Jakie nożyce do żywopłotu?

 

Pielęgnowanie przydomowych ogrodów wymaga odpowiednich narzędzi, dzięki którym można uzyskać zadowalające efekty. Jeżeli ogród ma stać się miejscem estetycznym, które będzie wizytówką jego właściciela, należy się o to starać, używając dobrych jakościowo narzędzi. Jednym z takich narzędzi są nożyce do żywopłotu, używane zarówno przez ogrodników, jak i właścicieli działek i ogrodów znajdujących się przy jednorodzinnym domu. Na forum internetowym dość często padają pytania o to, jakie nożyce do żywopłotu wybrać, a odpowiedzi jakie pojawiają się najczęściej, wskazują na nożyce akumulatorowe oraz elektryczne, w o wiele mniejszym stopniu na spalinowe i ręczne. O ile można przyznać, że forum to tylko do niczego nie zobowiązująca przestrzeń wymiany różnorodnych opinii, o tyle faktem jest, że nożyce akumulatorowe i elektryczne są stosowane o wiele częściej niż zwykłe nożyce ręczne lub spalinowe.

 

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu są bardzo popularne i zbierają jak najlepsze opinie z uwagi na to, że mają nieduże gabaryty, optymalną wagę i poręczność. Ich obsługa nie nastręcza zbyt wielu problemów nawet osobom nigdy wcześniej nie zajmującym się pracami ogrodowymi. Takie nożyce bardzo często są wyposażone w specjalne sekatory do cięcia trawy, ale nie jest to regułą. Akumulatorowe nożyce do żywopłotu mają różne opinie związane z czasem ich użytkowania. Na internetowym forum ogrodniczym można spotkać się z głosami, które krytycznie oceniają możliwości ich akumulatorów zasilających, które przy strzyżeniu dużego żywopłotu nie grzeszą wydajnością; nożyce trzeba odkładać, by naładować baterie, jednak wszystko zależy od producenta. Najczęściej narzędzie pracuje kilkadziesiąt minut. Dlatego też akumulatorowe nożyce nadają się najlepiej do małych ogrodów i żywopłotów.

 

Elektryczne nożyce do żywopłotu.

 

Dużą popularnością cieszą się na rynku ogrodniczym nożyce zasilane elektrycznie, sieciowo. 

 

Takie nożyce mają opinię niezawodnych jeżeli chodzi o długość pracy, bowiem zasilać je można cały czas, pod warunkiem, że kabel zasilający ciągle jest podłączony do sieci. Stąd też to narzędzie zbiera również opinie negatywne, bowiem dla wielu ogrodników ciągła kontrola kabla, jego położenia i długości jest dość problematyczna. Kabel zasilający stanowi zawsze pewne ograniczenie podczas prac ogrodowych. Nożyce elektryczne posiadają zazwyczaj dłuższe ostrza od tych akumulatorowych, stąd i precyzyjniejsze, a wobec tego mają zastosowanie w średnich i dużych ogrodach.

 

Jakie nożyce elektryczne do żywopłotu?

 

Zastanawiając się na tym, jakie nożyce elektryczne do żywopłotu wybrać, należy zwrócić uwagę na ostrza. Trzeba wybierać takie narzędzia, które mają ostrza jak najlepszej jakości, bez ubytków i wygięć. Powinny poruszać się i zatrzymywać natychmiast w momencie trzymania albo puszczenia przycisku włączającego. Z wielu dostępnych na rynku narzędzi warto zainteresować się nożycami takich firm jak Makita, Bosch, Metabo, Wolf Garten, Kraft & Dele.