Prąd na budowie, czyli magazyn energii Festool SYS-Power Station SYS-PST 1500 Li HP

 

Prąd na budowie to podstawa – wiadomo. Ale nie zawsze jest możliwość wetknięcia wtyczki do gniazda sieciowego i wtedy? Zrezygnować ze zlecenia, kombinować prąd od sąsiada? Jest na to rada – przenośne źródło energii, profesjonalny powerbank Festool SYS-Power Station. Dzięki niemu stajesz się całkowicie niezależny od klasycznych źródeł energii.

 

Praktyczne rozwiązania

Dzięki SYS-Power Station możesz pracować w dowolnym miejscu i czasie – to całkowita niezależność od dostępności prądu na placu budowy, przy remoncie lub w warsztacie. Przeciąganie kabli i ciągłe szukanie gniazdek to przeszłość. SYS-Power Station zapewnia 1500 Wh o stałej mocy 3 680 W i do 11 000 W mocy szczytowej oraz gwarantuje stabilne napięcie 230 V. Te parametry zapewniają moc dla narzędzi mających duże zapotrzebowanie na energię, jak np. pilarki ciesielskie, młotowiertarki i odkurzacze. Co więcej, SYS-Power Station jest oczywiście kompatybilne ze wszystkimi narzędziami przewodowymi od Festool, ale także z sieciowymi maszynami od innych producentów elektronarzędzi. Obsługuje je wszystkie tak jak normalne gniazdo 230 V. Czas potrzebny do pełnego naładowania wynosi zazwyczaj 3 godziny – to świetny wynik. Przy tym żywotność akumulatora jest bardzo duża za sprawą inteligentnego systemu zarządzania, który wybiera sposób ładowania w zależności od aktualnej temperatury ogniwa. Bank energii chroni nie tylko profesjonalna elektronika, ale i gwarancja Festool, o czym przeczytasz pod koniec artykułu. Dodatkowo obsługa SYS-Power Station nie sprawia żadnych problemów – ten powerbank dla elektronarzędzi został zaprojektowany tak, by jego użytkowanie było jak najprostsze i bezawaryjne.

 

Funckje SYS-POWER Station

SYS-Power Station ma kształt i formę Systainera3 . Na obudowie znajdziemy ergonomiczny włącznik, przyłącze do narzędzi zasilanych z sieci jak również wskaźnik poziomu naładowania baterii. Ten magazyn energii jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami sieciowymi z wyjątkiem narzędzi wymagających uziemionego źródła zasilania. Urządzenie można bezpiecznie transportować. Wewnątrz, po podniesieniu pokrywy znajduje się dodatkowy przycisk, który zapobiega przypadkowemu włączeniu podczas transportu. Aktualny stan naładowania można w każdym momencie sprawdzić ze wskaźnika LED, który jest wbudowany z przodu urządzenia. SYS-Power Station posiada nawet port USB C do szybkiego ładowania urządzeń przenośnych. Dzięki temu bez problemu możesz naładować swój tablet czy smartfon i być w stałym kontakcie ze swoimi klientami czy pracownikami, bez względu na dostępność prądu na placu budowy. 

 

 

W trosce o środowisko

SYS-Power Station nie wydziela szkodliwych dla środowiska spalin oraz nie hałasuje. Ten nowoczesny powerbank dla elektronarzędzi może być używany nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Jest to przeciwieństwo klasycznych źródeł energii takich jak gniazdka, rozdzielnice budowlane czy generatory. To właśnie generatory prądu napędzane silnikami spalinowymi są głównym źródłem zanieczyszczenia na placach budowy. CO2, tlenki azotu i drobny pył to zmora, która obciąża nie tylko środowisko, ale także pracowników. SYS-Power Station ma znaczący wpływ na tworzenie bezemisyjnych i niskoemisyjnych placów budowy, a 1500 Wh mocy to wystarczająca ilość energii dla wielu narzędzi zasilanych z sieci. Ochrona zdrowia, ochrona środowiska dzięki jednemu urządzeniu,  a co najważniejsze masz 100% pewność, że zrobisz to co planowałeś, bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek związanych z dostępnością prądu na placu budowy. Zapomnij o trudnościach takich jak: brak zasilania, przepełnione rozdzielnice budowlane, czy wyłączające się bezpieczniki.

 

Najważniejsze zastosowania SYS-Power Station SYS-PST 1500 Li HP:

  • Mobilne zasilanie maszyn zasilanych sieciowo,
  • Ładowanie akumulatorów przy napięciu sieciowym.

 

Powerbank dla elektronarzędzi objęty Gwarancją all-inclusive

SYS-Power Station, tak jak inne narzędzia od Festool jest objęte pełną ochroną serwisową  w ramach Gwarancji all-inclusive. Żeby skorzystać z ochrony, należy zarejestrować narzędzie do Gwarancji all-inclusive w ciągu 30 dni od zakupu. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej albo w aplikacji Festool Work.