Prezent dla wujka

 

Czy wiesz, jaki prezent dla wujka wybrać? Pośród ofert dostępnych na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Jedni postawią na śmieszne gadżety, inni na praktyczne produkty, które posłużą obdarowanej osobie przez długie lata. Niezależnie, czy interesuje Cię prezent na 60 urodziny dla wujka, czy na imieniny lub święta - nasze propozycje pomogą Ci wybrać najlepiej. Poznaj inspiracje na prezent na każdą okazję.

 

Czym się kierować wybierając prezent dla wujka?

Zwykle nie znamy wujków tak dobrze jak taty czy brata. Zakup prezentu może być przez to utrudniony, choć małe rozeznanie powinno ułatwić sprawę. Prezenty odwołujące się do hobby to zawsze dobry wybór - tematyczne książki, gadżety, akcesoria związane z pasją to tylko niektóre z pomysłów na prezent dla wujka. Przed zakupami warto zastanowić się, co lubi osoba lub jak spędza czas. Choć nie jest to regułą, wujkowie lubią majsterkować, spędzać czas na świeżym powietrzu, odwiedzać swoją rodzinę i przebywać w towarzystwie. Dla jednych lepszym wyborem będzie prezent praktyczny, dla innych rozrywkowy, elegancki lub humorystyczny. Oczywiście znajomość obdarowywanej osoby znacznie ułatwia zakup upominku. Na szczęście poza specjalistycznymi produktami istnieją także rozwiązania uniwersalne, które pasują na każdą okazję.

 

Kiedy i jaki prezent wręczyć?

Dobór podarunku jest zależny od okoliczności. Prezent dla wujka na święta powinien być bardziej oficjalny, niż na urodziny lub imieniny. Na poważniejsze obrzędy polecamy zakup zegarka, biżuterii, teczki skórzanej, narzędzi, paska skórzanego, zestawu skarpetek lub koszulek. Prezenty bardziej swobodne pasują na mniejsze uroczystości, takie jak spotkania rodzinne czy inne uroczystości. Prezent na 60 urodziny dla wujka powinien być natomiast bardziej wyrafinowany i lepiej przemyślany niż inne prezenty. Okrągłe rocznice wymagają większej inwencji niż zwyczajne urodziny. Pamiętajmy, że prezent podobnie jak ubiór oddaje szacunek osobie obchodzącej święto. Z tego względu polecamy zrezygnować z niestosownych prezentów na poważnych uroczystościach i przemyśleć swój wybór pod kątem okazji. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli chcesz odwdzięczyć się wujkowi za pomoc. Wtedy każdy gest jest dobry. Pamiętajmy, że poza komercyjnymi prezentami można wręczyć osobie coś sentymentalnego, co będzie miało wartość wykraczającą poza dobra materialne. 

 

Śmieszne prezenty dla wujka

Jeśli chcesz wręczyć prezent osobie z dużym dystansem do siebie i świata, świetnym pomysłem będzie ofiarowanie jej śmiesznego gadżetu w postaci kubka lub koszulki z zabawnym podpisem. Równie dobrą ideą  są poduszki, leżaki, czekoladki, personalizowane butelki z alkoholem lub śmieszne gadżety, których jest multum. Śmieszne upominki polecamy wręczać na mniejszych uroczystościach lub jako dodatek do właściwego prezentu. Z całą pewnością ich mocną stroną jest efekt zaskoczenia i możliwość stworzenia pozytywnej atmosfery na imprezie. Grawerowany lub wyszywany napis na zamówienie zmieni oblicze każdego produktu w gadżet dopasowany do obdarowywanej osoby.

 

Praktyczne prezenty dla wujka - inspiracje

Pamiętajmy, że osoby starsze zwykle stawiają na praktyczne rozwiązania. Niektórzy wujkowie ucieszą się z nowego grilla, dla innych idealnym rozwiązaniem będą myjki ciśnieniowe. Praktyczny prezent na 60 urodziny dla wujka sprawi obdarowanemu wiele radości. Bezszczotkowa myjka ciśnieniowa pozwoli umyć pojazdy i usunąć zanieczyszczenia z powierzchni w ogrodzie. Tego typu prezent świetnie sprawdzi się u właścicieli domków jednorodzinnych, którzy z troską podchodzą do rzeczy materialnych. Uniwersalnym i praktycznym prezentem dla wujka jest również zestaw narzędzi, który przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Krewny z pewnością doceni także takie podarunki jak eleganckie koszule, krawaty, organizer, sprzęt RTV lub zestaw barmański, jeśli lubi tworzyć trunki. Jeśli wujek jest ogrodnikiem, z pewnością spodoba mu się dmuchawa do liści lub nowa kosiarka.

 

Nie zapominaj, że prezent to przede wszystkim pamięć i szacunek dla osoby obdarowywanej. Warto podkreślić uroczystość miłym upominkiem i docenić starania wujków, którzy służą nam pomocą każdego dnia.