Prezent dla brata - jaki wybrać?

 

O tym, że o rodzeństwo trzeba dbać, wiadomo nie od dziś. Nawet jeśli w dzieciństwie dokuczaliście sobie nawzajem, dobry brat jest na wagę złota i zawsze pomoże w trudnej sytuacji. Warto odwdzięczyć się za jego starania, choćby przez skromny podarunek. Jeśli zastanawiasz się jaki prezent dla brata będzie najlepszy, nasze propozycje rozwieją Twoje wątpliwości. Prezent dla brata na święta, urodziny, imieniny czy jubileusze znakomicie podkreśli rangę wydarzenia.

 

Jaki prezent dla brata warto kupić?

Jeśli chcesz obdarować swoje rodzeństwo, możesz skorzystać z kilku ścieżek do wyboru. Możesz zdecydować się na śmieszny gadżet, który wywoła uśmiech na jego twarzy lub postawić na bardziej praktyczne rozwiązanie, które posłuży mu przez lata. Oczywiście wiele zależy od charakteru wydarzenia - prezent dla brata na święta czy okrągłe rocznice powinien być bardziej elegancki, niż prezent podarowany na mniejsze uroczystości. Zabawne gadżety mogą posłużyć także jako uzupełnienie prezentu. Kubki z napisem, koszulki, skarpetki, personalizowana zapalniczka, plakat, grawerowana szklanka czy fantazyjne słodycze z całą pewnością wywołają oczekiwaną reakcję na twarzy obdarowanego. Śmieszne podarunki polecamy wręczać osobom z dużym dystansem do siebie i poczuciem humoru. Osoby bardziej pragmatyczne z pewnością docenią prezenty praktyczne, takie jak książki, płyty z ulubionym wykonawcą, akcesoria do auta, elektronarzędzia, gry komputerowe, produkty galanterii skórzanej, czy sprzęt RTV. Lista pomysłów na prezent jest nieskończona, a dobór produktów zależy w dużej mierze od upodobań obdarowywanej osoby.

 

Pomysł na prezent dla brata majsterkowicza

Trafienie prezentem w zainteresowania obdarowywanej osoby zazwyczaj kończy się sukcesem. Pomysł na prezent dla brata warto więc przemyśleć pod kątem jego hobby. Jeśli brat często majsterkuje i jest złotą rączką, przemyśl zakup artykułów technicznych, które rozwiną jego zdolności. Zestaw kluczy płasko-oczkowych jest przydatny dosłownie każdemu, bez względu na zdolności manualne. Jeśli brat nie posiada kluczy, z powodzeniem możesz uzupełnić wyposażenie jego warsztatu. Godną przemyślenia propozycją jest również akumulatorowa młotowiertarka, która posiada trzy tryby pracy - wiercenie, wiercenie z udarem i kucie. Dzięki funkcjonalności sprzęt łatwo jest dostosować do potrzeb użytkownika i typu robót. Elektronarzędzia przydadzą się bratu szczególnie wtedy, gdy na jego horyzoncie pojawił się remont lub planuje postawienie domu. W przypadku, gdy dysponuje on ogrodem lub działką, warto wręczyć mu kosiarkę do trawy lub podkaszarkę. Praktyczny prezent również sprawi sporą niespodziankę i zostanie z obdarowaną osobą na długo. 

 

Prezent dla brata na święta - inspiracje

Święta bożonarodzeniowe to szczególny czas, w którym wręczamy sobie rozmaite podarunki. Prezent dla brata na święta powinien więc być bardziej wyszukany, niż prezent kupowany w ramach rewanżu za drobną pomoc. W końcu święta są tylko raz do roku, a prezent pod choinkę jest wyczekiwany przez każdego domownika na długo przed pierwszą gwiazdką. Jeśli szukasz podarunku dla rodzeństwa na święta, przemyśl rozwiązania nieszablonowe. Funkcjonalny i nietypowy podarunek utrwali wasze relacje. Dobrymi inspiracjami są gry planszowe, produkty dedykowane dla fanów filmów lub gier, ekskluzywny alkohol, kosmetyki, zegarek, obraz lub plakat, literatura czy głośniki, słuchawki lub tablet.

 

Prezent w wersji ekonomicznej

Oczywiście wiele zależy od zasobności portfela, bo jeśli ta nie jest okazała, rozsądnym wyjściem jest postawienie na gadżety lub prezenty sentymentalne, takie jak na przykład pamiątkowe zdjęcie. Sama ramka kosztuje kilka złotych, a fotografie da się dziś wywołać za równie niewielką kwotę ze smartfona, w większości automatów w drogeriach. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, kolaże ze zdjęciami, ręcznie robione ozdoby, malowane obrazy czy produkty robione na drutach mogą sprawić wiele radości ich przyszłym posiadaczom. Pomysł na prezent dla brata może być widowiskowy, tani i przywoływać w pamięci same miłe chwile. Nie zapominajmy, że w przypadku prezentu liczy się gest i dobre intencje, a te są cenniejsze niż wartości materialne.