Myjka do wałków - czy warto?

 

To, czy myjka do wałków się opłaca, zależy w głównej mierze od tego, jak często sięgasz pod wałki malarskie. Są osoby, które stwierdzają, że takie rozwiązanie nie jest im potrzebne, ponieważ używają ich tak rzadko, że nie chcą narażać się na dodatkowe koszty, więc wałki myją w sposób standardowy. Jeśli jednak są one używane przez Ciebie dość często, to warto przyjrzeć się myjce do wałków malarskich, która wówczas może okazać się naprawdę przydatnym urządzeniem.

 

Urządzenie do mycia wałków malarskich

Czasem, aby porządnie umyć wałek malarskich, trzeba się przy tym dobrze namęczyć, ponieważ wiąże się to z długim ściskaniem, wyrzynaniem czy spłukiwaniem wałków. Dlatego też dla osób, które niekoniecznie są zadowolone z tego zajęcia, powstały myjki do wałków malarskich, które szybko i skutecznie usuwają farbę i inne zabrudzenia. Jak prezentuje się jakościowo dobra myjka do wałków malarskich?

  • powinna posiadać poręczny zawór, dzięki któremu w szybki i komfortowy sposób puścisz lub zakręcisz wodę. Świetnie sprawdzają się tu zawory kulowe;
  • zaraz pod zaworem powinna być umieszczona rączka, która służy do przenoszenia myjki;
  • na samej górze myjki, powinna być umieszczona pokrywa, pod którą wkłada się wałek;
  • najlepiej, aby w środku znajdowały się dwie gumowe uszczelki, które utrzymają wałek w ryzach;
  • w środku powinny znajdować się dysze, które pod ciśnieniem, rozprowadzają wodę po wałku;
  • niektórzy podłączają do myjki wąż ogrodowy, jednak, aby uzyskać naprawdę świetny efekt, lepiej podłączyć myjkę ciśnieniową;
  • myjka do wałków musi być otwarta, aby cały ściekający z niej brud, mógł sobie spokojnie z niej ściekać;
  • taka myjka może być używana na dworze, w wannie czy misce, ponieważ nie ma szans, aby zabrudziła jakiekolwiek powierzchnie tryskającą farbą.

 

Myjka do wałków malarskich – efekty

Efektem użycia myjki do wałków jest fakt, że wałek nie jest tak wyeksploatowany, jak w przypadku użycia myjki do wałków malarskich, gdzie wygląda on praktycznie jak nowy i nie traci na puszystości. Dodatkowo wałek jest po prostu bardziej czysty. Myjka po zakończeniu czyszczenia powinna być wyposażona w mechanizm, dzięki któremu po zakręceniu wody, będzie się jeszcze kręciła przez kilka minut, pozbywając się nadmiaru wody. Włosy wałka są wówczas również rozprostowane i zdecydowanie szybciej schną. 

W myjce do wałków można umieszczać różne ich rozmiary oraz myć także pędzle, szpachelki czy mieszadełka. Dzięki wykorzystaniu tego urządzenia nie musimy martwić się o zniszczone, suche i popękane dłonie, na co jesteśmy narażeni, jeśli myjemy wałki w standardowy sposób. Urządzenia te powstały z całkowitej potrzeby, ponieważ przeznaczone są dla osób, które na co dzień i tak wykonują solidny kawał roboty. Dają one możliwość szybszego użycia wałka oraz zachowanie odpowiedniej czystości podczas jego mycia. 

Myjka do wałków malarskich z pewnością więc opłaca się, jeśli jesteśmy zmuszeni często myć swoje akcesoria. Ich ceny kształtują się dość różnorodnie, jednak taka w pełni profesjonalna będzie nas kosztować około 1000 zł. Nie jest może zbyt niska cena, ale każdemu profesjonaliście koszt ten bardzo szybko się zwróci.