Laser krzyżowy - ranking najciekawszych produktów z oferty Industria 24

Warsztat z laserem krzyżowym

 

Laser krzyżowy należy do najpopularniejszych urządzeń pomiarowych stosowanych w budownictwie. Ceniony jest za precyzję dokonywania pomiarów, łatwe użycie, a także możliwość wykorzystania jego właściwości już przy samym prowadzeniu prac budowlanych. W ofercie sklepu Industria24 znalazło się wiele wariantów urządzeń, określanych także jako poziomica laserowa. Ranking najpopularniejszych w dwóch najważniejszych przedziałach cenowych znajdziesz w tym tekście. 

 

Poziomica laserowa - opinie o jej zastosowaniu i najważniejsze cechy

W budownictwie i przemyśle coraz chętniej korzysta się z urządzeń optycznych  laserowych. Pozwalają one nie tylko na precyzyjne prace geodezyjne, ale sprawdzają się także przy robotach wykończeniowych. Jednym z takich urządzeń jest laser krzyżowy, czyli urządzenie emitujące przynajmniej dwie wiązki świetlne: pionową i poziomą. Urządzenie jest w stanie z dużą dokładnością zmierzyć zasięg strumienia światła, a także pozostawić widoczne wiązki na powierzchni ścian, sufitów czy innych elementów architektonicznych. 

 

Takie cechy poziomicy laserowej sprawdzają się przede wszystkim przy pomiarach. Stosując laser można bardzo szybko zmierzyć wnętrze pomieszczenia, a następnie wycenić przewidziane prace. Ponadto strumienie światła przydadzą się przy wyznaczaniu newralgicznych punktów, kątów prostych, a także linii poziomych, co przyda się przy pracach wykończeniowych i w innych dziedzinach przemysłu. Zastanawiasz się, jaka poziomica laserowa będzie przydatna do Twoich prac? Poniżej znajdziesz kilka propozycji. 

 

Jaki laser krzyżowy do 500 zł wybrać? 

Przy pracach budowlanych prowadzonych w domu lub niewymagających wielkiej precyzji, można skorzystać z najprostszych urządzeń. Tu przyjęliśmy 500 złotych jako granicę cenową. Jaki laser krzyżowy do 500 zł będzie odpowiedni? W naszym rankingu poziomic laserowych znalazły się dwa produkty cieszące się zainteresowaniem. 

 

Laser krzyżowy Quigo Green Bosch to jedno z urządzeń, które charakteryzuje się znakomitą proporcja ceny do jakości. Znany producent wyposażył je w funkcję samopoziomowania, a także bardzo precyzyjny laser o dokładności do 0.8mm/m. Laser jest wyposażony w gwint 1/4 cala i ma niewielką wagę, dlatego jego ustawienie na dowolnym statywie nie sprawi problemu. 

 

Które jeszcze urządzenie zbiera równie dobre opinie? Poziomica laserowa dobrej jakości to także Laser krzyżowy CL1 Nivel System. To urządzenie emituje dwie wyraźne krzyżujące się wiązki, co ułatwia prowadzenie prac glazurniczych. Zawiera adaptery pozwalające na osadzenie urządzenia na statywach lub jego podwieszenie.

 

Laser krzyżowy - ranking modeli dla profesjonalistów 

W wielu pracach proponowana wcześniej dokładność pomiarowa okazuje się niewystarczająca. Odchyłki przy posadowieniu fundamentów czy budowie obiektów transportowych muszą być niższe, dlatego konieczne będą dokładniejsze lasery krzyżowe. Ranking naszego sklepu obejmuje zatem także urządzenia przygotowane z myślą o profesjonalistach. Jaka poziomica laserowa będzie najlepsza?

 

Nasze propozycje otwiera LAX200 Laser krzyżowy LAX 200 Stabila, czyli produkt pochodzący z jednej z najlepszych firm zajmujących się produkcją tego typu sprzętu. Urządzenie charakteryzuje się dokładnością pomiarową na poziomie 0,2 mm/m, a możliwość obrotu w zakresie 360 stopni pozwala na bardzo wygodną pracę z nim. Dodatkowo poziomica jest zasilana bateriami, co pozwala na komfortową pracę nawet przez 30 godzin bez przerwy. 

 

Ranking poziomic laserowych dla profesjonalistów urozmaica Laser krzyżowy 360⁰ CL4D-B + Statyw aluminiowy SJJ-M1 Nivel System. Jest to gotowy zestaw zawierający statyw, adaptery, okulary, tarczki i inne elementy potrzebne do dokonywania pomiarów taką poziomicą laserową. Opinie użytkowników wskazują na bardzo dużą dokładność wymiarową i wygodne stosowanie. Wszystkie elementy można zamknąć w metalowym kufrze, co umożliwia transport narzędzia bez obaw o zgubienie poszczególnych elementów. 

 

Nie przypadł Ci do gustu żaden laser krzyżowy? Ranking to nie jedyny sposób na to, żeby dobrać odpowiednie urządzenie. Sprawdź ofertę naszego sklepu, a w razie wątpliwości skontaktuj się z biurem obsługi. Uzyskasz tam dokładne i precyzyjne odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.