Gama FLATO – lekkość i niezawodność za rozsądną cenę

 

 

Szukając kompaktowego, lekkiego naświetlacza LED trzeba szczególną uwagę zwrócić na jego trwałość, energooszczędność, długą żywotność oraz funkcjonalność. Ważna jest także wysoka szczelność urządzenia, która sprawia, że z naświetlacza możemy korzystać nawet w trudnych warunkach. Do takich należą oprawy z gamy FLATO od Lena Lighting, wyprodukowane przy użyciu najnowocześniejszych energooszczędnych technologii LED. Znakomite parametry świetlne idą tutaj w parze z rozsądną ceną.

 

Jeśli poszukujemy naświetlacza, który świetnie sprawdzi się zarówno na placu budowy czy w warsztacie, jak i oświetli podwórka, ogrody, elewacje czy billboardy to seria FLATO dedykowana jest właśnie do takiego uniwersalnego zastosowania. Do gamy możemy zaliczyć trzy rodzaje bardzo lekkich lamp: M, L i FL. Każda z nich posiada różny strumień świetlny 1750Im, 4600/9200Im oraz 3800Im, co umożliwia nam dobranie oprawy zależnie od funkcji, jaką ma pełnić. Antyodblaskowy klosz chroniący oczy użytkowników zapewnia miękkie i rozproszone światło. Obudowa lamp stworzona została z co-polimeru z kauczukiem, co sprawia, że naświetlacz jest wyjątkowo trwały i wytrzymały na uderzenia mechaniczne (IK07/08). Sprawdzi się również w miejscach o dużej wilgotności, zapyleniu oraz zmiennych warunkach atmosferycznych. Stopień szczelności opraw wynosi IP44 lub IP54.

 

Warto podkreślić, że seria FLATO to trwałe źródło światła, składające się z diod elektroluminescencyjnych, które w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami będą służyć nam przez lata. Ledowe naświetlacze gwarantują nie tylko spore oszczędności, ale pomagają także chronić środowisko naturalne.

 

Barwa światła opraw z gamy FLATO może wynosi 4000K lub 5000K. Pierwsza daje nam neutralne białe światło, a druga chłodne. Barwy te sprzyjają koncentracji i precyzyjnym, wymagającym szczególnej uwagi pracom. Współczynniki oddawania barw CRI jest mniejszy niż 80 co oznacza, że lampa  przeznaczona jest do  zastosowania zewnętrznego, pomieszczeń przemysłowych  lub  innego  użycia,  gdzie normy oświetleniowe dopuszczają CRI < 80.

 

Swoją ogromną popularność seria FLATO zawdzięcza niezwykłej lekkości ok. 1kg. Naświetlacz możemy szybko zamontować na słupie, rusztowaniu czy elewacji, dzięki wielopoziomowemu ramieniu dostosuje się do każdej powierzchni. Dysponuje również blokadą kąta nachylenia, która umożliwia swobodne kontrolowanie kierunkiem strumienia świetlnego. Jeśli zechcemy zwiększyć zasięg lampy możemy doposażyć ją w statyw FUTURE STAND, którego montaż nie wymaga dodatkowych narzędzi.

 

Za wysokimi parametrami świetlnymi, lekką, kompaktową obudową stoi również rozsądna cena. Wydatek związany z zakupem naświetlacza LED z serii FLATO pozwala nam na cieszenie się trwałym i mocnym oświetleniem przez długie lata.