Prace w ogrodzie - przygotuj się, zobacz potrzebne narzędzia

ogród

 

Prace w ogrodzie dla jednych osób są przyjemnością, dla innych koniecznością. Nie mniej jednak cel pozostaje niezmienny — posiadanie zadbanego podwórka. Wiosenne prace w ogrodzie zajmują najwięcej czasu. Jeżeli zależy Ci, aby uzyskać doskonały efekt bez wysiłku, zainwestuj w niezbędne narzędzia. Ich rodzaj i ilość zależy od tego, czy masz rośliny, kwiaty lub drzewka, czy jedynie zieloną trawę. Należy również pamiętać, że prace wiosenne w ogrodzie stanowią rozliczenie poprzedniego sezonu. Jeżeli w ubiegłym roku odpowiednio dbaliśmy o podwórko, będzie ono w dobrym stanie, wymagającym jedynie drobnej korekty po zimie.Najwięcej czasu zajmują wiosenne prace w ogrodzie, jeśli teren zielony jest zaniedbany. Chcesz wiedzieć, które narzędzia będą najbardziej przydatne? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury.

 

Jakie prace wiosenne w ogrodzie wykonuje się co roku?

Niektóre prace w ogrodzie wykonywane są cyklicznie. Do corocznych obowiązków z pewnością możemy zaliczyć dbanie o trawnik. Jeżeli część terenu wyłożona jest kostką lub inną płytą również regularnie musimy o nie dbać, aby nie tylko spełniały swoją funkcję, ale również doskonale się prezentowały. Co obejmują coroczne prace wiosenne w ogrodzie? Przede wszystkim renowację trawnika. Ilość pracy zależy od jego stanu. Przeciętnie zadbany trawnik powinien być porządnie wygrabiony, a ubytki w trawie uzupełnione świeżymi nasionami. Jeżeli pojawiły się chwasty, należy usunąć je przy pomocy specjalnych preparatów. Chodniki i podjazdy wykonane z kostki brukowej lub płyt kamiennych warto profilaktycznie opryskać, aby w ich przerwach nie zaczęły rosnąć żadne niepożądane rośliny.

 

Poznaj drobne narzędzia ręczne do swojego ogrodu

Wykonując wiosenne prace w ogrodzie, wręcz niezastąpione są narzędzia ręczne. Wśród nich możemy zwłaszcza wyróżnić grabie, łopatę i szpadel. Są to podstawowe narzędzia, które ma każdy właściciel podwórka. Jeżeli prace w ogrodzie będziemy wykonywać po raz pierwszy, dobrze jest zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt. Odpowiednio wyprofilowana łopata czy szpadel sprawiają, że praca jest znacznie przyjemniejsza i nie wymaga użycia tak dużo siły. Z kolei wysokiej jakości grabie ułatwiają oczyszczenie trawy ze zwiędłych źdźbeł bez konieczności częstego oczyszczania ich z odpadów zielonych.

 

Sprawdź narzędzia elektryczne do ogrodu

Osoby, które więcej uwagi przywiązują do wyglądu podwórka, prace wiosenne ogrodowe wykonują z najwyższą starannością. Jeżeli zależy nam na perfekcyjnym trafiku, czy doskonale przyciętych krzewach znacznie lepiej sprawdzi się sprzęt elektryczny. Nie tylko ułatwi wykonanie założonych prac, ale także pozwoli na uzyskanie efektu, który przy użyciu jedynie siły rąk nie byłby możliwy do osiągnięcia. Które narzędzia elektryczne ułatwią wiosenne prace w ogrodzie? Przede wszystkim kosiarka. Jej parametry uzależnione są od wielkości terenu zielonego. Jeżeli prace wiosenne w ogrodzie robimy po raz pierwszy od dłuższego czasu i na działce są wysokie chaszcze, z pewnością przyda się także kosa spalinowa. Posiadacze drzewek owocowych czy krzewów chętnie sięgają po elektryczne narzędzia do przycinania.

 

Wybierz dodatki, które znacznie ułatwią prace w ogrodzie

Prace w ogrodzie ułatwiają znane od lat taczki. Jeżeli zależy nam na perfekcyjnie wyglądającym trawniku, warto zaopatrzyć się w weltykulator oraz aerator, które spulchniają ziemię, odpowiednio ją napowietrzające oraz dokładnie usuną trawę zniszczoną przez zimę. Prace wiosenne w ogrodzie są przyjemne nie tylko wtedy, kiedy mamy odpowiednie narzędzia. Posiadanie schowku, domku lub namiotu na potrzebny sprzęt sprawia, że przechowywanie urządzeń nie powoduje bałagan na podwórku.