Ranking odkurzaczy przemysłowych

 

Odkurzacze przemysłowe to urządzenia służące do szybkiego i wygodnego usuwania z pomieszczeń, podłoża, podłóg odpadów i śmieci, które pozostały po przeprowadzonym remoncie czy też po budowie. Działanie takiego odkurzacza nie różni się od działania odkurzacza domowego – oba zasysają napotkane na swej drodze zabrudzenia, śmieci i odpady. Odkurzacz przemysłowy przystosowany jest jednak do trudniejszych prac oczyszczających, zasysa on liczne i ostre drobinki, opiłki, pył, gips itp. Można nim usunąć farby, lakiery, nawet pleśń. Urządzeń tych używa się na budowie, w zakładzie stolarskim, produkcyjnym, w fabryce czy też w warsztacie samochodowym. Poniższy ranking daje pogląd na możliwości nowoczesnych odkurzaczy workowych do gipsu, pyłów i odpadów z farb, także odkurzaczy bezworkowych, i proponuje zakup wybranych modeli.

 

Odkurzacze marki Festool do gipsu

 

Jednym z lepszych odkurzaczy dostępnych na rynku, które nadają się do usuwania pyłów, drobnego kruszywa, odpadów z farb oraz gipsu, i w związku z tym są zakwalifikowane do klasy M, jest model:

 

Cleantec CTM 36 E AC

 

Odkurzacz jest wyposażony w system Autoclean (AC), czyli automatyczne czyszczenie filtra głównego, co utrzymuje filtr w czystości i zapewnia stałą moc ssania. Zbiornik urządzenia ma 36 litrów i umożliwia maksymalne wykorzystanie objętości. Odkurzacz jest mobilny, bardzo zwrotny, posiada bowiem kółka tylne i skrętne przednie. Hamulec  urządzenia zapewnia stabilność na każdej powierzchni, kompaktowa, wysokowydajna turbina zapewnia odpowiednią siłę ssania. Odkurzacz świetnie usuwa gips, pozostawiając powierzchnie czyste i pozbawione niechcianych odpadów. W naszym rankingu urządzenie to zajmuje uprzywilejowane miejsce.

 

Cleantec CTM 26 E

 

Kolejne w rankingu urządzenie marki Festool to odkurzacz Cleantec CTM 26 E. Jest lekki i niewielki, ale bardzo silny. Przydaje się na placu budowy i w warsztacie, wszędzie tam, gdzie trzeba usunąć gips czy kruszywo. Ten odkurzacz do gipsu i odpadów z farb jest bardzo mobilny i dzięki hamulcowi stabilny na każdej powierzchni i podczas transportu.  

 

Cleantec CTM MIDI I do pyłów i drobnego kruszywa

 

Odkurzacze przemysłowe klasy L to urządzenia przystosowane do wciągania pyłów i drobnego kruszywa. Wykorzystuje się je w warsztatach stolarskich i w pracach związanych z obróbką tworzyw sztucznych.  Takim właśnie odkurzaczem jest Cleantec CTM MIDI I. Urządzenie ma niewielki ciężar, kompaktową konstrukcję i wyposażone jest w wiele innowacyjnych detali, w intuicyjną obsługę dotykową, gładki wąż ssący i płaską powierzchnię do odkładania narzędzi i materiałów eksploatacyjnych. Wszystko to sprawia, że do podstawowych i lekkich prac ten produkt jest idealnym rozwiązaniem. W rankingu odkurzaczy przemysłowych CTM MIDI I zajmuje wysokie miejsce.

 

Odkurzacze bezworkowe

 

Odkurzacze bezworkowe mają przewagę nad workowymi w tym, że są pojemniejsze. Dzięki temu dają większy komfort pracy, można ich używać, porządkując praktycznie bez przerwy.  Modele odkurzaczy bezworkowych różnią się pojemnością zbiorników, te duże przekraczają pojemność 40 litrów. Korzystając z urządzeń bezworkowych, nie trzeba dbać o zakup worków zamiennych.

 

Bosch GAS 35 M AFC

 

W rankingu odkurzaczy przemysłowych bezworkowych należy na pewno umieścić  urządzenie marki Bosch. Model GAS 35 M AFC jest uniwersalnym produktem, który przeznaczony jest do prac na sucho i mokro. Wyposażony w automatyczny systemem oczyszczania filtra, doskonale sprawdza się w czasie prac przy renowacji parkietu, podczas sprzątania warsztatu stolarskiego, przy współpracy z innymi elektronarzędziami np. z ukośnicą albo szlifierką.  GAS 35 M AFC dokładnie wchłania pył i inne zanieczyszczenia, jest stabilny, ponieważ posiada bardzo mocne koła, ułatwiające również przemieszczanie odkurzacza.