Jaki klej do podsufitki?

 klej do podsufitki

 

Podsufitki w samochodzie jest obszarem, na które bardzo często wcale nie zwracamy uwagi. Pierwszą sytuacją, w której jednak spojrzysz w górę, będzie niepokojące odstawanie lub obwisanie materiału. Jest to wyraźny znak, że pora zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Jak podkleić podsufitkę w aucie i jaki klej wybrać, żeby praca zakończyła się sukcesem?

 

Jak podkleić podsufitkę w aucie?

Wykończenie skórą lub tkaniną wewnątrz samochodu wpływa na poprawę estetyki tego miejsca. Jednak pod wpływem drgań, zróżnicowanej temperatury, wilgoci i sił grawitacji może dochodzić do oderwania się podsufitki. Będzie to widoczne w postaci zwisającego materiału albo luźnych fragmentów powiewających w narożach. To wyraźny znak, że potrzebny jest dobry klej do podsufitki samochodowej i poważne podejście do sprawy. 

 

Jak podkleić podsufitkę w aucie? Masz dwa rozwiązania, a wybór odpowiedniego zależy od skali problemu, a także Twoich umiejętności manualnych. Możesz oddać samochód do zakładu zajmującego się takimi naprawami. Wówczas otrzymasz profesjonalną usługę, która jednak może być bardzo kosztowna. W przypadku sporych uszkodzeń lub efektu zalania samochodu może to być najlepsze rozwiązanie. 

 

Jeśli oderwana podsufitka odstaje w niewielkim zakresie w pobliżu krawędzi, możesz zabrać się do pracy samodzielnie. Wystarczy odsłonić miejsce, w którym brak jest połączenia pomiędzy materiałem a blachą. Po jego oczyszczeniu musisz nałożyć odpowiedni klej i docisnąć tkaninę. Jeśli użyjesz właściwego preparatu, zabezpieczysz dłonie rękawiczkami jednorazowymi i podejdziesz do pracy ostrożnie, z pewnością szybko będziesz cieszył się dobrym efektem. 

 

Klej do podsufitki samochodowej - najważniejsze cechy 

Choć samo przeprowadzenie naprawy wydaje się bardzo proste, pozostaje pytanie o to, jaki klej do podsufitki wybrać. To ten preparat będzie miał ogromny wpływ nie tylko na sam proces przeprowadzenia naprawy, ale także trwałość połączenia, jego skuteczność, a nawet ewentualne dalsze postępowanie ziszczenia. Dlatego warto poznać cechy, które musi mieć klej do podsufitki samochodowej

 

Kilka właściwości takiego preparatu jest wymaganych już na etapie samej aplikacji. Przede wszystkim klej musi mieć konsystencję gęstą, najlepiej żelową. Jest to ważne, ponieważ preparat będzie nakładany na podłoże poziome i nie można dopuścić do jego ściekania lub kąpania na siedzenia. Jaki klej do podsufitki będzie odpowiedni? Najlepiej wybierz produkt o konsystencji żelowej lub aplikowany za pomocą aerozolu, który jednak będzie nienasiąkliwy. 

 

Ogromne znaczenie mają właściwości techniczne tego produktu. Dobry klej do podsufitki samochodowej powinien być odporny na działanie wilgoci, o którą nietrudno wewnątrz aut. Ponadto produkt musi dobrze wytrzymywać zróżnicowane temperatury. W zimie może dochodzić do kilkunastu stopni poniżej zera, z kolei nagrzana blacha dachu w czasie upałów może osiągać temperatury nawet ponad 80 stopni. Warto zwrócić uwagę na to, czy po aplikacji mieszanka zachowa elastyczność, ponieważ drgania samochodu podczas pracy silnika i jazdy mogą doprowadzić do ponownego oderwania tkaniny. 

 

Jaki klej do podsufitki wybrać? 

Skoro wiesz już, jak podkleić podsufitkę w aucie i sam proces nie wydaje Ci się trudny, pora przejść do jego realizacji. Ocena zakresu prac pozwoli Ci też precyzyjnej dobrać odpowiedni preparat. Przy szerokim zakresie, kiedy konieczne będzie podklejenie sporej części sufitu, zastanów się nad zakupem profesjonalnych klejów tapicerskich. Można zamówić je przez internet albo sięgnąć po produkty oferowane przez samych tapicerów. Konieczne jednak jest, aby preparat przeznaczony był właśnie do podsufitek, ponieważ przy tapicerstwie meblowym stosuje się preparaty o mniejszych wymaganiach. 


Jeżeli zakres prac jest niewielki i nie będzie Ci potrzebny cały pojemnik kosztownego produktu, wybierz rozwiązanie zastępcze. Jaki klej do podsufitki w przypadku napraw? Tutaj możesz wybrać Allbond Fluid Superszybki klej w żelu 20g Beko. To produkt o konsystencji żelowej, który można stosować do łączenia ze sobą różnych materiałów. Produkt przyda się zatem także w innych awaryjnych sytuacjach, dlatego warto mieć go w domu i garażu. Ten i wiele innych klejów możesz kupić w sklepie Industria24.