Podłoga bambusowa - wady, opinie, cena

podłoga bambusowa

 

Do wnętrz naszych mieszkań i budynków biurowych ponownie wracają materiały naturalne. Konkurencją dla elementów wykończeniowych tworzonych z rodzimych odmian drzew staje się podłoga bambusowa. Aranżacje minimalistyczne, gdzie podłoga ma być widoczna i efektowna, chętnie korzystają z tego materiału. Interesuje Cię podłoga bambusowa? Chcesz poznać opinie o podłodze bambusowej, wady i zalety tego rozwiązania? W poniższym tekście przybliżymy wszystkie te zagadnienia. Jeśli potrzebujesz polerki do swojej podłogi lub przecinarki podczas remontu to sprawdź naszą ofertę. 

 

Podłoga bambusowa - wady i zalety

Podłoga bambusowa to produkt w pełni naturalny. Poszczególne elementy tworzone są poprzez skręcanie lub klejenie tej wielichowatej rośliny. Tak uzyskiwane są różne wzory desek, z których montowana jest podłoga bambusowa. Opinie osób projektujących wnętrza są zróżnicowane. Cześć z nich uważa, że podłoga bambusowa nadaje się do każdego typu wnętrz, także klasycznych. Inni zwracają uwagę na nietypowy charakter podłogi bambusowej. Wadą czy zaletą tego rozwiązania jest charakterystyczny wygląd, ocenisz sam, dobierając ją do swojego pomysłu aranżacyjnego. Podłoga bambusowa ma opinię wyjątkowo trwałej konstrukcji. Dzięki nietypowej metodzie wykonywania tego materiału podłoga bambusowa jest bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne niż wykonana z rodzimych odmian drzew. Jest jednak bardziej ekologiczna, ponieważ nawet siedem lat wystarczy na ponowny wzrost pędów, z których wykonywana jest podłoga bambusowa. Wady tego materiału można wskazać po stronie nieodpowiedniego przygotowania elementów. Do ich produkcji używa się substancji na bazie formaldehydu, który może się uwalniać w czasie użytkowania podłogi bambusowej. Jeśli chcesz uniknąć tej wady podłogi bambusowej, wybierz elementy z certyfikatem jakości.

 

Podłoga bambusowa - opinie użytkowników

Choć rośnie popularność tego rozwiązania, nadal w stosunkowo niewielu obiektach znajduje się podłoga bambusowa. Aranżacje wykorzystujące ten materiał wykończeniowy dopiero w ostatnich latach zyskały na popularności. Jeśli interesuje Cię podłoga bambusowa, opinie użytkowników takich wykończeń znajdziesz głównie w internecie. Na podstawie ich doświadczenia dowiesz się, czy warta Twojej uwagi jest podłoga bambusowa. Większość osób wybierających ten rodzaj podłogi wskazuje na łatwy montaż i możliwość układania nawet na dotychczasowym parkiecie wyrobów podłogi bambusowej. Opinie o tym produkcie dotyczą także pielęgnacji materiału. Podłoga bambusowa, podobnie do innych naturalnych materiałów, musi być regularnie pielęgnowana. Przecieranie na mokro i natłuszczanie podłogi bambusowej to cena wyboru tego materiału wykończeniowego. 

 

Podłoga bambusowa - cena za m2

Wybierając podłogę bambusową, cena za m2 z pewnością wpłynie na decyzję o sięgnięciu po ten element.Warto zaznaczyć, że w przypadku podłogi bambusowej ceny zależą od grubości elementów oraz naniesionego na nie wzoru. Jeśli interesuje Cię najprostsza podłoga bambusowa, cena za m2 rozpocznie się od 100 złotych. Cena podłogi bambusowej może osiągać nawet ponad 200 złotych za metr kwadratowy. To znacznie więcej niż konkurujące z podłogą bambusową elementy z rodzimych drzew. Sam zakup paneli to dopiero pierwszy krok do tego, żeby wnętrze ozdobiła podłoga bambusowa. Cena tego elementu wykończeniowego dodatkowo obejmuje także montaż. Podobnie do innych materiałów wykończeniowych prezentują się ceny montażu podłogi bambusowej. Cena za m2 kształtuje się od 30 do 60 złotych w zależności od firmy. Do ceny podłogi bambusowej trzeba doliczyć również montaż listew przypodłogowych i ewentualnie olejowanie twardym woskiem.  

 

Podłoga bambusowa - jak przygotować się do montażu?

Gotowa podłoga bambusowa ma opinię łatwej w montażu, dlatego możesz przeprowadzić go samodzielnie. Tym samym cena podłogi bambusowej będzie nieco niższa. Większość produktów to systemy wyposażone w zamki, które pozwalają szybko i łatwo przeprowadzić montaż podłogi bambusowej. Aranżacje wyglądają znacznie bardziej naturalnie, jeśli elementy z różnych paczek zostaną zmieszane. Wówczas podłoga bambusowa będzie charakteryzowała się ciekawymi przebarwieniami. Do montażu podłogi bambusowej wystarczy Ci solidny gumowy młotek i pilarka tarczowa do cięcia poszczególnych elementów. Wśród takich elektronarzędzi sporym zaufaniem konsumentów cieszą się maszyny Makita. Z ich pomocą przeprowadzisz wiele prac warsztatowych i wokół domu, łącznie z montażem podłogi bambusowej. Opinie profesjonalnych monterów o pilarkach Makita przedstawiają je w samych superlatywach. Jeśli sięgniesz po maszyny z asortymentu sklepu Industria24, możesz sam przekonać się o prawdziwości tych ocen.