Jaki program do projektowania łazienki?

łazienka

 

Zmiana wystroju łazienki jest dość niezwykłym pomysłem, mając na uwadzę, iż projektuje się jej wnętrze na długie lata, ze względu na ogromne koszty remontu. Przy tego typu projektach ogromną rolę odgrywają szczegóły wykończenia, ale także jej wyposażenie. Łazienka jest pomieszczeniem, które zwykle nie jest ogromnych rozmiarów, dlatego tym bardziej powinno się zwrócić uwagę na jej dobre zagospodarowanie. Niezależnie czy ma posłużyć jako toaleta, czy też pokój kąpielowy, należy umiejętnie wykorzystać przestrzeń, aby móc korzystać ze swobodą i bez ograniczenia ruchu. Nie każdy człowiek jest urodzonym architektem, czy też posiada wyobraźnię pozwalającą na aranżację wnętrza. Mając na uwadzę to, że usługi profesjonalnego architekta nie należą do najtańszych, warto spróbować samemu stworzyć planer łazienki. Posłużyć się do tego może wyszukiwarka internetowa, w której pole wystarczy wpisać hasło “planer łazienki online”, jednakże można też znaleźć program do projektowania łazienki. 

 

Darmowy program do projektowania łazienki 

Zanim zdecydujesz się na pomoc architekta, zobacz jaki program do projektowania łazienki, możesz znaleźć online, w internecie. Według użytkowników sieciowych, najczęściej wybieranym jest HomeStyler. Jego przeznaczenie to wirtualna aranżacja mieszkania, w tym też Twojej łazienki. Aby móc skorzystać z programu, niezbędne jest podłączenie do sieci internetowej, ponieważ działa on jedynie w wersji online. Dostępne opcje w programie to:

  • możliwość stworzenia całkowicie nowego projektu 
  • stworzenie projektu na podstawie wykonanego zdjęcia. W tym przypadku należy pamiętać, aby w trakcie robienia zdjęcia pomieszczenie było puste. Na zdjęciu muszą być również ujęte rogi pomieszczenia, ponieważ bez nich projekt nie będzie ważny. 
  • skorzystanie z projektu innego użytkownika, bądź inspirowanie się nim przy tworzeniu swojego. 

 

Program do aranżacji łazienki - jak korzystać? 

Jeśli zdecydujesz się na użycie programu HomeStyler, musisz wiedzieć, że jest on w języku angielskim, a korzystanie z niego jest dość intuicyjne. Skoro już wiesz jaki program wybrać, warto wiedzieć, jak z niego korzystać. Jeśli nie zamierzasz inspirować się projektami innych użytkowników, powinieneś wybrać opcję “create a new design”, a następnie dostosować tło, którym może być zdjęcie Twojej łazienki. Niemniej jednak zawsze można wybrać opcję wirtualnego tła i zacząć tworzyć swój wymarzony projekt. Dostępne opcje pozwalają na dostosowanie skali poprzez manewrowanie siatką półprzezroczystego prostopadłościanu, co pozwoli na dokładne ujęcie podłogi, sufitu, oraz ścian. Następnym wyborem powinna być ikonka kanapy. Po kliknięciu w nią, powinna ukazać się lista kategorii, z dostępną łazienką. Po prawej stronie będą dostępne przedmioty, które możesz umieścić dowolnie w pomieszczeniu. Wybrany produkt można obracać wokół własnej osi, a także dostosować jego rozmiar. Gotowym projektem można podzielić się z innymi użytkownikami, lecz nie jest to konieczne. Tym bardziej, jeśli chcesz mieć unikatowe wnętrze. 

 

Internetowe programy do projektowania łazienek

W internecie bez problemu znajdziesz program do projektowania łazienki. Chomikuj jest serwisem internetowym, gdzie użytkownicy mogą dzielić się różnego rodzaju plikami. Strona internetowa, jaką jest chomikuj posiada wyszukiwarkę, w której możesz znaleźć różne rozwiązania, w zależności od tego jaki program będzie Ci potrzebny. Bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ dostępnych opcji jest mnóstwo. Dodatkowo, przy wybieraniu programu, który pomoże zaprojektować łazienkę, powinno się kierować umiejętnościami, jakie się posiada, oraz celem, jaki chce się uzyskać. Serwis Każdy program posiada inne funkcje. Wybierając ten najbardziej odpowiedni dla Ciebie, zastanów się czy chcesz stworzyć projekt surowej łazienki, czy też zależy Ci na wykończeniu go, wraz z całym umeblowaniem. Warto pamiętać, że nie wszystkie programy są darmowe, bądź ich wersja testowa jest bardzo krótka. Wybór płatnej opcji wiąże się zawsze z profitami i konkretnymi dodatkami, których nie znajdzie się w darmowej wersji. Jeśli jednak zależy Ci jedynie na wizualizacji tego, co masz w swojej głowie, większość darmowych programów posiada funkcje, które bez problemu powinny Ci wystarczyć. Niezależnie jaką opcję wybierzesz dla siebie, serwis chomikuj jest dostępny online o każdej porze i już teraz możesz zacząć szukać odpowiedniego programu, aby zacząć remont swojej łazienki!