Laser krzyżowy - ranking najciekawszych produktów z oferty Industria 24

Laser krzyżowy - ranking najciekawszych produktów z oferty Industria 24

Laser krzyżowy należy do najpopularniejszych urządzeń pomiarowych stosowanych w budownictwie. Ceniony jest za precyzję dokonywania pomiarów, łatwe użycie, a także możliwość wykorzystania jego właściwości już przy samym prowadzeniu prac budowlanych. W ofercie sklepu Industria24 znalazło się wiele wariantów urządzeń, określanych także jako poziomica laserowa. Ranking najpopularniejszych w dwóch najważniejszych przedziałach cenowych znajdziesz w tym tekście. 

Poziomica laserowa - opinie o jej zastosowaniu i najważniejsze cechy

W budownictwie i przemyśle coraz chętniej korzysta się z urządzeń optycznych  laserowych. Pozwalają one nie tylko na precyzyjne prace geodezyjne, ale sprawdzają się także przy robotach wykończeniowych. Jednym z takich urządzeń jest laser krzyżowy, czyli urządzenie emitujące przynajmniej dwie wiązki świetlne: pionową i poziomą. Urządzenie jest w stanie z dużą dokładnością zmierzyć zasięg strumienia światła, a także pozostawić widoczne wiązki na powierzchni ścian, sufitów czy innych elementów architektonicznych. 

Takie cechy poziomicy laserowej sprawdzają się przede wszystkim przy pomiarach. Stosując laser można bardzo szybko zmierzyć wnętrze pomieszczenia, a następnie wycenić przewidziane prace. Ponadto strumienie światła przydadzą się przy wyznaczaniu newralgicznych punktów, kątów prostych, a także linii poziomych, co przyda się przy pracach wykończeniowych i w innych dziedzinach przemysłu. Zastanawiasz się, jaka poziomica laserowa będzie przydatna do Twoich prac? Poniżej znajdziesz kilka propozycji. 

Jaki laser krzyżowy do 500-600 zł wybrać?

Przy pracach budowlanych prowadzonych w domu lub niewymagających wielkiej precyzji, można skorzystać z najprostszych urządzeń. Tu przyjęliśmy 500-600 złotych jako granicę cenową. Jaki laser krzyżowy do 500-600 zł będzie odpowiedni? W naszym rankingu poziomic laserowych znalazł się jeden produkt, który deklasuje resztę.

Laser liniowy GLL 2-15 G 0601063W00 BOSCH

Laser liniowy GLL 2-15 G od renomowanej firmy BOSCH to idealne narzędzie dla profesjonalistów oraz majsterkowiczów, którzy cenią sobie precyzję i niezawodność. Z wykorzystaniem zaawansowanej technologii lasera o zielonej wiązce, urządzenie zapewnia doskonałą widoczność linii, nawet na odległość do 15 metrów. Co więcej, laser charakteryzuje się imponującą dokładnością niwelacyjną na poziomie ± 0,3 mm/m, co gwarantuje dokładność w każdym zastosowaniu. Ochrona IP 64 świadczy o solidności wykonania, zapewniając użytkownikowi pewność działania urządzenia nawet w trudniejszych warunkach - chroni przed pyłem i wodą.

Prócz precyzyjności, GLL 2-15 G od BOSCH oferuje również komfort i elastyczność użytkowania. Automatyczne poziomowanie w zakresie ± 4° i krótki czas niwelowania wynoszący zaledwie 4 sekundy sprawiają, że prace z użyciem tego lasera są nie tylko dokładne, ale również szybkie i sprawnie. Uniwersalny gwint statywu 1/4" umożliwia montaż urządzenia na większości dostępnych na rynku statywów. Warto również zwrócić uwagę na kompaktowe wymiary i niską wagę urządzenia (0,57 kg), co ułatwia jego przenoszenie i przechowywanie.

