Jak zamontować żyrandol?

żyrandol

 

Wymieniasz akcesoria oświetleniowe w domu lub firmie? Pytanie o to, jak zamontować żyrandol może się pojawić już po przywiezieniu konstrukcji na miejsce. Wtedy dotrą do Ciebie pierwsze wątpliwości. W naszym poradniku znajdziesz kilka informacji o tym, jak podłączyć żyrandol i jakie narzędzia będą potrzebne, żeby przeprowadzić montaż żyrandola. 

 

Jak założyć żyrandol? Przygotowanie do pracy

Jeśli nie jesteś pewien jak założyć żyrandol, z pewnością niezbyt często masz do czynienia z pracami na sieci elektrycznej. Dlatego warto wspomnieć, że zanim zaczniesz rozbierać starą konstrukcję i zastanawiać się jak zamontować żyrandol, musisz wyłączyć napięcie w sieci. Dobrze będzie dodatkowo sprawdzić odpowiednim miernikiem, czy wyłączyłeś właściwy bezpiecznik. Montaż żyrandola rzeczywiście zacznij od demontażu starego. Przede wszystkim musisz ocenić, czy w suficie znajduje się odpowiedni uchwyt, na którym zawiesisz konstrukcję. Jak założyć żyrandol, jeśli uchwyt okaże się niewystarczający? Wówczas montaż żyrandola będziesz musiał poprzedzić wkręceniem haka w pobliżu przewodów. W pierwszej kolejności zlokalizuj, z której strony biegną przewody, żeby ich nie przewiercić. Następnie wykonaj otwór pionowy w suficie, wsuń w niego kołek rozporowy i wkręć haczyk. Gotowe!

 

Jak zamontować żyrandol - instrukcja krok po kroku

Skoro masz już przygotowane odpowiednie miejsce, pora przystąpić do pracy. Jak podłączyć żyrandol? Zacznij od wyprowadzenia przewodów z sufitu i zdjęcia z nich końcówek izolacji. Dzięki temu z łatwością przejdziesz do kolejnego kroku montażu żyrandola, czyli wsunięcia przewodów w kostki przyłączeniowe. W pierwszej kolejności wsuń kostki do przewodów wystających z sufitu i solidnie dokręcić je śrubokrętem. Jak podłączyć żyrandol do tak przygotowanej konstrukcji? Zawieś żyrandol na haczyku, żeby nie utrudniać sobie dalszej pracy. Następnie wprowadź przewody od lampy do kostek przyłączeniowych, dostosowując je funkcjami i następnie solidnie je przykręć. Montaż żyrandola zakończysz poprawieniem przewodów i zawieszeniem konstrukcji w odpowiednim układzie. Następnie w gnieździe umieść źródła światła, czyli żarówki z odpowiednim gwintem. Po zakończonym montażu możesz włączyć bezpieczniki i ocenić efekt swojej pracy. Jak podłączyć żyrandol na 1 żarówkę? Dokładnie w ten sam sposób. Co więcej, wszystkie żyrandole montowane są analogicznie do przedstawionej metody. Skoro wiesz już jak podłączyć żyrandol na 1 żarówkę i nie sprawia Ci kłopotu podłączenie żyrandola 2 kable, będziesz wiedział, jak podłączyć żyrandol 3 kable. Tu dodatkowo dochodzi uziemienie, czyli żółto zielony przewód, który musisz podłączyć z takim samym w lampie. Nie zapomnij o tym, żeby wszystkie prace monterskie, także montaż żyrandola, przeprowadzać zgodnie z normami bezpieczeństwa. Postaw na profesjonalne narzędzia, które zapewnią Ci ochronę przed porażeniem podczas pracy. Możesz sięgnąć po szczypce i wkrętaki od Knipex, jednego z wiodących producentów w dziedzinie narzędzi ręcznych. Dzięki temu zyskasz sprzęt, którym przeprowadzisz znacznie trudniejsze prace, niż podłączenie żyrandola na 2 kable. Sklep Industria24 oferuje właśnie takie narzędzia do prac w domu i profesjonalnych robót.