Jakie płytki do małej łazienki?

płytki do małej łazienki

 

Wykończenie łazienki nie zawsze jest łatwym zadaniem. Sporo trudności możemy napotkać zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy niewielkim metrażem. Zastanawiasz się jakie płytki do małej łazienki? Zdjęcia aranżacji lub wizualizacje będą bardzo pomocne. Płytki do małej łazienki mogą równie zaskakiwać, jak w przypadku pokojów kąpielowych. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. W ostatnim czasie popularny jest pomysł na kafelki w małej łazience. Odpowiednio dobrane dodatki sprawiają, że wnętrze prezentuje się bardzo gustownie. Z tego artykułu dowiesz się jak dobrać płytki do małej łazienki. Zapraszamy do lektury.

 

Płytki do małej łazienki — co warto wziąć pod uwagę?

Zadajesz sobie pytanie jakie płytki do małej łazienki? Zdjęcia gotowych stylizacji mogą stać się źródłem inspiracji. Zanim jednak przystąpimy do zakupu, warto zwrócić uwagę, że inne produkty są odpowiednie na ściany, a inne na podłogę. Wybierając płytki do małej łazienki, dobrze jest wziąć pod uwagę jej metraż. Może bowiem okazać się, że duże płytki w małej łazience nie tylko będą doskonale się prezentować, ale również oszczędzą budżet. Bardzo często kolekcje płytek do małej łazienki opierają się na jasnych barwach oraz bieli. Wynika to z faktu, że odcienie te w naturalny sposób optycznie powiększają pomieszczenie.

 

Jak dobrać płytki do małej łazienki?

Jakie płytki do małej łazienki warto kupić? Przede wszystkim, w przypadku niewielkiego metrażu, możemy postawić na produkty wysokiej jakości. Do małych pomieszczeń zużywamy znacznie mniej materiałów, co sprawia, że więcej wzorów jest w zasięgu posiadanego budżetu. Jeżeli chcesz wiedzieć jakie płytki kupić do małej łazienki postaw na zdjęcia oraz programy do wizualizacji. Dzięki temu w szybki i prosty sposób zobrazujesz, jak będzie wyglądało pomieszczenie po remoncie.

 

Modne kafelki do małej łazienki

Pomysł na kafelki w małej łazience ewoluuje wraz z najnowszymi trendami mody. Jeszcze do niedawna popularne były o wymiarach 30 × 30 cm. Współcześnie wybór jest znacznie większy. Kafelki do małej łazienki mogą mieć nie tylko różny rozmiar, ale także kształt czy teksturę. Ciekawy pomysł na kafelki w małej łazience podrzuca mozaika. Ułożona na całej ścianie lub tylko na jej fragmencie powiększa przestrzeń oraz staje się jej oryginalną ozdobą. W tym wypadku kafelki do małej łazienki występują w formie gotów płytek złożonych z kilkudziesięciu elementów lub pojedynczych o wymiarach nawet 2 × 2 cm, które z kolei możemy ułożyć w dowolny, nawet najbardziej fantazyjny wzór. Jeżeli więc chcesz stworzyć niepowtarzalny design i nie wiesz jakie płytki do małej łazienki spełnia Twoje oczekiwania, koniecznie sprawdź mozaiki i przekonaj się, jak wiele dają możliwości aranżacyjnych.

 

Postaw na duże płytki w małej łazience

Nie wiesz jak dobrać płytki do małej łazienki zwłaszcza wtedy, kiedy podobają Ci się te o dużych rozmiarach? Wiele zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Duże płytki w małej łazience bardzo często wybierane są na podłogę, ponieważ optycznie powiększają wtedy pomieszczenie. Dodatkowo przy niewielkich pomieszczeniach, wystarczy jedna lub dwie paczki, aby ułożyć całość, minimalizując konieczność docinania ich pod wymiar. Jest to szczególnie istotne, kiedy remont wykonujemy sami. Warto także pamiętać, że duże płytki z małej łazience mogą mieć różny kształt. Ciekawym rozwiązaniem będzie użycie kafli drewnopodobnych na ścianie, które są wąskie, ale długie. Pomysł ten sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się wyższe, co jest szczególnie istotne w łazienkach ze skosami lub aranżowanych w niskich podpiwniczeniach.

 

Nowoczesne kolekcje płytek do małej łazienki

Dużą popularnością cieszą się również gotowe kolekcje płytek do małej łazienki. Zawierają one nie tylko propozycje kafli na ściany i podłogę, ale również elementy dekoracyjne. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kolekcje płytek do małej łazienki ze wzorem 3D. Odrobina iluzji w pomieszczeniu sprawia, że zyskuje ono głębie i nietuzinkowy design.