Jak wybrać najlepsze stopery do uszu?

 

Dobre zatyczki do uszu należą do najpopularniejszych środków ochrony osobistej. Piankowe czy silikonowe zatyczki do uszu należą do produktów, które stosowane są w zakładach produkcyjnych, na budowie, czy w warsztatach rzemieślniczych. Profesjonalne zatyczki do uszu ograniczają głośność dźwięku docierającego do narządów słuchu, dzięki czemu chronią go. Z poniższego tekstu dowiesz się jak wybrać stopery do uszu, gdzie kupić najlepsze zatyczki do uszu i jak je zakładać.

 

Rodzaje stoperów do uszu

Każdy, kto miał okazję stosować stopery do uszu, opinie na ich temat ma wyrobioną. Powinieneś jednak wiedzieć, że dobre zatyczki do uszu mogą być wykonywane w kilku konstrukcjach i z wielu materiałów. W pracach z elektronarzędziami zdecydowanie nie poleca się stoperów woskowych, ponieważ są mało skuteczne. Wiele osób ceni sobie umieszczone na opaskach słuchawkowych gumowe stopery do uszu. Opinie użytkowników wskazują na świetne tłumienie dźwięków, jednak są uznawane za niewygodne. W związku z tym będą to dobre zatyczki do uszu na kilkuminutową pracę, a nie na stałe.

 

Na kilka godzin pracy powinny wystarczyć silikonowe zatyczki do uszu. Są wygodniejsze, świetnie tłumią hałas i dodatkowo można je stosować wiele razy. Jednak po kilkukrotnym myciu silikonowe zatyczki do uszu tracą funkcjonalność. Na rynku można znaleźć także produkty wykonane z pianki termoplastycznej, które uznawane są za najlepsze stopery do uszu. Doskonale dopasowują się do kanałów w uszach, dzięki czemu skutecznie chronią słuch. Ich miękka struktura sprawia, że nawet po kilku godzinach stosowania nie są uciążliwe. 

Stosowanie stoperów do uszu - na co zwrócić uwagę?

Nawet najlepsze stopery do uszu nie chronią całkowicie słuchu. Co gorsza, mogą go uszkodzić, jeśli będą noszone zbyt długo. Nawet profesjonalne zatyczki do uszu mają za zadanie zatkać kanał uszny, który jednak w tym czasie nie ma wentylacji. Może to powodować powikłania laryngologiczne, jeśli przez wiele godzin bez przerwy będziemy stosować stopery do uszu.

 

Warto też zwrócić uwagę, kupując zatyczki do uszu jak zakładać je, żeby nie uszkodzić ucha. Szczególnie ważne jest to w przypadku stoperów mocowanych na opaskach lub wykonanych z twardego materiału. W internecie można znaleźć wiele filmów, które pokazują jak zakładać zatyczki do uszu i na co zwrócić uwagę podczas pracy w tych ochronnikach.

 

Gdzie można kupić zatyczki do uszu?

Wielu pracodawców i majsterkowiczów zastanawia się, gdzie można kupić zatyczki do uszu? Skoro wiesz już jak wybrać najlepsze stopery do uszu, sprawdź które placówki oferują wysokiej jakości produkt. Najczęściej to do apteki kieruje się pierwsze kroki po stopery do uszu, gdzie kupić można jednak wkładki do użytku domowego. Takie produkty nadają się bardziej do tłumienia hałasów zza okna sypialni niż głośnych elektronarzędzi. Sklep z akcesoriami BHP to miejsce, gdzie można kupić zatyczki do uszu dla profesjonalistów. Często dobre zatyczki do uszu oferują także sklepy z elektronarzędziami lub markety budowlane.