Jakie radio na budowę wybrać?Radio robocze nie jest najważniejszym narzędziem na budowie czy w warsztacie rzemieślniczym. Jednak trudno sobie wyobrazić pracę bez dźwięków płynących z radioodbiornika. Budowa nie jest najlepszym miejscem na delikatny sprzęt elektroniczny, a tym bardziej na emisję muzyki z telefonu. W takim razie, jakie radio budowlane wybrać, żeby sprawdziło się na budowie, czy w warsztacie i nie trafiło do śmieci już po kilku dniach użytkowania? 

 

Jakie cechy charakteryzują dobre radio na budowę?

Jeśli zastanawiasz się jakie radio budowlane wybrać, przypomnij sobie warunki, jakie panują na budowie. Ciągły ruch, ręczne narzędzia i częsta zmiana miejsca pracy. W związku z tym dobre radio na budowę musi być przede wszystkim trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zadbaj o to, żeby wybrane radio robocze miało trwałą obudowę. W profesjonalnych radioodbiornikach budowa jest wzmocniona dodatkowym stelażem. Dzięki temu nawet przy upadku lub przypadkowym uderzeniu narzędziem radio nie ulegnie uszkodzeniu. Radio na budowę powinno być też pyłoszczelne, co sprawdza się szczególnie podczas szlifowania.

 

Jakie inne cechy musi mieć dobre radio budowlane? Opinie budowlańców wskazują na możliwość podłączenia telefonu lub odtwarzacza MP3. Niejeden nowoczesny radioodbiornik na budowę wyposażony jest w system bluetooth, dzięki czemu może łączyć się zdalnie ze smartfonem czy tabletem. Dzięki temu, radio robocze będzie funkcjonalne nawet w miejscach oddalonych od masztów radiowych. Warto zwrócić uwagę także na ilość i rozmieszczenie głośników, w jakie radio budowlane będzie wyposażone. Większa ilość głośników w różnych miejscach pozwoli na bardziej przestrzenną emisję dźwięków.

 

Radio na budowę - jakie zasilanie?

Radio na budowę może być zasilane za pomocą przewodu elektrycznego lub akumulatorów w postaci baterii. Ten pierwszy sposób jest najbardziej ekonomiczny i bezproblemowy. Wystarczy podłączyć radio robocze do gniazdka i przez cały dzień można z niego korzystać. Problemem mogą być obiekty w stanie surowym lub praca na wolnej przestrzeni z dala od zabudowań. Wówczas lepiej sprawdzi się radio robocze z możliwością zasilania bateriami. Musisz jednak pamiętać, że przy ciągłej pracy baterie bardzo często będą wymagały wymiany.

 

Niezależnie od tego jakie radio budowlane wybierzesz, każdy sposób jego zasilania ma swoje wady i zalety. W związku z tym dobrym wyborem może być radioodbiornik na budowę wyposażony w przewód elektryczny i możliwość pracy na bateriach. Dzięki temu sprawdzi się w każdej sytuacji, a w razie potrzeby zastąpi nawet niesprawne radio w busie roboczym.

 

Wybierając radio budowlane, opinie doświadczonych budowlańców mogą być najwyższą wartością. Ich doświadczenie pomoże Ci wybrać odpowiednie radio na budowę i na długi czas uprzyjemnić pracę. Jeśli nie masz pomysłu jakie radio budowlane, forum internetowe jest miejscem, gdzie również możesz zdobyć informacje. Pamiętaj jednak, żeby opinie na temat radia roboczego traktować z lekkim dystansem.