Bosch 10,8-2 Li – test

 

W nasze ręce wpadła wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Bosch 10,8-2 Li (0601868107) w zestawie z akumulatorem i ładowarką. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej.

 

Narzędzie to jest przede wszystkim małe, poręczne i dobrze leży w dłoni. Wiertarka waży nieco ponad kilogram, przez co trzyma się ją pewnie a ręka nie męczy się. Producent zadbał o wyposażenie maszyny w szereg najbardziej przydatnych funkcji, takich jak wbudowana lampka LED, system elektronicznej ochrony ogniw ECP (chroni ogniwa przed przegrzaniem się), wskaźnik naładowania akumulatora, hamulec silnika, rękojeść softgrip oraz bieg prawo/lewo (przycisk zmiany biegu umiejscowiono pod dużym przełącznikiem, tak, by zmiana biegu nie przysporzyła nam problemów).

 

Jak na swoje rozmiary wiertarka posiada duży, bo 30 Nm moment obrotowy. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zamontować w uchwycie wiertło sednik i wykonywać otwory w drewnie (do 35 mm średnicy)
GSR 10,8-2 Li świetnie sprawdzi się w warsztacie czy do prac domowych. Jest to narzędzie poręczne, wszechstronne, a co najważniejsze wykonane porządnie z dużą dbałością o szczegóły. Prostota obsługi pozwoli posługiwać się tym narzędziem nawet kompletnemu laikowi, zaś przejrzysty design sprawia, że całość prezentuje się schludnie. GSR 10,8 to narzędzie finezyjne, które polecamy każdemu, kto szuka małej wiertarko-wkrętarki do domu i warsztatu.