Firma spawalnicza - co spawać żeby zarobić?

co spawac i sprzedawac

 

Praca na etacie w pewnym momencie zaczyna być uciążliwa. Specjalista dochodzi do wniosku, że na własną rękę przy odrobinie determinacji poradziłby sobie lepiej i zarobił więcej. Szczególnie jeśli specjalista wykonuje dobrze płatne usługi ślusarsko-spawalnicze. Od czego zacząć, żeby praca na swoje nie zakończyła się już po kilku pierwszych miesiącach?

 

Usługi ślusarsko-spawalnicze

Na początku z pewnością sporą część Twojego zysku będą stanowiły usługi ślusarsko-spawalnicze. Możesz liczyć na przypadkowe zlecenia od ludzi z ulicy, jednak nie mogą one stanowić bazy Twojego dochodu. Każda mała firma spawalnicza zazwyczaj zaczyna od podwykonawstwa. Możesz zorientować się w okolicy, czy któraś z większych firm nie potrzebuje zlecić spawania. Następnie spróbuj przekonać osoby decyzyjne do swoich usług. Jak to zrobić?

 

Wielu pracodawców nie interesuje Twoje doświadczenie zawodowe, tylko umiejętności. Zanim zaczniesz reklamować swoje usługi ślusarsko-spawalnicze, stwórz portfolio. Możesz zrobić zdjęcia dotychczasowych realizacji lub wykonać konstrukcję wymagającą precyzji i wiedzy. Firma spawalnicza z wymyślną pospawaną konstrukcją z nierdzewki przed warsztatem z pewnością przyciągnie uwagę przyszłych klientów.

 

Co spawać i sprzedawać, żeby zarobić?

Co spawać żeby zarobić? Pracownicy działów handlowych utrzymują, że sprzedać można wszystko. W przypadku firmy spawalniczej pewnie jest podobnie. Musisz jednak wziąć pod uwagę sporą konkurencję na rynku. Część firm wycofuje się ze spawania balustrad czy ogrodzeń, ponieważ gotowe moduły są tańsze. Możesz próbować swoich sił, tworząc okucia do okiennic, skrzyń czy mebli, jednak tu trudno trafić w gusta klientów i Twoje wyroby mogą być niezauważone. W takim razie co spawać i sprzedawać? Jeśli znajdziesz stałe zlecenie na jakiś element lub produkt, nie ma znaczenia, co będziesz robił. Szybko zdobędziesz powtarzalność i mniejszym nakładem czasu osiągniesz zysk. Następnym krokiem może być wypuszczenie na rynek własnego produktu i sądownie sprzedaży.

 

Pojawia się też drugie pytanie: co spawać, żeby zarobić? Najlepiej znajdź jakąś niszę i zostań specjalistą w tej dziedzinie. Nawet jeśli nie dasz rady utrzymać się tylko z tej pracy, będziesz mógł dyktować tu wyższe stawki. Ponadto zyskasz powtarzalność, która pozwoli Ci szybciej wykonywać usługi ślusarsko-spawalnicze.

 

Warsztat spawalniczy - czego będziesz potrzebował?

Pierwszym krokiem do własnego biznesu będzie warsztat spawalniczy. W początkowym etapie wystarczy wyodrębniona część garażu lub wolnostojąca konstrukcja. Ważniejsze jednak jest wyposażenie. Każda firma spawalnicza musi mieć spawarkę. Od Ciebie i Twoich umiejętności zależy jaką metodę spawania wybierzesz. Zacznij od jednej lub dwóch spawarek i rozszerzaj park maszyn w zależności od rodzaju zleceń. Nie zapomnij też o elektronarzędziach warsztatowych. Szczególnie w przypadku szlifierek i wiertarek sięgnij po wyroby od sprawdzonych producentów. Wówczas zyskasz pewność, że dany sprzęt będzie służył Ci przez wiele lat. Jednym z renomowanych producentów elektronarzędzi jest Makita. Przy zakupie nowego sprzętu możesz liczyć na wydłużenie gwarancji do trzech lat. Dzięki temu na pierwszym etapie działalności zyskasz pewność niezawodnego sprzętu. 

 

W sklepie Industria24 możesz nabyć te elektronarzędzia w bardzo korzystnych cenach. Ogromny wybór produktów sprawia, że Twój warsztat spawalniczy będzie doskonale wyposażony. W sklepie nabędziesz także maski spawalnicze i wiele innych przydatnych akcesoriów.