Piły spalinowe. Ranking

 

Łańcuchowe piły spalinowe mają zastosowanie w wielu pracach ogrodowych, przydomowych i, co jest oczywiste, w przemyśle leśnym. Różnorodność elektrourządzeń powoduje, że ciężko jest wybrać to jedno właściwe, spełniające wszystkie oczekiwania użytkownika. Poniższy ranking pił spalinowych postara się podpowiedzieć, jaką piłę wybrać, by móc z jej użytkowania cieszyć się długo i bez przykrych niespodzianek.


Ranking pił spalinowych Stihl


Najlepsze piły spalinowe marki Stihl od lat cieszą się zasłużoną opinią urządzeń mało awaryjnych, wytrzymałych i poręcznych. W tym rankingu zaprezentujemy dwa modele pił, które wyróżniają się na tle innych i zapewniają wygodę użytkowania, są przy tym też niedrogie.


Stihl MS 170
Jeśli ktoś zadaje sobie pytanie: jakie piły spalinowe w cenie do 1000 złotych są dobre i trwałe, mają najlepsze parametry techniczne, powinien przyjrzeć się bliżej temu modelowi. Ta piła posiada świetne opinie i cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Jest niedroga i wytrzymała, bardzo poręczna. Jej atuty to niewielki ciężar i komfortowe wyposażenie. Sprawdza się bardzo dobrze przy cięciu drewna do kominka, przy różnorakich pracach budowlano-remontowych oraz pielęgnacji drzew. Przeznaczona jest do ścinki drzew o średnicy do 30 cm. Pilarka została wyposażona w katalizator dla zredukowania emisji szkodliwych substancji. Zastosowano w niej także nowoczesny systemu smarowania STIHL Ematic-System, który redukuje zużycie oleju. Pilarka jest oferowana w przyjaznej cenie, kosztuje niecałe 700 zł.


Stihl MS 251
Ta pilarka zastępuje uznane za rewelacyjne w swoim przedziale cenowych STIHL 025 oraz STIHL MS 250. Urządzenie produkowane jest z myślą o zastosowaniu przy pracach przygotowujących drewno opałowe oraz robotach budowlanych. Pilarka marki Stihl jest przeznaczona do ścinki drzew o średnicy do 45 cm. W urządzeniu zastosowano zaawansowany system antywibracyjny oraz wyposażono je w system filtrów powietrza o długiej żywotności.

 

Jaka piła spalinowa w cenie do 500 złotych ?


Przy niskiej cenie pilarki nie powinniśmy się spodziewać cudów. Wiadomym jest fakt, że im lepsze i droższe materiały zostały wykorzystane do produkcji danego urządzenia, tym ono jest lepsze, trwalsze. Wśród pilarek w cenie do 500 złotych na uwagę zasługuje na pewno produkt marki Nac.


NAC CST61-50AC
Ta pilarka ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Do jej zalet należą funkcjonalność, dobra jakość i trwałość. Nadaje się świetnie do wszelkich porządkowych prac w przydomowym ogrodzie i na podwórku.


Jaka piła spalinowa w cenie do 1000 złotych?


Najlepsze piły spalinowe charakteryzują się niezawodnością użycia, małą awaryjnością, ergonomią i poręcznością w użyciu. W naszym rankingu pił spalinowych w cenie do 1000 złotych znalazła się już opisana Stihl Ms 170. Na pewno warto jeszcze zwrócić uwagę na model firmy Makita:


Makita EA3200S35A
To kosztujące około 700 złotych urządzenie zebrało różne opinie, najczęściej jednak powtarzają się te pozytywne. Użytkownicy cenią je sobie za spora moc, zupełnie wystarczającą do prywatnego użytku, lekkość, łatwość przenoszenia, szeroki dostęp do osprzętu i jego przystępne ceny. W naszym rankingu pił spalinowych EA3200S35A zajmuje bardzo wysokie miejsce, bowiem przy bardzo przystępnej cenie oferuje dużą wydajność i niezawodność


Pilarki w cenie powyżej 1000 zł.


Teraz czas na produkty, których cena przekracza 1000 złotych. Najlepsze piły spalinowe nie zawsze są tymi najdroższymi, ale, jak już wspominaliśmy, ciężko jest stworzyć świetne urządzenie z tanich materiałów. Im droższy więc produkt, tym powinien być lepszy.


Makita EA5600F45D
Ta kosztująca około 1700 złotych pilarka jest bardzo mocnym urządzeniem. Użytkownicy cenią ją właśnie za dużą moc, dzięki czemu radzi sobie z większością materiału, za niskie zużycie paliwa i nieduży poziom emisji spalin oraz za łatwy rozruch. Wyposażona jest m.in. w okienko pozwalające na kontrolę poziomu paliwa, system filtracji o przedłużonej żywotności, łatwą wymianą oraz czyszczeniem.


Makita EA7901P60E
Najdroższa w naszym rankingu pilarka, kosztująca około 3000 złotych, reprezentuje wysoki poziom wykonania i użyteczności. Jest przeznaczona do najcięższych prac, zużycie paliwa obniżono w niej do 15% , ograniczono także emisję spalin dzięki zastosowaniu Technologii SLR. W pilarce zastosowano efektywny system tłumienia drgań - 3 stalowe sprężyny zamontowane są po bokach i redukują wibracje do bezwzględnego minimum, dzięki czemu czynią pracę mniej uciążliwą. Jeśli ktoś zada nam pytanie o najlepsze piły spalinowe, odpowiadając, warto podać przykład modelu EA7901P60E. To niezawodna piła, w naszym rankingu znajdująca się na samym szczycie.