Kamienny dywan - cena, robocizna, wady, opinie

kamienny dywan

 

Rozwój lepiszczy w postaci żywic w ostatnich latach zwiększył możliwości aranżacyjne obiektów. Jednym z ciekawszych rozwiązań związanych z użyciem żywicy jest kamienny dywan. Ten sposób wykończenia przestrzeni sprawdza się w wielu nowoczesnych aranżacjach. Opinie o kamiennych dywanach zdają się wskazywać na ciągły rozwój tej technologii w przyszłości. Z poniższego tekstu możesz wyczytać, jak montuje się kamienny dywan, poznać cenę robocizny i materiałów, oraz opinie o kamiennym dywanie na schody zewnętrzne. 

 

Kamienne dywany - opinie

Określenie kamienny dywan odnosi się do elementu wykończeniowego, który składa się z drobnego kruszywa. Specjalnie przygotowane otoczaki zalane są żywicą, co wspólnie tworzy kamienny dywan. Opinie użytkowników podkreślają trwałość takiego rozwiązania. Kamienny dywan w ich opiniach jest odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. 

 

Oceniając kamienny dywan, opinie użytkowników podkreślają też uniwersalność zastosowania tego rozwiązania. Tym sposobem można wykończyć każdą strefę zewnętrzną jak tarasy, balkony czy chodniki. Ponadto kamienny dywan sprawdza się także wewnątrz pomieszczeń. Wady kamiennego dywanu to z pewnością potrzeba specjalnego kruszywa. Jeśli poczytasz opinie na temat kamiennego dywanu, temat ceny na forum użytkowników poruszany jest wielokrotnie.

 

Kamienny dywan na schody zewnętrzne - opinie użytkowników

W przypadku tego materiału, najwięcej kontrowersji wzbudzają opinie o kamiennym dywanie na schody zewnętrzne. Dlaczego? Sporo wątpliwości sprawia żywica na schody zewnętrzne. Opinie części sceptyków wspominają o śliskiej powierzchni takiego materiału. Jednak ich opinii o kamiennym dywanie nie warto brać pod uwagę. 

 

Konstrukcja kamiennego dywanu wykonywana jest z drobnych otoczaków, które nie są w całości zalewane żywicą. Na powierzchni pozostają ich szczyty, dlatego nieregularna chropowata powierzchnia to cecha charakterystyczna kamiennego dywanu. Na schody zewnętrzne taka struktura jest bardzo potrzebna, ponieważ wykazuje się właściwościami antypoślizgowymi. Także projektanci opiniują kamienne dywany na schody zewnętrzne z uwagi na ciekawy naturalny wygląd i możliwość łatwego utrzymania go w czystości.

 

Dywan kamienny - cena 

Wśród osób użytkujących kamienny dywan, na forum cena wskazywana jest jako największa wada. Tymczasem wszystko zależy od tego, co bierzemy pod uwagę, określając koszty kamiennego dywanu. Cena kruszywa, które będzie wykorzystywane do produkcji tego podłoża, jest zróżnicowana. Szacuje się że za otoczaki na kamienny dywan cena za m2 w okolicach 60 - 70 złotych jest przystępna. Do tego należy doliczyć żywicę dwuskładnikową, któa wiąże dywan kamienny i cena okazuje się niemal dwukrotnie wyższa. Jeśli zlecasz kamienny dywan, cena za m2 z robocizny także będzie Cię interesowała. Za samo wykonanie kamiennego dywanu cena u profesjonalnych firm zaczyna się od 100 złotych za metr kwadratowy. Podsumowując kamienny dywan, cena za m2 z robocizną, materiałami i przygotowaniem podłoża będzie na poziomie 200 - 300 złotych. 

 

Kamienny dywan - jak zrobić samemu?

Jeśli interesuje Cię kamienny dywan, cena robocizny może zwalić z nóg. To największa wada, dlatego pojawia się pytanie: kamienny dywan? Jak zrobić samemu takie wykończenie? Jeśli masz odrobinę wiedzy w zakresie budownictwa, nie powinno być dla Ciebie problemem ułożenie dywanu kamiennego. Cena robocizny odpadnie Ci wówczas całkowicie, a zaoszczędzone środki będziesz mógł przeznaczyć na zakup narzędzi. Jakie narzędzia będą Ci potrzebne do kamiennego dywanu? Poza standardowymi narzędziami do prac murarskich przyda się pilarka tarczowa. Wykorzystasz ją do przycięcia materiałów na szalunek. Od precyzji przygotowania szalunku zależy ostateczny wygląd kamiennego dywanu. Jak zrobić samemu dokładny szalunek? Wystarczy, że sięgniesz po akumulatorowe pilarki do drewna Festool, które znajdziesz w asortymencie sklepu Industria24. 

 Kamienny dywan charakteryzuje się wieloma zaletami na czele z wytrzymałością. Jednak wady kamiennego dywanu dla niektórych inwestorów okazują się nie do przejścia. Inni z kolei są zachwyceni nakładaniem żywicy na schody zewnętrzne. Opinie są różne i to od Twoich preferencji zależy, czy wybierzesz do swojego domu kamienny dywan. Jedno, czego nie można odmówić podłożom w stylu kamiennego dywanu to opinie o nieograniczonych możliwościach aranżacyjnych. Sprawdź również opinie na temat forniru kamiennego