Czym zmyć żywicę?

 

Żywica jest materiałem, który bardzo trudno usunąć z powierzchni innych materiałów. Ma lepką konsystencję i przy każdej próbie zdjęcia ja dłonią lubi przyklejać się i brudzić jeszcze większą ilość przedmiotów. Choć nie jest to łatwe, istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, czym rozpuścić żywicę i jak ją wywabić. Podpowiadamy, czym zmyć żywicę i jak usunąć żywicę z paneli podłogowych czy karoserii samochodu.

 

Czym zmyć żywicę - domowe sposoby

Żywica naturalna to jeden ze składników niemal wszystkich zdrewniałych części roślin. Jej lepka konsystencja nie powstała tylko po to, żeby przyklejać się do drewna, rąk i cześci karoserii samochodowej. Ma za zadanie łączenie wewnętrznych uszkodzeń rośliny i jej regenerację. Niestety, przy budowie altany ogrodowej, płotów czy innych prac z drewna bardziej od zadań substancji będzie interesowało Cię, czym zmyć żywicę. Przy pracy z drewnem świeżym, które jeszcze nie wyschło, możesz natknąć się na spore ilości żywicy. Trudno będzie Ci z nimi swobodnie pracować i nie ubrudzić siebie lub otoczenia. Dlatego sposoby na to, jak usunąć żywicę z drewna warto poznać jeszcze przed przystąpieniem do pracy. 

 

Jeśli zabrudzeniu uległy części ubioru, możesz usunąć żywicę, korzystając z lodówki. W tym wypadku procedura jest podobna jak w przypadku pobrudzenia ubrania gumą do żucia. Ubranie zamknij w plastikowej torbie i schowaj do zamrażarki przynajmniej na godzinę, żeby masa całkowicie stężała. Czym zmyć żywicę? Niestety czeka Cię drapanie za pomocą noża lub drewnianej łopatki. Pamiętaj o tym, żeby zdzierać żywicę z wyczuciem i przy okazji nie uszkodzić tkaniny. 

 

Czym usunąć żywicę sosnową z pozostałych elementów drewnianych, blachy i produktów, których nie sposób wstawić do lodówki? W tym wypadku dobrze będzie poznać inne właściwości żywicy. Ten naturalny składnik dobrze rozpuszcza się w tłuszczach zwierzęcych i roślinnych. Dlatego wielu stolarzy na pytanie, jak usunąć żywicę z drewna odpowiada - olejem. Niejednokrotnie stosowany jest do tego standardowy olej kuchenny, który dodatkowo impregnuje drewno.

 

Tłuszcze roślinne sprawdzają się również w przypadku zabrudzeń na delikatnych tkaninach oraz lakierowanych powierzchniach czy szybach. Jeśli zamrażarka nie daje efektu, pora odwiedzić aptekę. Czym usunąć żywicę sosnową z ubrania? Możesz użyć do tego olejku z drzewa herbacianego, który można kupić właśnie w aptece. Można stosować go także do czyszczenia lakierowanych powierzchni, których obawiasz się szorować i zdejmować żywicy nożem.

 

Czym zmyć żywicę - profesjonalny środek

Problemy z żywicą są powszechne i od setek lat dotykają bardzo wielu dziedzin. Byłoby dziwne, gdyby na rynku nie znajdował się żaden środek chemiczny, którym można walczyć z żywicą. W takim razie jak usunąć żywicę z paneli podłogowych, ściany w garażu czy maski samochodowej? Nie uwierzysz, ale skuteczny środek prawdopodobnie znajduje się w Twoim garażu. 

 

Jak usunąć żywicę z drewna lakierowanego czy metalu? Wystarczy B10 Olej uniwersalny 150ml Beko. Ten produkt jest powszechnie wykorzystywany w mechanice samochodowej jako odrdzewiacz. Jego tłusta konsystencja o penetrującym charakterze wniknie również pod powierzchnię żywicy. Dzięki temu pozbędziesz się zabrudzenia. Pewnie czytając poradniki o tym, czym rozpuścić żywicę nie spodziewałeś się, że rozwiązanie jest tak blisko.


Jeśli chcesz kupić preparat do zmywania żywicy, a także odrdzewiacz i środek do smarowania uszczelek w jednym, sprawdź ofertę sklepu Industria 24. Znajdziesz tu nie tylko olej uniwersalny Beko, ale także wiele innych środków chemicznych. Ponadto w naszym sklepie czekają na Ciebie elektronarzędzia renomowanych firm wraz z wymiennymi akcesoriami. Skoro wiesz już czym usunąć żywicę sosnową, zapraszamy również do zapoznania się z innymi publikacjami w naszym poradniku.