Czym ciąć płytki?

czym ciąć płytki?

 

Układając płytki, musimy liczyć się z koniecznością dopasowania ich do powierzchni. Czym ciąć płytki, aby efekt był estetyczny oraz nie stracić zbyt dużo materiału? Wszystko zależy od rodzaju posiadanych płytek. Materiał, z jakiego zostały wykonane, wskazuje, jakich narzędzi należy użyć. Z tego artykułu dowiesz się czym ciąć płytki, aby efekt był zadowalający. Zapraszamy do lektury.

 

Czym ciąć gres?

Zastanawiasz się czym ciąć płytki, aby nie powstały nieestetyczne odpryski? Przede wszystkim należy pamiętać, aby tak zaplanować płytki, aby było jak najmniej cięć. Gres jest twardą płytką, dlatego nie zaleca się wykonywanie niewielkich cięć, dla uzyskania kilku centymetrów płytki. Czym ciąć gres, aby nie połamać całej płytki? Dużą popularnością cieszą się szlifierki kątowe z tarczą diamentową. Doskonale sprawdza się do cięcia po wyznaczonych liniach oraz zaokrąglenia i wygładzania krawędzi.

 

Czym ciąć gres polerowany?

Chcesz wiedzieć czym ciąć gres polerowany, aby efekt był zadowalający? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę specyfikacje płytki. Odpowiadając sobie na pytanie, czym ciąć gres polerowany warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to płytka o dużej wytrzymałości. W przypadku produktów polerowanych szczególną uwagę zwracamy na to, aby nie było odprysków. Ze względu na rodzaj płytki tego rodzaju uszkodzenia są bowiem bardzo widoczne i nie wyglądają estetycznie. Dobierając odpowiednie narzędzie do cięcia, warto wziąć pod uwagę także wielkość płytki. Ze względu na twardość gresu wiele osób poleca użycie tarcz diamentowych, jednak warto pamiętać, że im większy rozmiar płytek, tym trudniej wykonać precyzyjne oraz estetyczne cięcie.

 

Czym ciąć płytki gresowe drewnopodobne?

Zastanawiasz się czym ciąć płytki gresowe drewnopodobne? W tym wypadku istotne jest nie tylko rodzaj narzędzi, ale także technika cięcia. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, że na tego rodzaju płytkach zazwyczaj są wzory przypominające prawdziwą deskę, w tym również słoje. W związku z tym nie jest tak istotne czym ciąć płytki gresowe drewnopodobne, lecz w jaki sposób rozplanować ich położenie, aby efekt był zadowalający. Jeżeli po wykonaniu projektu ułożenia okaże się, że nie musimy przycinać wielu płytek, możemy zdecydować się na narzędzie ręczne.

 

Czym ciąć płytki gipsowe?

Płytki gipsowe są chętnie wybierane przez osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z remontami. Nieregularna faktura powoduje, że nie widać ewentualnych niedociągnięć powstałych przy ich docinaniu. Płytki gipsowe są też dużo bardziej miękkie od gresowych. Jeżeli więc zastanawiasz się, czym ciąć płytki gipsowe warto sprawdzić, ile płytek musimy dopasować do układanej powierzchni. Może się bowiem okazać, że w zupełności wystarczy piłka ręczna do drewna. Jeżeli więc chcesz wiedzieć, czy ciąć płytki gipsowe koniecznie zacznij od wykonania projektu prac. Dzięki temu zdecydowanie zmniejszysz straty w płytkach.

 

Czym ciąć płytki klinkierowe?

Płytki klinkierowe są często wybierane nie tylko do wewnątrz, ale również na zewnątrz. Wynika to głównie z faktu, że nie wymagają impregnacji, a uzyskany efekt 3D jest naprawdę ciekawy. Czym ciąć płytki klinkierowe? W przypadku tych elewacyjnych dobrze sprawdza się stolikowa przecinarka mechaniczna. Czym ciąć płytki klinkierowe, kiedy mamy już doświadczenie? W takim wypadku wystarczy szlifierka kątowa z tarczą do cięcia klinkieru. Wykonując remont, możemy zdecydować się także na płytki ceramiczne. Czym ciąć płytki ceramiczne, aby uzyskać odpowiedni efekt? Płytki ścienne są bardziej miękkie niż podłogowe, a więc dopasowanie ich do powierzchni jest znacznie łatwiejsze. Czym ciąć płytki ceramiczne w linii prostej? W wielu wypadkach wystarczy klasyczna gilotyna. Jeżeli cięcia ma być wykonane w wyznaczonych liniach lepiej sięgnąć po szlifierkę kątową.