Praktyczny prezent dla kierowcy tira – co wybrać?

kierowca tira

 

Kierowcy zawodowi to jedna z najcięższych i najtrudniejszych prac. O ile prace fizyczne są niezwykle obciążające dla ciała, to praca jako kierowca niesamowicie obciąża umysł. Przez cały czas trzeba być skoncentrowanym, by nie zrobić krzywdy sobie, jak i innym uczestnikom ruchu. Do tego najczęściej wyjeżdża się za granicę, gdzie trzeba znać język, bądź zetknąć się z barierą językową. Stąd też wiedząc, że nasi bliscy kierowcy samochodów ciężarowych i tirów nie mają łatwego życia, my możemy im umilić powroty, wybierając praktyczny prezent dla kierowcy tira.

 

Praktyczny prezent dla kierowcy tira – czyli jaki?

Bardzo często zastanawiamy się jaki prezent dla kierowcy tira będzie tym najbardziej odpowiednim. Osoby prowadzące duże auta muszą mieć niezwykłą cierpliwość, refleks, być skoncentrowanym, a co za tym idzie, również wypoczętym. Stąd też przydatne rzeczy dla kierowcy tira mogą być związane przede wszystkim z jego wypoczynkiem na postojach. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju poduszki, koce i kołdry elektryczne, które można podgrzać za pomocą samochodowego gniazdka. Dobre gadżety dla kierowcy tira, to te pomagające mu również zasnąć w wygodnej pozycji – specjalistyczny materac dostosowany do kabiny w tirze będzie tutaj cenny. 

Praktyczny prezent dla kierowcy tira może być również związany z jego odżywianiem się w trasie. Wszystko, co sprawi, że w kierowca będzie mógł zawsze i wszędzie odgrzać sobie jedzenie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Oczywiście tutaj należy brać pod uwagę również jego bezpieczeństwo, dlatego też wszystkie gadżety do tira powinny posiadać odpowiedni atest. 

Prezent dla kierowcy ciężarówki może być również ściśle związany z jego pracą, czyli stanowić na przykład narzędzia motoryzacyjne, które ułatwią mu szybkie naprawy usterek, czy też lepsze dbanie o samochód. Są to zarówno podnośniki, jak i ściągacze – wszystko, by jak najsprawniej działać w razie awarii. Te drugie oczywiście służą do podczas napraw zawieszenia, tulei czy sprężyn amortyzatora.

 

Mniej praktyczny prezent dla kierowcy ciężarówki

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie prezenty dla naszego bliskiego kierowcy tira muszą być praktyczne. Czasem nawet zwyczajny breloczek czy zawieszka na lusterko będą świetnym prezentem dla tirowca, oczywiście, jeśli będą one zachowane w klimacie motoryzacyjnym. 

Bardziej przydatne, jednak nadal nie niezbędne będą wszelkiego rodzaju akcesoria do przechowywania, typu torby do transportu i przechowywania oraz skrzynki. Są to rzeczy, które możemy oczywiście oddać do grawerowania lub wyhaftowania w celu personalizacji, tak, by prezent dla kierowcy tira stał się jeszcze bardziej wyjątkowy. 

Możemy zadbać także o to, w czym jeździ w trasy nasz bliski kierowca. Możemy mu sprezentować ciepłą, komfortową i stylową bluzę zapinaną, wełnianą czapkę, czy też czapkę z daszkiem. Wszystkie te rzeczy z zakładki gadżety, jak już wcześniej wspominaliśmy, można z łatwością spersonalizować, by nasz obdarowywany poczuł się jeszcze bardziej doceniony. 

Warto zwrócić uwagę również na gadżety do tira, które pomogą mu utrzymać w nim czystość. Będą to np. ręczne, jednak bardzo mocne odkurzacze, parownice, a nawet myjki ciśnieniowe. Niektórzy pracodawcy wymagają od kierowców, by dbali oni o tira, jak o własny samochód, zatem tego typu sprzęt może się im przydać. Zresztą oni sami lubią, gdy jeżdżą i żyją w czystym aucie, nawet jeśli jest to wielki tir. 

Podsumowując, prezent dla kierowcy tira może być zarówno praktyczny, jak i z przymrużeniem oka. Należy jednak pamiętać, by przed obdarowaniem go kolejnym akcesorium, które może okazać się nieprzydatne, warto porozmawiać z nim lub z osobą z jego otoczenia, co tak naprawdę jest mu potrzebne. Czasem może być prezent, który znacznie umili mu dalekie podróże i rozłąkę z najbliższymi.