Regeneracja baterii Dewalt

Regeneracja baterii Dewalt

 

Akumulator, bateria to rzecz niezbędna w każdym przenośnym urządzeniu elektrycznym. To przecież od jego mocy, zdolności przekazywanie energii zależy praca radia, telefonu, aparatu fotograficznego i wielu innych rzeczy. Podobnie ma się rzecz w przypadku wszelkich elektronarzędzi zasilanych właśnie bateriami. Na budowlanych forach internetowych można czasem przeczytać wypowiedzi tego typu: “Ładowarka Dewalt dcb 105 nie ładuje, choć jest prawie nowa”. Cóż, jest oczywiście możliwe, że nawet tak dobry sprzęt jak ładowarka Dewalt dcb 105 nie ładuje, ponieważ posiada wadę fabryczną, ale najczęstszą przyczyną braku ładowania jest po prostu wyczerpanie się lub awaria akumulatora. Dlatego też warto pomyśleć od razu o dwóch możliwościach, jakie ma do wyboru posiadacz niesprawnego elektronarzędzia. Pierwszą z nich jest regeneracja baterii Dewalt, drugą zaś kupno nowego akumulatora. Właściciel wiertarki czy wkrętarki może oczywiście zaopatrzyć się w nowe baterie Dewalt, regeneracja jest jednak tańszą alternatywą. Z tego też względu, przyjmując, że przy wyborze rozwiązania ważne są koszty, jakie trzeba ponieść, aby uruchomić elektronarzędzie, regeneracja akumulatora Dewalt jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Gdzie dokonać naprawy zużytych baterii Dewalt?

Jeżeli już wiadomo, że odpada opcja – nowe baterie Dewalt, regeneracja pozostaje jedynym wyjściem. Ale gdzie jej dokonać? Odpowiedź jest prosta – albo w specjalistycznym serwisie elektronarzędzi, albo w sklepie oferującym również i takie usługi, jak właśnie regeneracja baterii Dewalt i wszelkich innych wiodących na rynku firm. Takie serwisy do naprawy używają najlepszych ogniw. To zaś ma przełożenie na późniejszą pracę elektronarzędzia. Regeneracja akumulatora Dewalt dokonana na bazie najlepszych ogniw sprawia, że urządzenie w praktyce działa długo i skutecznie. Pracownicy serwisu dokonują wstępnych oględzin akumulatora, określają problem, by w dalszej kolejności zająć się demontażem starych ogniw, czyszczeniem obudowy, wymianą ogniw, programowaniem albo kalibracją. Regeneracja baterii Dewalt jest procesem, podczas którego bardzo ważnym etapem jest wymiana płytki sterującej, która odpowiada przecież za ochronę urządzenia przed wszelkiego rodzaju nadmiernymi obciążeniami, bo te mogą skutkować przeciążeniem. Przeciążenia z kolei są dla narzędzia zabójcze, skracają jego żywotność, wywołują różne usterki. Pamiętać należy też o tym, że każdy profesjonalny serwis, w którym dokonuje się regeneracja akumulatora Dewalt, prace naprawcze kończy specjalistycznymi testami, które potwierdzają sprawność zregenerowanej części zasilającej elektronarzędzie. Naprawa baterii Dewalt w sklepie czy w serwisie trwa zazwyczaj kilka dni, czasem dwa, trzy, a czasem cały tydzień. Uzależnione jest to od stopnia mocy akumulatora. Im mniejsza, tym regeneracja szybsza, im większa, tym wolniejsza. Ważne jest też to, że dla usługi przewidziana jest gwarancja, długość jej trwania zależy oczywiście od wytycznych serwisu czy sklepu, który ustala warunki gwarancji. Jednakże po odbiorze naprawionej części elektronarzędzia, każdy klient ma zapewniony ów komfort użytkowania. Jeśli nowo naprawiona bateria przestanie działać, można ją oddać do kolejnej naprawy – gwarancyjnej, czyli bezpłatnej.

 

Baterie Dewalt – regeneracja a koszty 

Skoro powiedzieliśmy na wstępie, że regeneracja akumulatora Dewalt jest tańszym rozwiązaniem niż kupno nowego, warto określić, ile trzeba za nią zapłacić. Otóż regeneracja baterii Dewalt powinna kosztować 50% ceny nowej. Zakładając więc, że za najtańszy akumulator trzeba zapłacić jakieś 150 złotych, łatwo policzyć, że naprawa wyniesie jakieś 80 złotych. Podobne obliczenia można zastosować do innych baterii Dewalt, kosztujących o wiele więcej lub tylko trochę więcej. Liczy się tutaj także pojemność baterii, im jest większa, tym usługa będzie droższa. Jeśli nie wiesz czy wybrać w przyszłości narzędzie Dewalt czy Milwaukee to zapraszamy na naszego bloga.