Ranking detektorów przewodów

Ranking detektorów przewodów

Jak sama nazwa wskazuje, detektory przewodów służą do wykrywania, wskazywania położenia przewodów. Dzięki nim można bezpiecznie robić odwierty w ścianie czy murze, nie uszkadzając instalacji elektrycznej. Mechanizmem, jaki wykorzystuje się w detektorach jest zjawisko indukcji elektromagnetycznej, dzięki któremu udaje się ustalić położenie kabli, a często też ich właściwości. Wiele wykrywaczy przewodów pod napięciem może również wykrywać plastikowe i drewniane przedmioty albo puste przestrzenie. Wykrywacz kabli poza tym, że pozwoli sprawdzić, czy przewód jest pod napięciem, potrafi również wskazać, gdzie doszło do awarii i bez problemu poradzi sobie z odnalezieniem przerwanego kabla. Istoną kwestią jest to jaki wykrywacz przewodów i kabli należałoby wybrać. W naszym rankingu zajmiemy się urządzeniami firmy Bosch, które, pomimo różnic w cenie i wyposażeniu, są zawsze niezawodnymi i poręcznymi produktami, oferującymi wysoką jakość wykonania i pracy.

Ranking wykrywaczy kabli firmy Bosch

W poniższym rankingu wykrywaczy przewodów urządzenia prezentowane są wg. kryteriów cenowych – od tych najmniej kosztujących do tych najwięcej.

Bosch GMS 100 M

GMS 100 M to jeden z najbardziej niezawodnych wykrywaczy metalu w swojej klasie, charakteryzuje go najwyższa niezawodność bez kalibrowania, a automatyczna skala powiększenia zoom gwarantuje wysoką precyzję detekcji. Elektronarzędzie wykrywa takie materiały jak: metale żelazne, przewody pod napięciem, metale nieżelazne. Produkt wykrywa pole magnetyczne, dzięki czemu możemy określić położenie prętów zbrojenia w ścianie nośnej albo ominąć wiązkę kabli w ścianie. Jest dokładne w granicach 2-4 cm. To dość tanie urządzenie zajmuje w naszym rankingu wysoką pozycję ze względu na możliwości jakie oferuje za niewielką cenę.

Bosch GMS 120 Professional 

Kolejnym urządzeniem w rankingu wykrywaczy kabli jest model GMS 120 Professional. Cechuje się najwyższą niezawodnością - dzięki automatycznej kalibracji znajduje wszystkie obiekty, tym samym eliminuje błędy pochodzące z nieprawidłowej obsługi. Potrafi wykryć obiekt do głębokości 12 cm, dokładnie też wskazuje środek obiektu dzięki skali „Center Finder“. Ten produkt wyposażony jest w 3 tryby detekcji do różnych zastosowań: tryb wykrywania konstrukcji drewnianych, metalu oraz przewodów pod napięciem.

Bosch D-tect 120

Następnym wykrywaczem kabli prezentowanym w tym rankingu jest wyjątkowy cyfrowy model D-TECT 120. Służy do wykrywania ukrytych w ścianie rur wodociągowych z tworzywa sztucznego, metali żelaznych i nieżelaznych, konstrukcji drewnianych, przewodów elektrycznych i innych kabli. Urządzenie wykrywa obiekty metalowe, belki, elementy drewniane, rury i inne elementy z tworzyw sztucznych, takie jak przewody i kable elektryczne. Urządzenie posiada pięć przycisków, które są bardzo łatwe w obsłudze. Wykrywanie obiektów tym detektorem jest bardzo proste, bo posiada on dwie podstawowe funkcje – pomiar punktowy oraz „Center Finder”. Urządzenie za pomocą sygnalizacji świetlnej informuje o wynikach: dioda zielona oznacza ,że nie ma żadnych obiektów w ścianie, a dioda żółta informuje o konieczności przesunięcia wykrywacza dla ponownego zbadania terenu. Dioda czerwona wskazuje obecność obiektu. Ten detektor otrzymuje w naszym rankingu zasłużoną rekomendację.

Bosch D-tect150SV

Rewelacyjny detektor, który jest wyposażony w czujniki radarowe Ultrawideband,  z dokładnością do milimetrów wykrywające metale żelazne i nieżelazne, przewody pod napięciem, belki drewniane, rury z tworzywa sztucznego, a także rury ogrzewania podłogowego i ściennego. Model D-tect150SV zapewnia także dokładne wykrywanie stali zbrojeniowej w betonie wilgotnym i suchym do głębokości 15 cm. Na wyposażeniu jest tutaj także cyfrowy wskaźnik właściwości materiałów i głębokości położenia obiektu, dostępna jest też wizualizacja sygnału podczas detekcji obiektów w bardzo trudnych materiałach. Model D-tect150SV ma więc prawie wszystko to, czego wymagamy od niezawodnego i wysokiej klasy urządzenia. W rankingu wykrywaczy kabli znajduje się na samym szczycie.