Montaż kabiny prysznicowej

montaż kabiny prysznicowej

 

 

Samodzielny montaż kabiny prysznicowej jest nie lada wyzwaniem – misją, której realizacja wymaga wiedzy, umiejętności, posiadania odpowiedniego sprzętu i oczywiście doświadczenia. Nie powinno więc nikogo dziwić, że większość osób wymieniających kabinę prysznicową decyduje się na zatrudnienie fachowca, który zajmie się jej montażem. Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej? Sprawdźmy!

 

Wanna czy kabina prysznicowa?

To pytanie, które zadaje sobie chyba każda osoba, która planuje remont lub budowę łazienki. Zarówno wanna, jak i prysznic ma swoją rzeszę zwolenników i przeciwników, dlatego nie będziemy się w tym miejscu rozwodzić, które z tych rozwiązań jest lepsze – wanna pozwala na relaks w gorącej wodzie, natomiast pod deszczownicą prysznica możemy się równie dobrze odprężyć po długim, ciężkim dniu. W Polsce w ostatnim czasie obserwujemy boom na zakup mieszkań o małym metrażu – w takich mieszkaniach najczęściej montuje się kabiny prysznicowe ze względu na to, że zajmują one mniej miejsca niż wanny, więc wpasowują się lepiej do niewielkich łazienek. Najbardziej popularni producenci zagraniczni kabin prysznicowych to na przykład Beloya, SAVANA czy Cooke&Lewis. Warto także wspomnieć o krajowych firmach zajmujących się produkcją i sprzedażą armatury łazienkowej – bardzo popularne wśród klientów są kabiny prysznicowe KOŁO, kabiny natryskowe Kerra czy drzwi do kabin prysznicowych marki Rea.

 

Przeczytaj: Jakie płytki pod prysznic?

 

Montaż kabiny prysznicowej – cena

No dobrze, ale do brzegu Panie majster – ile za montaż kabiny prysznicowej? Dziś, w dobie stale rosnących cen usług i materiałów budowlanych, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta! Montaż kabiny prysznicowej rea może kosztować podobnie co montaż kabiny prysznicowej cooke&lewis o podobnych rozmiarach – ta absurdalna i wymijająca odpowiedź, niestety jest z drugiej strony najbardziej rzetelną spośród wszystkich możliwych! My jednak postanowiliśmy nieco głębiej zbadać rynek – przygotowaliśmy dla Was uśrednione ceny za realizację tej usługi:

  • montaż kabiny prysznicowej – około 320 złotych,
  • montaż brodzika – około 190 złotych,
  • instalacja prysznicowej baterii podtynkowej – około 290 złotych.

Podane ceny odnoszą się do kabiny o standardowych rozmiarach, czyli 90x90 cm/185 cm. Ceny mogą się różnić w poszczególnych regionach Polski – najtańsze w zestawieniu okazało się województwo świętokrzyskie. W tym regionie polski za montaż kabiny prysznicowej zapłacimy średnio 220 złotych, montaż brodzika to wydatek około 120 złotych, natomiast osoby chcące zainstalować podtynkową baterię prysznicową w swojej łazience muszą liczyć się z wydatkiem wynoszącym około 200 złotych.

Na przeciwległym biegunie mamy z kolei województwo pomorskie i województwo mazowieckie gdzie za te same usługi zapłacimy dużo więcej. Na Pomorzu usługa montażu kabiny prysznicowej to koszt około 400 złotych, za montaż brodzika zapłacimy około 290 złotych, natomiast za instalację podtynkowej baterii prysznicowej pomorscy fachowcy liczą sobie około 350 złotych. Ceny na Mazowszu są jeszcze ciekawsze, należy jednak wziąć pod uwagę, że zdecydowanie winduje je Warszawa. Usługa montażu kabiny prysznicowej to 450 złotych, usługa montażu brodzika prysznicowego, to koszt rzędu 300 złotych, natomiast za instalację podtynkowej baterii prysznicowej w tym regionie Polski zapłacimy około 370 złotych. W wielu sklepach wnętrzarskich i łazienkowych możemy znaleźć ciekawą ofertę polegającą na zakupie kabiny prysznicowej z montażem. Często taka forma zakupu jest bardziej opłacalna niż wynajmowanie i opłacanie dodatkowej ekipy pracowników do realizacji montażu kabiny prysznicowej.

 

Zobacz: Jakie płytki do małej łazienki?

 

Demontaż kabiny prysznicowej

Warto również wspomnieć o cenach demontażu kabiny prysznicowej – te w zależności od województwa oscylują w widełkach 50-100 złotych. Pamiętajmy, że należy jeszcze zamówić ekipę, która wywiezie na śmietnisko starą kabinę prysznicową – na pozostawianie tego typu odpadu przy ogólnodostępnym śmietniku, zazwyczaj nie wyrażają zgody wspólnoty mieszkaniowe. Dobrym pomysłem jest też wykonywanie remontu w trakcie tak zwanej wystawki, jeżeli w danym mieście jest takowa organizowana. Wystawka polega na darmowym i nieodpłatnym wystawianiu niepotrzebnych przedmiotów przed ogrodzenie domu – mogą być to na przykład meble lub elementy wyposażenia łazienki. Rzeczy te są nieodpłatnie odbierane przez firmę, która ma podpisaną umowę na wywóz śmieci w danym mieście.