Prysznic bez brodzika - jak zrobić?

prysznic bez brodzika

 

W wielu nowoczesnych aranżacjach stawia się na maksymalne wyeksponowanie przestrzeni. Unika się podziałów, likwidując konstrukcje z płyt gipsowych czy drzwi. W aranżacjach łazienek coraz większą popularnością cieszy się kabina prysznicowa bez brodzika. Konstrukcja odbiega nieco od klasycznej stylistyki, jednak daje fantastyczny efekt. Jeśli interesuje Cię montaż kabiny prysznicowej bez brodzika, w poradniku znajdziesz garść przydatnych informacji. 

 

Kabiny prysznicowe bez brodzika - właściwości techniczne

Kabiny prysznicowe bez brodzika spotykają się ze skrajnymi emocjami. Można je kochać albo nienawidzić, jednak nie da się przejść obok nich obojętnie. Niestety warunki techniczne w niektórych obiektach nie pozwalają na to, żeby zamontować w nich prysznic bez brodzika. Wynika to z nietypowego charakteru tego produktu. 

 

Kabiny typu walk-in, bo to określenie często także stosowane jest w odniesieniu do kabiny prysznicowej bez brodzika, muszą mieć odpływ umieszczony w podłodze. Nie sprawdzą się w klasycznych łazienkach, gdzie rura kanalizacyjna umieszczona jest w ścianie. W tradycyjnych kabinach całą konstrukcję skrywa podwyższenie brodzika. Oczywiście prysznic bez brodzika nie ma takiej możliwości. W tym wypadku potrzebny jest prysznic z odpływem liniowym, a najlepszym rozwiązaniem będzie zaplanowanie takiego odpływu jeszcze przed rozpoczęciem realizacji projektu. 

 

Jak zrobić prysznic bez brodzika w łazienkach z odpływem w ścianie? Jest to możliwe, jednak wymaga całkowitej modernizacji łazienki. Płytki w całym pomieszczeniu powinny być na jednym poziomie, dlatego całą podłogę w łazience należy podnieść, żeby móc wprowadzić prysznic bez brodzika. Jak zrobić taką modernizację? Najlepiej wykonać stelaż lub podbudowę i na niej układa się płytki ceramiczne na całej powierzchni łazienki. Wymaga to jednak stosunkowo wysokiego pomieszczenia, dlatego montaż kabiny prysznicowej na płytkach w łazience w blokach jest raczej niemożliwy. 

 

Prysznic bez brodzika - jakie wymiary?

Skoro masz już pojęcie jak zrobić prysznic bez brodzika, zastanów się nad wymiarami tej konstrukcji. W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń co do wielkości prysznica bez brodzika. Jakie wymiary wybrać? Musisz znaleźć złoty środek pomiędzy możliwościami wynikającymi z wielkości łazienki a komfortem. Duży będzie bardzo komfortowy, ale tylko w dużej łazience. Nie planuj zbyt przestronnej konstrukcji, ponieważ stracisz funkcjonalność w małym pomieszczeniu przez prysznic bez brodzika. Jakie wymiary wybrać? Podobne do tych, które mają klasyczne kabiny z brodzikami. 

 

Wielkość prysznica z odpływem liniowym może wydzielać konstrukcja łazienki. Tak się dzieje w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach. Wówczas kabiny prysznicowe bez brodzika mają wymiary wyznaczane przez naroża, a ściany stanowią wypusty. Montaż kabiny prysznicowej bez brodzika często przeprowadzany jest w narożu pomieszczenia. W wielu łazienkach kabina prysznicowa bez brodzika wcale nie jest ograniczona wymiarami. Nie są stawiane ściany oddzielające ją od innych części łazienki, a jej miejsce wyznacza tylko prysznic z odpływem liniowym. Takie konstrukcje spotykane są w łaźniach publicznych, na siłowniach czy w zakładach pracy.

 

Drzwi do prysznica bez brodzika - jakie wybrać?

Jeśli udało Ci się już zaplanować konstrukcję i wyobrazić sobie montaż kabiny prysznicowej na płytkach, pora przejść do jego zamknięcia. Część osób całkowicie rezygnuje z drzwi do prysznica bez brodzika. To propozycja dla odważnych, ponieważ woda z kabiny będzie wydostawała się na zewnątrz. Jednak prysznic bez brodzika, poza drobnymi niedogodnościami, jest bardzo wygodny i ma nowoczesny wygląd. 

 

Jeśli jednak zdecydowałeś się na drzwi do prysznica bez brodzika, możliwość wyboru masz wiele. Na rynku dostępne są wszystkie konstrukcje: od przesuwnych, przez harmonijkowe, aż po tradycyjne skrzydłowe. Montowane są do ściany za pomocą profili aluminiowych. Często dopasowane są kolorystycznie do armatury, jaką zamontowana jest w prysznicu bez brodzika.