotych.  Jest to bardzo nowoczesna konstrukcja, lekka i niezawodna, zapewniająca prostotę obsługi.  Urządzenie posiada dwa biegi, wysoką prędkość obrotową podczas wiercenia, ma dużą moc przy wykonywaniu trudniejszych zadań związanych z wierceniem. Oświetlenie punktowe zapewnia dobrą widoczność obrabianego przedmiotu i wygodniejszą pracę w zaciemnionych miejscach. Tak wysoko oceniona w naszym rankingu wiertarko-wkrętarka wspaniale wkręca i wykręca śruby, z łatwością wierci otwory w ścianie i w drewnie. W cenie do 200 złotych Skil 1001 AT  jest jednym z lepszych wyborów.

 

Bosch GSR 1000

Ciekawym wyborem jest w naszym rankingu urządzenie marki Bosch. Wiertarko-wkrętarka GSR 1000 kosztuje trochę powyżej zakładanego budżetu, bo 280 złotych. Charakteryzuje ją lekkość i wygodna w trzymaniu, znajdzie zastosowanie w każdym warsztacie i w domu, może być z łatwością obsługiwana i używana przez kobiety. Posiada wbudowany akumulator, którego napięcie wynosi 10, 8 V. 

 

Wiertarko-wkrętarka do 3000 złotych

Wiertarko-wkrętarki w cenie do 3000 złotych są doskonałą opcją dla tych, którzy mogą wydać nieco więcej pieniędzy za wysokiej klasy produkt. Oto kilka świetnych modeli wiertarko-wkrętarek, spośród których można wybrać tę, która będzie odpowiednia do potrzeb.

 

Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki firmy Festool

 

C 18 Li 5,2 – set 

To świetne urządzenie można nabyć już za niecałe 2 800 złotych, co jest wyjątkową okazją zważywszy na jego ergonomię, funkcje i parametry techniczne. Napięcie akumulatora wynosi tutaj 18 V, a konstrukcja w kształcie litery C i z optymalnie umiejscowionym punktem ciężkości powoduje, że świetnie leży w ręce, co tym samym przyczynia się do lepszego komfortu pracy. Wysoką moc urządzenia zapewnia technologia bezszczotkowego silnika EC-TEC.  Wiertarko-wkrętarka firmy Festool jest lekka, silna oraz bardzo trwała. Szybszy postęp prac jest też możliwy dzięki zastosowaniu systemu szybkiej wymiany narzędzi CENTROTEC i nasadek FastFix. W rankingu wiertarko-wkrętarek w cenie do 300 złotych C 18 zajmuje wysokie miejsce. 

 

T 18+3 Li 5,2-Plus 

W podobnej cenie można nabyć wiertarko-wkrętarkę marki Festool T18+3 Li 5,2. W naszym rankingu zajmuje również wysokie miejsce. Dysponuje napięciem 18 V, posiada klasyczną konstrukcję w kształcie litery T. Jest lekka, silna i trwała. Silnik EC-TEC zapewnia maksymalną trwałość i ogromną skuteczność, umożliwiając tym samym wydajną i oszczędną energetycznie pracę. Tę wiertarko-wkrętarkę cechuje najwyższa elastyczność i opłacalność,  można w niej stosować akumulatory z tej samej klasy napięciowej.

 

DRC 18/4 Li 5,2-Set 

To elektronarzędzie, którego cena tylko nieznacznie przekracza zakładany budżet 3000 złotych charakteryzuje się bardzo dużym momentem obrotowym. Urządzenie posiada 4-biegową metalową przekładnię do przenoszenia olbrzymich sił i prędkości obrotowych. Wkręcanie z momentem obrotowym  60 Nm na 1 biegu jest dla tego urządzenia bardzo łatwym zadaniem, tak jak i wiercenie z 3 800 obrotów/ min na 4 biegu. DRC 18/4 Li 5,2-Set to niezwykłe urządzenie, silne i niezawodne w każdej sytuacji. 

 

Wiertarko-wkrętarki sieciowe

Wiertarko-wkrętarki sieciowe odróżnia od akumulatorowych to, że są o wiele trwalszymi narzędziami z uwagi na fakt zasilania prądem z sieci. Choć użytkownicy muszą się często użerać z kablami i przedłużaczami, niedogodność tę rekompensuje komfort użytkowania. W trakcie remontu nie trzeba się martwić o to, czy akumulator się szybko rozładuje i czy w zapasie znajduje się kolejny.

