Czyszczenie rur kanalizacyjnych - jakiego narzędzia użyć?

FlexShaft

 

Bez względu na rodzaj pracy – czy jest to prewencyjne czyszczenie kanalizacji, czy też mechaniczne udrażnianie rur w celu awaryjnego usunięcia zatoru, profesjonaliści z branży wybierają markę RIDGID®, która posiada w swojej ofercie największy wybór narzędzi do czyszczenia kanalizacji na rynku. Od sprężyn do udrażniania muszli klozetowych i ręcznych napędów obrotowych, przez maszyny do zlewów, maszyny segmentowe, bębnowe, prętowe i urządzenia umożliwiające ciśnieniowe udrażnianie rur, aż po nowe maszyny FlexShaftTM do szybkiego i dokładnego czyszczenia odpływów. 

 

Szybkie i dokładne czyszczenie kanalizacji z maszynami RIDGID® FlexShaftTM

 

Każdy system odpływowy wymaga od czasu do czasu czyszczenia i udrażniania, a do tego niezbędne jest szybkie i zarazem wydajne rozwiązanie, dzięki któremu rury znowu będą czyste i w pełni drożne tak, jakby były nowe. Tym rozwiązaniem są maszyny RIDGID® FlexShaftTM K9-102 oraz K9-204, umożliwiające czyszczenie i udrażnianie rur kanalizacyjnych o średnicy od 32 do 100 mm (od 1 ¼” do 4”) i długości do 21 m, usuwając miękkie zatory z tłuszczu, mydła, osadów z kamienia, miękkich korzeni, a także papieru i nawilżanych chusteczek.

 

Są lekkie, kompaktowe, łatwe do przenoszenia i bezprzewodowe, a do tego można je obsługiwać używając jednocześnie kamery inspekcyjnej, co pozwala na podgląd wnętrza rury podczas czyszczenia. Żadne inne urządzenie do usuwania miękkich zatorów nie daje takiej możliwości!

 

Maszyny RIDGID® FlexShaftTM wykorzystują specjalistyczne wybijaki łańcuchowe przymocowane do elastycznego przewodu i obracane z dużą prędkością za pomocą wkrętarki akumulatorowej (z regulacją sprzęgła), mocowanej do środkowego wału napędowego. Wybijaki rozszerzają się podczas obracania, umożliwiając mechaniczne udrażnianie rur i czyszczenie ich na całym obwodzie. Przewód FlexShaftTM obraca się wewnątrz wytrzymałej osłony nylonowej umieszczonej w zabudowanym bębnie, która zapobiega rozprzestrzenianiu się zabrudzeń w miejscy pracy i umożliwia wytarcie przewodu do czysta podczas wycofywania, dzięki czemu zanieczyszczenia nie trafiają do Twojego samochodu. 

 

Dobór odpowiednich akcesoriów do czyszczenia kanalizacji i udrażniania rur kanalizacyjnych 

 

Wybór przewodu i końcówek roboczych odpowiednich dla danego zastosowania, rodzaju zatoru, średnicy rury oraz materiału, z jakiego jest wykonana zagwarantuje skuteczne usunięcie zanieczyszczeń. 

 

Mechaniczne udrażnianie rur o mniejszych średnicach wymaga użycia węższych i bardziej elastycznych przewodów aby pokonywać ciasne zakręty. Linie o większych średnicach wymagają z kolei przewodów o większej wytrzymałości, niż elastyczności, umożliwiających czyszczenie długich odcinków. Maszyny RIDGID® FlexShaftTM dostępne są z przewodem o średnicy 6 mm (K9-102), odpowiednim dla rur o średnicy od 32 mm do 50 mm oraz przewodem 8 mm (K9204) do stosowania w ruchach o średnicy od 50 mm do 100 mm.

 

Podobnie w przypadku wybijaków łańcuchowych, wiedząc kiedy zastosować gładkie wybijaki standardowe, z końcówkami z węglików spiekanych czy penetrujące, będziesz w stanie osiągać najlepsze efekty. Aby znaleźć wybijak łańcuchowy, który zapewni Ci najbardziej skuteczne czyszczenie kanalizacji KLIKNIJ TUTAJ.

 

Poza szerokim wyborem wybijaków łańcuchowych, RIDGID® posiada w swojej ofercie pełną gamę szczotek nylonowych i nylonowo-stalowych do delikatnego czyszczenia i ścierania ścian kruchych rur, które mogą być również wykorzystywane do przygotowania rur do renowacji metodą reliningu, nakładania żywicy metodą natryskową oraz jako prowadnica centrująca dla innych narzędzi. Ostatnią nowością wśród akcesoriów maszyn FlexShaftTM są głowice z końcówkami wiercąco-frezującymi, które umożliwiają przebijanie się przez zatory i osiąganie jeszcze lepszych efektów. 

 

Czyszczenie instalacji wodnej cena vs. rentowność

 

Każdy system odpływowy, bez względu na to czy znajduje się w budynku mieszkalnym, restauracji, hotelu, centrum handlowym, czy innym budynku użyteczności publicznej wymaga okresowego oczyszczania. Brak takiej prewencji, lub zastępowanie profesjonalnego czyszczenia odpływów środkami chemicznymi może doprowadzić do całkowitego zatkania odpływu i poważnej w skutkach awarii, której usunięcie może się okazać możliwe jedynie przez ciśnieniowe udrażnianie rur lub będzie wymagać znacznie większego nakładu pracy i tym samym będzie o wiele bardziej kosztowne. 

 

Odpowiedzią na konieczność prewencyjnego czyszczenia kanalizacji i profesjonalnego udrażniania rur kanalizacyjnych, również w kontekście kosztów i rentowności są maszyny RIDGID® FlexShaftTM. Wybijaki łańcuchowe zapewniają dokładne czyszczenie instalacji i mogą sprawić, że rury będą działać jak nowe. Dzięki temu stwarzają możliwość udzielania gwarancji lub pobierania dodatkowych opłat. Całkowite oczyszczanie umożliwia również przygotowanie uszkodzonej rury do renowacji metodą reliningu, jako alternatywy dla wykopywania i wymiany. Jeśli natomiast konieczne jest awaryjne udrożnienie instalacji aby umożliwić przepływ wody, a Klient nie chce ponosić kosztów całkowitego czyszczenia, rozwiązaniem jest wykorzystanie maszyny FlexShaftTM do usunięcia samego zatoru.

 

Przez to, że RIDGID® FlexShaftTM radzą sobie z większością miękkich zatorów, oczyszczają dokładnie ściany rur, są lekkie i łatwe w obsłudze, wykonują prace szybko i przy minimalnym wysiłku operatora, a przy tym umożliwiają prowadzenie kamery inspekcyjnej wewnątrz rury podczas czyszczenia, stanowią nowy standard i rzeczywistą wartość dodaną w branży profesjonalnego czyszczenia odpływów. Pozwalają osiągać najlepszą skuteczność, oszczędzać czas i zwiększać rentowność, optymalizując Twoją inwestycję i pomagając Ci w pozyskiwaniu nowych klientów i utrzymywaniu dotychczasowych, abyś mógł rozwijać swoją działalność. A ich niezawodność i wytrzymałość są objęte gwarancją jakości RIDGID®.