Future Ball LED – lampa malarska

 

Przy pracach remontowych i renowatorskich oprócz sprzętu budowlanego, niezbędne jest również odpowiednie oświetlenie, które będzie sprzyjać wykonywaniu precyzyjnych wymagających uwagi zadań, oddawać naturalne kolory oraz kształty w pomieszczeniu, a także doświetlać najbardziej ukryte miejsca.

 

Do takich celów najlepiej wykorzystać lampę malarską FUTURE BALL LED Lena Lighting z kulistym rozsyłem światła. Oprawa 360 stopni równomiernie oświetla całe wnętrze, zapewnia całościowy podgląd na wykonane prace – pozwala wyłapać wszelkie niedociągnięcia malarskie, niezbędne poprawki oraz gęstość nałożenia farby. Równie ważne jest dobranie mocy świetlnej zależnej od potrzeb. Należy uważnie przyjrzeć się kubaturze całego pomieszczenia. Oprawa FUTURE BALL LED dysponuje mocą 20W, co zupełnie wystarczy do doświetlania mieszkań i domów podczas remontów. Strumień świetlny, w zależności od rodzaju lampy, wynosi 2000lm lub 2400lm, co daje nam silne, kierunkowe światło. Parametry te przyczyniają się do oszczędności energii elektrycznej, większej wydajności świetlnej oraz obniżonych kosztów eksploatacyjnych, ponieważ oprawa starcza nam na dłużej i nie musimy kupować nowej.

 

Warto podkreślić również trwałość samej obudowy. W miejscu remontu, w którym występują trudne warunki pracy, a sprzęt cały czas jest narażony na uszkodzenia, szczególną uwagę trzeba zwrócić także na stopień odporności na uderzenia. W przypadku lampy do malowania FUTURE BALL LED otrzymujemy trwały, nienagrzewający się klosz wykonany z mrożonego PC z IK równym 10 oraz IP na poziomie 44 lub 54. Pozwala to nam na pracę w miejscu o wysokim stężeniu pyłu, wilgotności czy kurzu, a także na użycie oświetlenia na zewnątrz budynku przy niekorzystnej pogodzie.

 

Na budowie równie ważna jest swoboda w montażu oświetlenia, regulacja kąta świecenia oraz lekkość i poręczność w transporcie. Lampa malarska FUTURE BALL LED dysponuje składanym hakiem oraz mocnym magnesem. W celu zwiększenia zasięgu oprawy można doposażyć ją w statyw. Długi, 5 m przewód można swobodnie zwinąć wokół lampy. Wbudowane mamy również dwa gniazdka, które świetnie się sprawdzą jako przedłużacz.

 

Lampa do malowania występuje w dwóch wariantach: ACCU oraz awaryjnym. Wersja ACCU daje czas pracy bez zasilania 90 min i w momencie odcięcia prądu natychmiast przełącza się na tryb „emergency”. Wyposażona została w akumulator Li-lon 2,2Ah 14,8 V ładuje się jedyne 4h. Z kolei tryb awaryjny pozwala na 3 h pracy, przy takim samym trybie ładowania baterii. Przy podłączeniu do sieci strumień wynosi 1100lm, przy akumulatorze 380lm. Istnieje również możliwość przełączenia mocy na 2000 lm.