Jaka lampa do garażu będzie odpowiednia?

 

Garaż to miejsce służące nie tylko do parkowania samochodu czy wykonywania drobnych prac naprawczych, to także przestrzeń do składowania i przechowywania rzeczy nieużywanych na co dzień. Funkcja chronienia pojazdu przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi została rozszerzona o codzienne aktywności. Warto, więc dokładnie przemyśleć, jakie oświetlenie do garażu wybrać.

 

Garaż to nie tylko miejsce, służące do przetrzymywania pojazdów, wykonywania drobnych napraw czy podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych auta, to często również spiżarnia, składzik lub miejsce do majsterkowania. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich lamp garażowych, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia i przyczynią się do bezpiecznego wykonywania w nim zadań.

 

Lampy LED do garażu

Do niedawna największą popularnością w garażach cieszyły się świetlówki wyładowcze. Były one jednak kosztowne, podatne na zmiany napięcia, wykorzystywały szkodliwe substancje oraz emitowały dużo ciepła. Te liczne wady przyczyniły się do porzucenia tradycyjnych źródeł światła, na rzecz oświetlenia LED do garażu.

 

Oświetlenie wpływa nie tylko na komfort pracy, ale także na samopoczucie i bezpieczeństwo użytkowników, w takim przypadku warto zainwestować w technologię LED. Wśród jej wielu zalet warto wspomnieć o m.in. braku podatności na zmiany temperatury, uzyskaniu pełni mocy zaraz po ich włączeniu, braku efektu migotania, dużej trwałość oraz zdecydowanie większej energooszczędności. Dodatkowo, zmiany natężenia napięcia nie wpływają na barwę oświetlenia. Ledy są również przyjazne dla środowiska i pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną oraz na kosztach eksploatacji.

 

Przy wyborze oświetlenia LED do garażu równie ważny jest dobór barwy światła, ma ona ogromny wpływ na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu oraz na wierność oddawania kolorów. W garażu należy zastosować barwę neutralną lub zimną. Światło zimne sprzyja koncentracji oraz pobudzeniu, idealnie sprawdzi się przy drobnych pracach naprawczych. Neutralne warto, wykorzystać do oświetlenia głównego garażu, jego barwa jest najbardziej zbliżona do odcienia światła naturalnego.

 

Jakie wybrać oświetlenie do garażu?

Oświetlenie LED do garażu obejmuje zarówno to wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jego dobór zależny jest od funkcji, jakie ma pełnić pomieszczenie. Jeśli nasz garaż ma służyć, tylko do parkowania pojazdu, nie musimy inwestować w bardzo mocne światło. W tym przypadku lepiej postawić na dodatkowe oświetlenie, w postaci przenośnych lamp LED do garażu, które w przypadku wymiany żarówki czy oleju, posłużą jako światło dopełniające. Jeśli nasz garaż pełni również funkcję warsztatu, światło w nim powinno być rozłożone równomiernie i być na tyle mocne, aby bez dodatkowego oświetlenia, można było swobodnie dokonywać nawet najdrobniejszych napraw.

 

Najchętniej wykorzystywanymi lampami garażowymi są oprawy liniowe zwieszane, pozwalające na tworzenie długich ciągów komunikacyjnych, które możemy modyfikować wedle naszych potrzeb oraz kubatury garażu. 

 

Lampy garażowe sufitowe zwieszane mogą jednak nie wystarczyć. Warto wtedy rozważyć zakup opraw natynkowych, jako dodatkowego źródła światła, które wzmocni oświetlenie główne, a jego kąt padania pozwoli na dotarcie do skrajnych miejsc.

 

Coraz większą popularność zyskują również lampy hermetyczne, odporne na mechaniczne uszkodzenia, pył oraz wilgotność. To zintegrowane źródło światła, zamknięte w wysoko szczelnej obudowie, sprawdzi się również jako oświetlenie zewnętrzne, gdzie zmienne warunki atmosferyczne nie wpływają na jego jakość świecenia. Warto zainwestować w wersję z czujnikiem ruchu, który pozwoli nam na optymalne wykorzystanie tego rodzaju oświetlenia. 

 

Jako lampy LED do garażu świetnie sprawdzą się naświetlacze, które mogą stanowić zamiennik dla tradycyjnych halogenów. Głównym założeniem przy projektowaniu oraz konstrukcji tych opraw była ich trwałość oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne czy mechaniczne uderzenia. 

 

Magnum Battery od Lena Lighting to najsilniejszy dostępny na polskim rynku naświetlacz, który pozwoli w pełni doświetlić nawet najbardziej skryte zakamarki w garażu. Zapewnia równomierne i stabilne oświetlenie kierunkowe. Wykonany jest z wytrzymałego tworzywa, występuje w kilku wariantach rozmiarowych. Jego kompaktowa konstrukcja pozwala na wygodny transport. Magnum Battery jest wyposażony w 4-stopniową regulację strumienia świetlnego od 200 lm do 9250 lm. Dodatkowo istnieje możliwość zwiększenia zakresu oraz komfortu użytkowania, poprzez zamontowanie lampy na specjalnym statywie. Zestaw może zawierać ładowarkę oraz pojemny i wytrzymały akumulator Bosch Professional 18 V System – jego praca sięga ponad 37 godzin. 

 

Lampy garażowe od Lena Lighting

Oferta oświetleniowa od Lena Lighting to szerokie spectrum opraw wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Znajdziemy tutaj zarówno lampy liniowe, natynkowe jak i hermetyczne. Dostępne są w wielu wariantach strumienia świetlnego, mocy, temperatury barwowej czy kąta świecenia – klient ma możliwość spersonalizowania i dostosowania produktu do własnych potrzeb. Oprawy cechuje wysoka szczelność oraz trwałość na działania czynników zewnętrznych. Istnieje również możliwość dobrania czujnika ruchu, który usprawni działania w obrębie garażu i przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych.