Ranking pilarek tarczowych

Ranking pilarek tarczowych
 

Każdy majsterkowicz czy też profesjonalista posiada na wyposażeniu swojego warsztatu pilarkę tarczową. To elektronarzędzie jest bardzo przydatne w pracach, ponieważ umożliwia cięcie różnych materiałów w zależności od potrzeb użytkownika. Można nią ciąć, i tak najczęściej się robi, drewno, ale też i różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Przy wyborze pilarki tarczowej warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, do cięcia którego zostanie użyta, rodzaj tarczy oraz moc. Pilarki możemy podzielić na ukośnice, wyrzynarki, przecinarki, zagłębiarki, uciosarki. W naszym rankingu zajmiemy się ukośnicami i uciosarkami firmy Festool.

Ranking ukośnic i uciosarek. Jaka pilarka tarczowa do 3000 złotych ?

 

Nasz ranking zaczniemy od pilarek, które można kupić w cenie do 3000 złotych lub ponad 3000 zł. W tym przedziale można już bowiem zaopatrzyć się w doskonałą pilarkę marki Festool:

KAPEX KS 60 KS 60 E-Set 

 

Ta uciosarka idealnie sprawdza się podczas prac montażowych w przeróżnych miejscach, przycina na długość deski i panele o wymiarach do 305 x 60 mm, przycina listwy i profile oraz krawędzie drewniane do 60 mm grubości.  Najwyższą precyzję cięcia zapewnia układ dwóch prowadnic, który gwarantuje gładkie prowadzenie tarczy pilarskiej. Urządzenie świetnie też radzi sobie z długimi elementami do obróbki. Pilarka jest kompaktowa i lekka, posiada ergonomiczne uchwyty i opcję nawijania przewodu, lampka Led bardzo dokładnie pokazuje linie cięcia, na wyposażeniu znajduje się też kątownik nastawny kątów wewnętrznych i zewnętrznych. Opinie o urządzeniu są bardzo pochlebne. Większość użytkowników wskazuje na niezawodność produktu i świetną precyzję cięcia. W rankingu ukośnic i uciosarek do 3000 złotych wybór pilarki Kapex KS 60 E-Set wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

 

KAPEX KS 88 RE

Ta nieduża ukośnica przesuwna uzyskała opinie użytkowników, świadczące o tym, że jest to niezawodne narzędzie pracy. Szczególne uznanie uzyskała moc urządzenia, która pozwala na wykonywanie wielu ciężkich prac z dużą swobodą. Narzędzie jest precyzyjnie utrzymywane na linii cięcia dzięki obustronnie ułożyskowanym tulejom i słupkom prowadzącym. Pilarka posiada podwójne uszczelnienie dla utrzymania ekstremalnej trwałości. Ukośnica Kapex KS 88 RE jest bardzo lekka, można ją przenosić i przewozić wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. W rankingu ukośnic urządzenie firmy Festool zajmuje wysokie miejsce, co poświadczają bardzo dobre opinie użytkowników.

KAPEX  KS120EB

Kolejna pilarka jest niezawodna i trwała, bardzo funkcjonalna i, wg. wielu opinii, nie wykazuje problemów w użytkowaniu. Powierzchnia po cięciu jest idealnie gładka, a jedynym minusem pilarki jest jej tarcza– dość droga, jeżeli zachodzi potrzeba wymiany zużytej.  Pilarka wykonuje precyzyjne cięcia dzięki dwóm prowadnicom, jest kompaktowa i lekka, system wymiany tarczy pilarskiej FastFix zapewnia pracę dostosowaną do materiału. Cechy wyróżniające ten produkt spośród innych to: bezbłędne przenoszenie kąta kątownikiem nastawnym współpracującym z dwuliniowym laserem, obsługiwany z przodu mechanizm regulacji precyzyjnej kąta pochylenia tarczy pilarskiej z milimetrową dokładnością oraz system bezpieczeństwa z szybkim hamulcem. 

 

W naszym rankingu pilarek tarczowych marki Festool przyszedł czas na ukośnicę oznaczoną symbolem:

KS120UG-Set

Najważniejsze zastosowania tej pilarki to: dopasowywanie listew cokołowych i sufitowych o wys. do 120 mm - bez obliczania, przycinanie na długość desek i paneli o wymiarach do 305 x 88 mm, dopasowywanie profili wieńcowych o wys. do 168 mm w „oryginalnej“ pozycji montażu, przycinanie poprzeczne kantówek i belek o grubości do 88 mm. Według opinii użytkowników urządzenie to doskonale radzi sobie z trudnymi pracami, jest bardzo wytrzymałe, poręczne i dostosowane do szeregu prac mających związek z przycinaniem materiału. W naszym rankingu ta pilarka osiąga poziom ekstraklasy i jest doskonałym wyborem dla klientów szukających wysokiej jakości. 

KS 120 REB KAPEX 

Ostatnie już i dość drogie urządzenie w rankingu pilarek tarczowych uzyskało opinię produktu w każdym calu profesjonalnego, w przypadku którego cena jest odzwierciedleniem wysokiej jakości. Dzięki dwóm prowadnicom z podwójnym ułożyskowaniem urządzenie oferuje wyjątkową precyzję cięcia. Wyposażone jest w laser emitujący 2 linie do dokładnego oznaczania miejsca cięcia, także w obsługiwany z przodu mechanizm regulacji precyzyjnej kąta pochylenia tarczy pilarskiej, który charakteryzuje się milimetrową dokładnością. System wymiany tarczy pilarskiej FastFix powoduje, że praca jest dostosowana do materiału, a dzięki specjalnemu ustawianiu tarczy cięcie możliwe jest do 120 mm. Lekka i kompaktowa konstrukcja elektronarzędzia powoduje, że można je łatwo przenosić i transportować. Wszystkie te cechy sprawiają, że pilarka jest jedną z najlepszych w swojej klasie. Zasłużona rekomendacja.