Jaki olej do kosiarki?

jaki olej do kosiarki

 

Kosiarki spalinowe należą do narzędzi, które najchętniej wykorzystuje się do koszenia. Cenione są za sporą moc i możliwość pracy z dala od sieci elektrycznej. Nie możesz jednak zapominać o regularnym sprawdzaniu poziomu oleju do kosiarki. Z poniższego tekstu dowiesz się, jaki olej do kosiarki rotacyjnej będzie odpowiedni i czy do kosiarki można wlać olej samochodowy.

 

Dlaczego olej do kosiarki jest taki ważny?

Na wielu forach internetowych możesz znaleźć opinię, że nieważne jaki olej do kosiarki wlejesz, będzie on dobry. Część użytkowników jako olej silnikowy do kosiarki spalinowej stosuje stary płyn z samochodu. Jeśli zastanawiasz się, czy do kosiarki można wlać olej samochodowy, w dodatku zużyty, odpowiedz sobie na pytanie, czy postąpiłbyś odwrotnie. Żeby uświadomić Ci, jak ważny jest odpowiednio dobrany olej, przypominamy jakie zadania spełnia w kosiarce. Przede wszystkim olej do kosiarki zabezpiecza mechanizm silnika przed zatarciem. Płyn dociera do wszystkich elementów wewnątrz silnika i ogranicza ich tarcie o siebie. Olej do kosiarki spalinowej ogranicza też dostęp wilgoci do metalowych elementów silnika. Zapobiega to powstawaniu korozji. Dzięki temu olej do kosiarki spalinowej sprawia, że elementy nie kruszą się, co wydłuża żywotność tego urządzenia. Nie możesz zapomnieć także o funkcji chłodzącej, jaką olej do kosiarki spalinowej musi pełnić. Podczas pracy silnika wytwarza się wysoka temperatura. Olej do kosiarki czterosuwowej ma za zadanie schłodzić poszczególne elementy i zapobiec ich uszkodzeniu. Niski poziom oleju może doprowadzić do przegrzania silnika.

 

Jaki olej do kosiarki spalinowej wybrać?

Wiele osób na forach internetowych radzi, jaki olej do traktorka kosiarki można wlewać. Jak widzisz, olej w dużej mierze odpowiada za żywotność kosiarki. W związku z tym powinieneś zapomnieć o zużytym płynie z samochodu i sięgnąć po profesjonalny olej do kosiarki spalinowej. W sklepie Industria24 znajdziesz wysokiej jakości oleje od znanych producentów. Najpopularniejszymi i niezwykle wydajnymi silnikami, które stosuje się w kosiarkach różnych firm są jednostki Briggs&Stratton. Ten amerykański producent współpracuje z takimi potentatami jak Makita, ale również z mniejszymi producentami. Jaki olej do kosiarki Briggs&Stratton? Jeśli chcesz na długi czas utrzymać jego parametry, wybierz profesjonalny olej do silników czterosuwowych Makita. Nie ryzykuj uszkodzenia lub osłabienia silnika, stosując przypadkowy olej do kosiarki. Twoja kosiarka wyposażona jest w silnik Briggs&Stratton 12 5hp? Ile oleju potrzebuje taka jednostka? Pewnie zastanawiasz się także ile oleju do silnika Briggs&Stratton 13 hp będziesz musiał wlać? Informacje na temat pojemności zbiornika olejowego znajdziesz na stronie producenta. Wystarczy, że wpiszesz numer silnika i wyświetlą się wszystkie jego parametry. 

 

Jaki olej do kosiarki spalinowej dwusuwowej?

Choć budowa silnika kosiarki jest podobna do jednostki napędowej w samochodzie, nie możesz traktować tych urządzeń identycznie. Szczególnie widać to w przypadku dwusuwowych silników. Tego typu silniki nie są wyposażone w miski olejowe, dlatego olej do kosiarki spalinowej będzie wlewany do zbiornika paliwa w postaci mieszanki. Podczas spalania urządzenia same pobierają sobie potrzebną dawkę oleju. Musisz jednak pamiętać, że olej do kosiarki jaki wlejesz, musi być przeznaczony właśnie do silników dwusuwowych. Pamiętaj też o zachowaniu proporcji wypisanych w instrukcji obsługi lub na zbiorniku kosiarki. W niektórych kosach spalinowych dodatkowego smarowania wymaga przekładnia napędu. Tu najlepiej sięgnąć po smar wysokotemperaturowy lub przekładniowy. Niezależnie do tego jaki olej do przekładni napędu kosiarki wlejesz, musi być on odporny na wysoką temperaturę i spore przeciążenia. 

 

Jaki olej do kosiarki 4 suwowej?

Silniki czterosuwowe wyposażone są w miski olejowe, dlatego płyn dostarcza się za pomocą oddzielnego wlewu. W zależności od zaleceń producenta olej do kosiarki czterosuwowej może być mineralny lub syntetyczny. Ważne są takie parametry jak lepkość i gęstość oleju. Takie wyroby są nieco droższe, niż olej do kosiarki spalinowej dwusuwowej, jednak na dłużej zachowują sprawność silników.