Laser krzyżowy - ranking modeli dla profesjonalistów

W wielu pracach proponowana wcześniej dokładność pomiarowa okazuje się niewystarczająca. Odchyłki przy posadowieniu fundamentów czy budowie obiektów transportowych muszą być niższe, dlatego konieczne będą dokładniejsze lasery krzyżowe. Ranking naszego sklepu obejmuje zatem także urządzenia przygotowane z myślą o profesjonalistach. Jaka poziomica laserowa będzie najlepsza?

GCL2-50+LR6+RM1 Laser krzyżowo-punktowy walizka Bosch

Jeden z flagowych produktów Bosch w kategorii narzędzi pomiarowych, laser krzyżowo-punktowy GCL2-50+LR6+RM1, stanowi połączenie precyzji, trwałości i wygody. Urządzenie oferuje imponujący zasięg pracy aż do 50 metrów, kiedy używane jest z odbiornikiem. Co więcej, dzięki dokładności niwelacyjnej na poziomie ± 0,3 mm/m, użytkownicy mogą być pewni, że każdy pomiar będzie precyzyjny i niezawodny. Laser pozwala na projekcję dwóch linii oraz dwóch punktów, co sprawia, że jest niesamowicie wszechstronny w zastosowaniach, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Warto również podkreślić, że urządzenie jest niezwykle wytrzymałe, z ochroną IP 54 zapewniającą solidność w obliczu pyłu i wody.

Co czyni ten model wyjątkowym, to nie tylko jego specyfikacja techniczna, ale także dodatkowe funkcje zapewniające komfort pracy. Maksymalny czas działania zależy od trybu pracy i waha się od 6 do 22 godzin, co oznacza, że można pracować przez cały dzień bez konieczności wymiany baterii. Kompatybilność z odbiornikami laserowymi LR 6 i 7 oraz uniwersalne gwinty statywu 1/4" i 5/8" czynią go odpowiednim dla szerokiej gamy zastosowań. Jego kompaktowy ciężar, wynoszący jedynie około 0,49 kg, w połączeniu z czerwoną, dobrze widoczną wiązką lasera, sprawiają, że jest to jedno z najlepszych narzędzi pomiarowych dostępnych na rynku.

GCL 2-50 CG od Bosch Professional:

GCL 2-50 CG od Bosch Professional to laser wielofunkcyjny, który jest znakomitym połączeniem zaawansowanej technologii z doskonałą precyzją. Jednym z wyróżniających cech tego urządzenia jest zielona wiązka lasera, która jest bardziej widoczna dla ludzkiego oka w porównaniu do tradycyjnych czerwonych wiązek, zapewniając wyraźniejsze i dokładniejsze pomiary nawet w jasnych warunkach oświetleniowych. Dzięki zasięgowi pracy do 50 metrów z odbiornikiem i imponującej dokładności niwelacyjnej ± 0,3 mm/m, urządzenie to gwarantuje niezawodność w każdym projekcie. GCL 2-50 CG pozwala na projekcję dwóch linii i dwóch punktów, co sprawia, że jest ono niezwykle wszechstronne i nadaje się do różnorodnych zastosowań.

Bosch Professional nie ustępuje, jeśli chodzi o trwałość. Laser posiada stopień ochrony IP 54, co zapewnia jego odporność na pył i wodę, z wyjątkiem akumulatora litowo-jonowego i adaptera do baterii AA1. Użytkownicy mogą również cieszyć się długim czasem pracy, który, w zależności od trybu i źródła zasilania, może sięgać od 4 do 60 godzin. Dzięki temu, użytkownicy mogą pracować z nim przez cały dzień bez obaw o konieczność ładowania. Dodatkowo, jego kompaktowa waga wynosząca około 0,6 kg oraz kompatybilność z odbiornikami laserowymi LR 7 czynią go nie tylko niezwykle funkcjonalnym, ale też praktycznym w codziennej pracy.

 

Nie przypadł Ci do gustu żaden laser krzyżowy? Ranking to nie jedyny sposób na to, żeby dobrać odpowiednie urządzenie. Sprawdź ofertę naszego sklepu, a w razie wątpliwości skontaktuj się z biurem obsługi. Uzyskasz tam dokładne i precyzyjne odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.