Kompaktowy akumulator Li-HighPower

 

Urządzenia wyposażone w akumulatory używane są w wielu wykonywanych czynnościach. Są one wykorzystywane zarówno na placach budowy, warsztatach jak i prywatnych domach. W zależności od przeznaczenia urządzeń ich akumulatory mogą rozładowywać się szybciej bądź dłużej. Szczególnie intensywne użytkowanie akumulatorów znacznie skraca czas, w jakim można używać danego narzędzia. Nie zawsze dostępne są dodatkowe, zapasowe akumulatory, które można wymieniać, kiedy ten w urządzeniu się rozładuje. Niestety użytkownik jest wtedy zmuszony przerwać wykonywaną pracę i poświęcić jakiś okres czasu na czekanie, aż akumulator będzie znów w pełni naładowany. Takie czekanie może być bardzo uciążliwe i niestety wydłuża cały czas pracy. 

 

Firma Festool zaproponowała w swojej ofercie akumulatorów dostępnych na rynku rozwiązanie, które daje o 20% lżejszy i o 50% bardziej kompaktowy akumulator w porównaniu do standardowego akumulatora 5,2 Ah. Uzyskano dzięki temu akumulator, którego waga nie przekracza 600 gram. Używanie tego modelu akumulatora pozwala na bardziej efektywniejszą pracę. Użytkownik odczuwa mniejsze zmęczenie, ponieważ obsługuje lekkie urządzenie, pomimo akumulatora. W urządzeniu zastosowano ogniwa Li-HighPower. Akumulator posiada bardzo dużą moc i może być wykorzystywany w wielu zastosowaniach. Ogniwa te charakteryzują się wysokim poziomem wytrzymałości. Są one odporne na prąd o bardzo dużym natężeniu.

 

Akumulator posiada bezprzewodowe łącze Bluetooth. Jest on całkowicie kompatybilny z urządzeniami także wyposażonymi w Bluetooth. Zastosowanie takiej technologii w akumulatorach pozwala na bardziej efektywniejszą pracę. Łączność Bluetooth z urządzeniami takimi jak odkurzacze mobilne pozwala na ich automatyczne uruchamianie podczas pracy z urządzeniami wyposażonymi w ten akumulator. Dodatkowo akumulatory posiadają także funkcję Airstream. Jest to nowy system ładowania akumulatorów. Ładowarka pozwala na o wiele szybsze ładowanie akumulatora oraz dodatkowo, za pośrednictwem Bluetooth, informuje użytkownika o długości czasu ładowania; w jakim czasie akumulator będzie w pełni naładowany. Bez wątpienia wpływa to znacząco na efektywność pracy, ponieważ nawet jeżeli akumulator się rozładuje, jego czas ładowania skrócił się aż o 65%, dzięki czemu mniej czasu poświęcimy na czekanie, aż akumulator się naładuje. 

 

Akumulator Li-HighPower pozwala na osiąganie znacznie lepszych wyników pracy. Przede wszystkim znacznie zwiększa wydajność ładowania. Akumulator jest dużo szybciej gotowy do ponownego używania. Wpływa to na zmniejszenie się liczby przestojów podczas wykonywanych prac. Użytkownik jest w stanie szybciej powrócić do czynności z o wiele lżejszym akumulatorem, który dostarcza pełną moc urządzeniu. Poprawienie się efektywności i wydajności wpłynie na osiąganie lepszych zarobków. Pracując z urządzeniami wyposażonymi w akumulator  Li-HighPower, można wykonać większą ilość zadań.