Młotowiertarki - ranking, test, jaka najlepsza?

młotowiertarka makita

 

Młotowiertarki należą do najpopularniejszych elektronarzędzi stosowanych w pracach remontowych i budowlanych. Są bardzo uniwersalne, dlatego powszechnie wykorzystuje się je w przemyśle do wielu zadań. Przed zakupem maszyny warto zastanowić się, jaka młotowiertarka najlepiej sprawdzi się przy wykonywaniu konkretnych prac. Przedstawiamy krótki test młotowiertarek, biorąc pod uwagę urządzenia oferowane w sklepie Industria24. 

 

Najlepsza młotowiertarka - na co zwrócić uwagę? 

Jaka młotowiertarka najlepsza? Takie pytania często można usłyszeć ze strony początkujących budowlańców z nikłym doświadczeniem. Z biegiem czasu każdy z nich zrozumie, że dobra młotowiertarka to taka, która najlepiej sprawdza się w zadaniach, przed którymi ją stawiamy. Wiele zależy od tego, w jakich pracach i z jaką częstotliwością będzie stosowane urządzenie. 

 

Jeśli potrzebujesz tylko okazjonalnie młotowiertarki, najpopularniejsze modele to niewielkie urządzenia, stosunkowo tanie i bardzo uniwersalne. Nieco inaczej prezentuje się ranking młotowiertarek wykorzystywanych w pracach profesjonalnych. Tutaj ważniejsza będzie trwałość i moc urządzenia. Jaka młotowiertarka do kucia i prac wyburzeniowych? Tu wybierz maszynę o sporej mocy udaru. 

 

Młotowiertarki - ranking popularnych modeli 

Na wielu forach internetowych można spotkać się z zapytaniem: Jaką młotowiertarkę polecacie? W odpowiedzi z naszej strony przedstawiamy maszyny, które oferowane są w sklepie Industria24. Poczytaj ich krótką charakterystykę i sam przekonaj się, jaka młotowiertarka będzie najlepsza.

 

Młotowiertarka SDS-Plus 710 W Black&Decker KD975KA

Jeśli zastanawiasz się, jaka młotowiertarka do domu będzie odpowiednia, zwróć uwagę na to urządzenie. To niewielka wiertarka zasilana prądem sieciowym o mocy 710 W. Można nią wykonywać otwory o średnicy do 22 mm w podłożach betonowych i wykonanych z cegły. Waży zaledwie 2 kg, a system miękkiego startu i regulacja prędkości poprawiają komfort pracy. Jest to dobra młotowiertarka do prac montażowych przy wykończeniu wnętrz, a także podczas drobnych napraw i remontów. 

 

Młotowiertarka SDS-PLUS z opcją kucia HR2630T Makita

Jaka młotowiertarka do domu warta jest jeszcze uwagi? Młotowiertarka oferowana przez firmę Makita to produkt dedykowany nie tylko amatorom, ale także profesjonalistom. Jest to najlepsza młotowiertarka do drobnych prac remontowych i wykończeniowych o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Wyposażona jest w silnik o mocy 800 W, który wystarcza do wykonywania otworów w betonie o średnicy 26 mm. Można pracować nią także przy wierceniu stali i drewna, a przy pracach remontowych przydaje się funkcja kucia. 

 

Młotowiertarka Makita HR2810

Zastanawiasz się, jaką młotowiertarkę kupić do firmy? Do prowadzenia profesjonalnych prac warto sięgnąć po urządzenie Makita HR2810. Ma podobne parametry robocze do poprzedniczki, jednak charakteryzuje się udarem na znacznie wyższym poziomie nawet 2,9 J. Maszyna może wiercić, wiercić z udarem, a także dłutować, co daje bardzo wiele możliwości na zastosowanie tego samego urządzenia w pracach budowlanych. Można zamontować na niej wiertło koronowe i wykonywać otwory o średnicy nawet 80 mm. Ponadto test młotowiertarek wskazał na jej niewielką wagę w stosunku do właściwości roboczych. 

 

Akumulatorowy młot udarowo-obrotowy SDS-MAX (2 x 18 V) DHR400PT4U Makita

Jaka młotowiertarka do kucia polecana jest profesjonalistom? Tu warto sięgnąć po młot udarowo-obrotowy zasilany dwoma akumulatorami, którym można wiercić i kuć. Narzędzie może wykonywać otwory w betonie o średnicy 40 mm, a przy użyciu koronki nawet 105 mm. Z kolei moc udaru to 8 J, dzięki czemu prace będą przebiegały bardzo szybko. Z kolei zasilanie akumulatorem sprawia, że może bez problemu wykonywać prace nawet w trudnodostępnych miejscach. Na pytanie, jaką młotowiertarkę polecacie do prac profesjonalnych, wskazujemy na ten model. Nadal nie jesteś pewien, jaką młotowiertarkę kupić? Skontaktuj się z działem sprzedaży Industria24, gdzie otrzymasz wszelkie porady dotyczące maszyn budowlanych i narzędzi. Wskażemy Ci młotowiertarki najpopularniejsze w pracach profesjonalnych, a także przydatne przy użytku domowym.