Kosiarki spalinowe. Jakie wybrać już dziś?

 

Przeglądając rankingi kosiarek spalinowych zamieszczane w sieci, widocznym staje się fakt, że rynek sprzętu ogrodniczego jest nimi dosłownie zalany. Dlatego tak bardzo ciężko jest wybrać odpowiednie urządzenie, które spełniałoby wszystkie oczekiwania klientów. Z licznie dostępnych modeli kosiarek spalinowych nie jest łatwo wybrać tę najlepszą, o doskonałym stosunku jakości do ceny. Poniższy krótki ranking kosiarek pozwala na zapoznanie się z wybranymi modelami urządzeń z napędem i bez napędu, tych, których cena nie przekracza 1500 złotych oraz takich, które będą się liczyć na rynku w roku 2020.


Kosiarki spalinowe bez napędu i w cenie do 1500 zł


Ranking tego typu elektrourządzeń warto zacząć od modelu znanej marki Makita.


Makita PLM4120N
Ta kosiarka przeznaczona do ogrodów o powierzchni do 1000 m² wyposażona jest w nowy wydajny 4-suwowy górnozaworowy silnik Briggs & Stratton, w 3 - stopniową regulację kąta nachylenia rękojeści, 5 - stopniową centralną regulację wysokości koszenia (25 / 31 / 43 / 56 / 70 mm), w stabilną dźwignię i wentylator dla zoptymalizowanego przepływu powietrza i chłodzenia, koła urządzenia są umieszczone na uszczelnionych łożyskach kulkowych, kosz na trawę ma bardzo łatwy montaż. Kosiarka ma funkcję cięcia trawy bez kosza i z koszem, na jej wyposażeniu jest też mulczer. Nasz ranking bardzo wysoko ocenia tę kosiarkę ze względu na wytrzymałość i niezawodność, łatwość użytkowania i szybkość pracy.


HECHT 5406
Kolejne urządzenie w rankingu kosiarek spalinowych bez napędu wyposażone jest w silnik Hecht OHV o mocy 3,5 KM. Model 5406 jest niedrogi, ale bardzo dobrze wykonany, posiada szereg przydatnych funkcji i słynie z niezawodności. Nadaje się do koszenia małych i średnich trawników w ogrodach i na działkach. Zaletą kosiarki jest niewielkie spalanie, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które można przeznaczyć na inne cele, związane z porządkowaniem ogródka czy działki. Wysokość koszenia urządzenia jest regulowana i ma zakres od 25 do 55 mm, kosz 5406 ma pojemność 40 litrów.

 

Makita PLM5120N2
Ten produkt powinien znaleźć się również w naszym rankingu najlepszych kosiarek bez napędu w cenie do 1500 złotych. Ma ona opinie bardzo wytrzymałej, długowiecznej i niezawodnej. Jest przeznaczona do ogrodów o powierzchni 2200 m², pojemność jej silnika wynosi 150,00 cm3, kosiarka ma pięciostopniową regulację wysokości koszenia, a sama wysokość koszenia wynosi 25-70mm.


Najlepsze kosiarki spalinowe z napędem w 2020 roku


W tym rankingu, czyli najlepszych kosiarek spalinowych z napędem w zbliżającym się 2020 roku, pole naszych poszukiwań zawęzimy do jednej firmy, oferującej sprzęt wykonany z myślą o wymagającym kliencie i użytkowniku – niezawodny, trwały i poręczny. Chodzi tu o markę Makita.


Makita PLM4622N2
Ta kosiarka wyposażona jest w nowy wydajny 4-suwowy silnik górnozaworowy Briggs & Stratton, w funkcję Ready start, automatyczne ssanie, które umożliwia łatwiejsze odpalanie poprzez pociągnięcie rozrusznika, w stabilną stalową obudowę, 3-stopniową regulację rękojeści, 5-stopniową regulację wysokości koszenia (25, 31, 43, 56, 70 mm), w 3-biegowy napęd, w koła umieszczone na uszczelnionych łożyskach kulkowych. Kosiarka jest przeznaczona do ogrodów o powierzchni do 1800 m². W naszym rankingu kosiarek spalinowych z napędem to elektrourządzenie wyróżnia się ceną, którą nie jest mała, ale oddaje klasę urządzenia. W 2020 roku Makita PLM4622N2 na pewno znajdzie swoich zadowolonych nabywców.


Makita PLM5113N2
Kolejne urządzenie w tym rankingu, model PLM5113N2, to 3 biegowa kosiarka spalinowa z napędem, przeznaczona do powierzchni ogrodu do 2000 m2. Posiada regulację wysokości koszenia, funkcję mulczowania, cięcia trawy z koszem i bez kosza i zbierania liści, ma boczny wyrzut. Wyposażona jest w kosz o pojemności 65l, a jej szerokość cięcia wynosi 51cm.


Makita PLM5121N2
Nasz ranking najlepszych kosiarek spalinowych z napędem w 2020 roku zamyka model PLM 5121N2. Jest to samobieżna kosiarka do cięcia bez wysiłku, toteż oferuje wysoki komfort pracy i łatwość użytkowania. Przeznaczona jest do ogrodów o powierzchni 2200 m², posiada 3-stopniową regulację rękojeści, duże tylne koła o średnicy 28 cm z podwójnymi łożyskami kulkowymi. Wyposażona jest w bardzo miękki uchwyt rękojeści, co zapewnia wygodę użytkowania. Model PLM5121N2 nie posiada funkcji cięcia trawy z koszem, jedynie funkcję cięcia trawy z wyrzutem bocznym oraz mulczowania.