 

Przy zakupie wiertarko-wkrętarek sieciowych warto zwrócić uwagę na to, czy wkrętarka oferuje 2-poziomowe przełączanie obrotów – w przód i wstecz, czy posiada funkcję regulacji prędkości obrotów, jaka jest moc urządzenia (im większa, tym lepiej), jaką ma wagę i rozmiar. Najlepiej, by waga nie była zbyt duża, a urządzenie dawało możliwość pracy w małej przestrzeni.

 

W rankingu wiertarko-wkrętarek sieciowych na wysokim miejscu znajduje się urządzenie marki Makita.

 

 Makita 6413

To bardzo lekkie i poręczne urządzenie charakteryzuje się cichą pracą i niewielkim rozmiarem. Można jej używać do wiercenia w stali i aluminium, przykręcania blachy dachowej blachowkrętami. Jej moc to 450 W, a prędkość obrotowa - 3000 rpm. Zastosowano w niej silnik z dużą rezerwą mocy, mocną obudowę o konstrukcji pół skorupowej z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym. Makita 6413 jest wytrzymała, solidna i przede wszystkim niedroga.

 

Kolejnym tanim i dobrym elektrourządzeniem w naszym rankingu jest

 

Skil 6220 AA

Ta kompaktowa wiertarko-wkrętarka ma długi, 6-metrowy przewód, który zapewnia swobodę poruszania się, a także szybkozaciskowy uchwyt wiertarski 10 mm z podwójną tuleją, zapewniający szybką i poręczną wymianę akcesoriów. Sprzęgło 20+1 VariTorque umożliwia precyzyjne wkręcanie, posiada 20 pozycji i dodatkową pozycję do wiercenia. Regulacja prędkości daje wszechstronność i całkowitą kontrolę. To urządzenie posiada bardzo dobry włącznik i świetne sprzęgło. Jego zaletą jest tez mała waga. Minusem jest to, iż do elektrourządzenia nie są dołączone bity i wiertła.

Z droższych wkrętarko-wiertarek sieciowych należy na pewno polecić ten produkt: 

 

Makita DP4003

Urządzenie posiada mocną aluminiową obudowę przekładni, która jest przystosowana do najcięższych zastosowań. Ta wiertarka wyposażona jest też w uchwyt wiertarski szybkomocujący. Silnik ma bardzo dużą moc, wraz z przekładnią redukcyjną daje wysoki moment obrotowy. DP 4003 posiada układ elektroniczny, możliwość obrotów w prawo i w lewo.

 

Wiertarko-wkrętarki z udarem

Zanim zakupi się wiertarko-wkrętarkę z funkcją udaru warto zastanowić się nad takową inwestycją, bowiem połączenie wkrętarki z wiertarką udarową może nie być w pełni satysfakcjonujące. Udar w tego typu urządzeniu może nie spełnić swego zadania w stopniu zadowalającym: nie będzie na pewno tak mocny, jak ten w osobnej wiertarce udarowej. Jeśli jednak decyzja zakupu zapadła, warto spojrzeć na dwa modele przedstawione w poniższym rankingu wiertarko-wkrętarek z udarem.

 

Festool PDC 18/4 Li-Basic

To wielozadaniowe akumulatorowe urządzenie z udarem posiada 4-biegową metalową przekładnię do przenoszenia olbrzymich sił i prędkości obrotowych. Przeznaczone jest do wkręcania i wykręcania przy użyciu dużych momentów obrotowych, a także do wiercenia wiertłami o dużych średnicach. Wyposażone jest w włączany udar osiowy do wiercenia w murze. Nadaje się do wiercenia w murze czy też kamieniu do 10 mm. Urządzenie nie jest tanie, ale wysoka cena rekompensowana jest niezawodnością pracy i dużą wytrzymałością na obciążenia. 

 

Makita DHP480Z

Ta bardzo poręczna wiertarko-wkrętarka o sporym momencie obrotowym przeznaczona jest do profesjonalnych prac, takich jak wkręcanie lub wykręcanie śrub, wiercenie w drewnie i metalu.  Zastosowanie udaru umożliwia wiercenia w betonie. Produkt posiada dwa biegi, ma podwyższoną odporność na pył i wilgoć, spust włącznika umożliwia kontrolę prędkości, obszar roboczy dodatkowo oświetlony jest przez diody LED. W wyposażeniu znajduje się szybkomocujący uchwyt wiertarski 13mm, uchwyt do mocowania na pasku oraz końcówka wkrętakowa nr 2. To świetne elektronarzędzie zapewni komfortową pracę i niezawodność.