Skrzypiące łóżko - naprawa

skrzypiące łóżko

 

Statystyczny człowiek spędza podczas snu prawie 25 lat swojego życia. Powinniśmy poświęcać na sen 30 procent doby, czyli niespełna osiem godzin. Ten czas pozwala na całkowitą regenerację organizmu. No chyba, że nie da się zasnąć przez skrzypiący stelaż łóżka. Może to nie tylko pogorszyć komfort snu, ale także stać się frustrujące. W tekście dajemy niejeden sposób na skrzypiące łóżko, podpowiadamy, jak naprawić skrzypiące łóżko i co zrobić, jeśli żadna z metod nie przynosi efektów. 

 

Skrzypiące łóżko - naprawa stelaża

Skrzypiące łóżko wydające przy każdym ruchu głośne dźwięki może prowadzić do nerwów i frustracji. Jeśli myślałeś już nad tym, żeby wyrzucić skrzypiące łóżko, naprawa może być znacznie łatwiejszym i mniej kosztownym sposobem na rozwiązanie problemu. Czasem niewiele potrzeba, żeby skrzypiący stelaż łóżka przestał być denerwujący. Najprostszy sposób na skrzypiące łóżko to wykonanie izolacji pomiędzy stelażem i materacem. Możesz użyć do tego maty z pianki albo zwykłego koca. Często wykonanie izolacji to wystarczająca naprawa skrzypiącego łóżka.

 

W jaki sposób działać, jeśli izolacja nie pomaga na skrzypiące łóżko? Co zrobić dalej? Rozwiązaniem może być dokręcenie wszystkich śrub w obrębie skrzypiącego łóżka. Naprawa będzie wymagała od Ciebie kluczy oczkowych i płaskich. Najlepiej sięgnij po Klucze płasko-oczkowe z grzechotką Wera, które pozwolą Ci łatwo dokręcać śruby w mało dostępnych miejscach. W zestawie znajdziesz cztery klucze o bardzo popularnych rozstawach, które pomogą Ci  naprawić skrzypiące drewniane łóżko i przydadzą się w wielu innych pracach.

 

Jak naprawić skrzypiące drewniane łóżko - inne metody

Nie zawsze problemem skrzypiącego łóżka są poluzowane śrubki. W starszych typach może się okazać, że to sprężyny są przyczyną emisji nieprzyjemnych dźwięków. W takim wypadku najlepszy sposób na skrzypiące łóżko to posmarowanie ich odpowiednim preparatem. Jeśli to sprężyny są przyczyną  skrzypiącego łóżka, naprawa obejdzie się bez większych inwestycji. Wystarczy, że posmarujesz je olejem roślinnym czy gliceryną. Możesz sięgnąć też po profesjonalny środek znany wszystkim majsterkowicza. WD-40 to najpopularniejszy i jeden z najbardziej uniwersalnych preparatów stosowanych przy pracach z elementami metalowymi. Będzie nie tylko sposobem na skrzypiące łóżko, ale także zamarzające drzwi w samochodzie lub problemy z korozją. Jak naprawić skrzypiące drewniane łóżko? Kolejnym sposobem może być natłuszczenie elementów drewnianych, które znajdują się w jego konstrukcji. Często to pracujące deski czy ramy są przyczyną skrzypiącego stelaża łóżka. Możesz użyć do tego zwykłego wosku, który natłuści elementy i sprawi, że nie będą tarły o siebie.

 

Skrzypiące łóżko - co zrobić, kiedy nic nie działa?

Wszystkie narzędzia, które zostały opisane w powyższym tekście, możesz kupić w sklepie narzędziowym Industria24. Znajdziesz tu zarówno klucze, którymi podokręcasz skrzypiące łóżko, jak i preparat WD-40. Każdy z elementów będzie służył Ci jeszcze długo po tym, jak naprawisz skrzypiące drewniane łóżko. Dzięki temu zyskasz funkcjonalny sprzęt do prac domowych i warsztatowych.


Jeśli przetestowałeś już wszystkie metody na skrzypiące łóżko, a naprawa nie przyniosła rezultatu, może to już pora na modernizację sypialni? Skrzypiący stelaż łóżka może znacznie pogorszyć komfort snu. W związku z tym, zamiast testować kolejny sposób na skrzypiące łóżko i poświęcać kolejne bezsenne godziny na skrzypiącym łóżku kup nowe. Możesz też stworzyć je od podstaw, korzystając z narzędzi do prac stolarskich oczywiście ze sklepu Industria24.