Jak zrobić łóżko z palet?

meble z palet

 

W nowoczesnych aranżacjach dominuje prostota i minimalizm. W cenie są także elementy wyposażenia wykonane samodzielnie. Dlatego łóżko z europalet jest jednym z mebli, które powinny się znaleźć w takim wnętrzu. Możesz stworzyć łóżko do sypialni z palet lub wykonać taki mebel do salonu. Najciekawsze jest jednak to, że łóżka z palet euro możesz wykonać samodzielnie bardzo niskim kosztem. W tym tekście podpowiemy jak zrobić łóżko z palet i wykażemy, że nie musi to być tylko materac na paletach.

 

Łóżko z palet opinie

Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do jakości snu, a także charakteru łóżka. Nie zawsze specjaliści do doboru tych mebli są w stanie zaakceptować łóżko z europalet jako wygodne i zapewniające komfort snu. Szczególne kontrowersje budzi łóżko z palet dla dziecka. Jak powszechnie wiadomo, rozwijający się młody człowiek powinien mieć zapewnioną wygodną podporę. Jednak wcale nie jest powiedziane, że łóżko sypialniane z palet będzie niewygodne lub nieodpowiednie dla dzieci. Jeśli interesuje Cię łóżko z palet, opinie sprzedawców specjalistycznych łóżek powinieneś traktować z rezerwą. Im zależy na sprzedaży własnych produktów, z nie zachwalaniu łóżka z europalet. Lepszym wyznacznikiem jest zdanie osób, które zdecydowały się na łóżko z palet. Opinie użytkowników z reguły są bardzo pochlebne. Łóżko z europalet jest twarde i zapewnia doskonałą podporę dla kręgosłupa. Inną kwestią jest dobór odpowiedniego materaca na paletach, który ma najważniejszy wpływ na jakość i komfort snu.

 

Jeśli jeszcze nie przekonały Cię zalety, jakie ma łóżko z palet, opinie dekoratorów wnętrz powinny być bardziej przekonujące. Te meble zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Prawdziwym hitem staje się łóżko z palet podświetlane, o którym nieco więcej piszemy poniżej. Nie musisz obawiać się także braku funkcjonalność, ponieważ z łatwością wykonasz łóżko z palet z szufladami. Jeśli interesuje Cię jeszcze bardziej skomplikowane łóżko z palet, projekty wielu rozwiązań znajdziesz w sieci. 

 

Łóżka z palet euro - co przygotować?

Jeżeli marzy Ci się łóżko z palet, projekt takiego produktu znajdziesz w internecie. Będzie to także podpowiedzią, jakie produkty będą Ci potrzebne, żeby przygotować łóżko do sypialni z palet. Najważniejszym elementem są palety. Możesz sięgnąć po klasyczne konstrukcje euro, jednak łóżko do sypialni z palet może być wykonane również z lżejszych i tańszych elementów. Ilość palet będzie zależna od tego, jakie wymiary ma mieć Twoje łóżko sypialniane z palet. Musisz zaopatrzyć się także w narzędzia, które ułatwią Ci wykonanie łóżka z palet z szufladami czy innego wariantu. Jeśli chcesz położyć nowy materac na paletach, nie może być na nich zadziorów czy nierówności. W związku z tym będziesz musiał wyszlifować surowe drewno za pomocą szlifierek oscylacyjnych lub mimośrodowych. Sięgnij po dobrej jakości sprzęt, który pozwoli Ci wykonać te prace szybko i komfortowo. Najlepsze narzędzia do pracy z drewnem firmowane są logo Festool, które poznasz po seledynowej obudowie. W sklepie z narzędziami Industria24 znajdziesz wiele wariantów tych urządzeń, a także pozostałego sprzętu potrzebnego do wykonania łóżka z palet. 

 

Jak zrobić łóżko z palet? Z pewnością będziesz musiał skręcić ze sobą poszczególne palety i inne elementy konstrukcyjne. Budując łóżko sypialniane z palet, powinieneś sięgnąć po solidną wiertarkę i wkrętarkę. Dzięki nim wykonasz otwory montażowe i połączysz ze sobą drewniane palety. Łóżka z palet euro powinny mieć także solidne stopy lub kółka, które pozwolą łatwiej je przemieszczać. Jeśli potrzebne Ci będzie łóżko z palet z szufladami, przygotuj także mniejsze kółka pozwalające na przemieszczanie niżej położonych palet, z których wykonasz szuflady.

 

Jak zrobić łóżko z palet krok po kroku?

Nie wiesz jak się zabrać za wykonanie łóżka z europalet? Jeśli masz podstawowe umiejętności techniczne nie będzie to trudne. Pokrótce podpowiemy, jak zrobić łóżko z palet krok po kroku. W pierwszej kolejności musisz wyszlifować palety i umieścić je w układzie zapewniającym odpowiedni wymiar łóżka z palet. Projekt nie będzie Ci potrzebny, ponieważ po rozłożeniu elementów wystarczy wszystko skręcić w całość za pomocą wkrętów do drewna lub śrub. Jeśli planujesz łóżko z palet dla dziecka, możesz pod materacem położyć dodatkową matę czy płytę meblową. Często łóżka z palet euro mają jedynie uzupełnione deski w górnej części, co zapewnia stabilne podłoże. Łóżko z palet podświetlane? Nie ma problemu! Jeśli interesuje Cię taki wariant, wystarczy zadbać o dobór odpowiednich taśm LED. Zamontujesz je w obrębie łóżka z palet dla dziecka czy w swojej sypialni. Z uwagi na transparentną budowę, z łatwością przymocujesz je do konstrukcji łóżka z palet. Opinie dekoratorów wnętrz wskazują, że najlepszym miejscem na ich zamontowanie jest wezgłowie lub podstawa łóżka z palet. Podświetlenie możesz umieścić także pod spodem, co w interesujący sposób rozjaśni elegancką podłogę. Skoro masz już pomysł, wiesz jak zrobić łóżko z palet krok po kroku, a nawet łóżko z palet podświetlane zabieraj się do dzieła. Nie zapomnij o zakupie sprzętu, najlepiej ze sklepu narzędziowego Industria24.