Jak obliczyć ilość płytek?

układanie płytek

 

Bez względu na to, czy przeprowadzamy remont samodzielnie, czy korzystając z usług fachowca, niezbędny jest zakup materiałów. Powszechnie uważa się, że lepiej kupić więcej, niż gdyby miało zabraknąć. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie mrozi gotówkę, która w czasie remontu może przydać się na niezapowiedziane wydatki. Zastanawiasz się jak obliczyć ilość płytek, żeby na pewno starczyło? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i zależy od wielu czynników. Z tego artykułu dowiesz się, co należy wziąć pod uwagę oraz w jaki sposób dokonać pomiarów, aby kupić odpowiednią ilość płytek. Zapraszamy do lektury.

 

Jak obliczyć ilość płytek? Zacznij od wielkości pomieszczenia!

Chcesz wiedzieć jak wyliczyć ilość płytek? Przede wszystkim należy zacząć od prawidłowego wymierzenia pomieszczenia. Wartość, która nas interesuje, dotyczy powierzchni ściany i podłogi, na której mają być umieszczone kafelki. Warto jednak pamiętać, że otrzymany wynik nie wskazuje ile płytek mamy kupić. Poza zapasem warto zwrócić uwagę, na jaką powierzchnię przeznaczona jest pojedyncza paczka. W ten sposób szybko zorientujemy się, ile towaru musimy kupić. Chcesz wiedzieć jak obliczyć ilość płytek na dany obszar? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

Jak obliczyć ilość płytek na ścianę?

Zastanawiasz się jak obliczyć ilość płytek na ścianę? Należy zacząć od określenia powierzchni, na której mają się one znajdować. W tym celu wystarczy pomnożyć wysokość pomieszczenia i szerokość ściany. Otrzymany wynik wskaże ile mkw ma ściana. Warto pamiętać, aby od wartości nie odejmować otworów takich jak drzwi czy okna. Wynika to z faktu, że zapas płytek zawsze przydaje się w czasie wykonywania prac remontowych. Jak obliczyć ilość płytek na ścianę? Do otrzymanej powierzchni należy dodać między 10 a 15%. Dzięki temu nie powinno nam zabraknąć zamówionego towaru.

 

Jak obliczyć ilość płytek na podłogę?

Jeżeli zaś chodzi o podłogę, należy wziąć pod uwagę jej długość oraz szerokość. Jak wspomniano wyżej, otrzymany wynik nie wskazuje ile mkw płytek mamy kupić. Jak obliczyć ilość płytek na podłogę? Wystarczy wziąć pod uwagę zapas. Jego ilość zależy od powierzchni podłogi. Im większa, tym mniej płytek może ulec uszkodzeniu w czasie montażu. Jeżeli więc chcesz wiedzieć jak obliczyć ilość płytek na podłogę, pamiętaj o potrzebnym zapasie. Dla powierzchni do 10 mkw wynosi on 10%. Jeżeli podłoga ma od 10 do 50 mkw, należy kupić 5% więcej płytek. Jak wyliczyć ilość płytek przy powierzchni powyżej 50 mkw? W tym wypadku wystarczy zaledwie 3% zapasu.

 

Jak wyliczyć ilość płytek mając elementy dekoracyjne?

Elementy dekoracyjne mogą zajmować niewielką przestrzeń lub stanowić dużą ozdobę ściany. Jak wyliczyć ilość płytek, kiedy decydujemy się na ozdoby? Przede wszystkim określ, ile powierzchni będą zajmowały. W przypadku, gdy będzie to pojedyncza płytka, nie trzeba odliczać jej od metrażu ściany. Jak wyliczyć ilość płytek, kiedy mamy dużo elementów dekoracyjnych? Zaleca się, aby ich powierzchnię odjąć od wartości całkowitej podłoża.

 

Jak obliczyć ilość płytek do łazienki przy ułożeniu karo?

Popularne są dwa ułożenia płytek. Pierwsze to klasyczne, drugi karo. Jak obliczyć ilość płytek do łazienki w drugim wariancie? Przede wszystkim należy wziąć większy zapas. Dla powierzchni do 10 mkw zaleca się doliczenie aż 20%. Jak obliczyć ilość płytek do łazienki o metrażu od 10 mkw do 50 mkw? W tym wypadku należy wziąć pod uwagę zapas 10%.

 

Jak obliczyć ilość płytek do łazienki? Kalkulator Ci pomoże!

Wiele stron internetowych oferuje praktyczne narzędzia ułatwiające określenie jak obliczyć ilość płytek do łazienki. Kalkulator jest jedną z najbardziej popularnych. Na podstawie wpisanych danych w szybki sposób dokonuje obliczeń. Jak obliczyć ilość płytek do łazienki? Kalkulator poprowadzi Cię krok po kroku, aby zakup materiałów nie stanowił żadnego problemu.