Test kosiarek spalinowych, elektrycznych i akumulatorowych - jak wybrać odpowiednią?

kosiarka

 

Kosiarki są najpopularniejszymi urządzeniami przeznaczonymi do pielęgnacji trawników i muraw. Z uwagi na różnorodne zapotrzebowanie i charakterystykę powierzchni zielonych, oferowane są w rozmaitych wariantach. Biorąc pod uwagę maszyny ogrodnicze z oferty sklepu Industria 24, przygotowaliśmy test kosiarek. Poszczególne modele podzielone zostały na trzy grupy, co jest związane ze sposobem ich zasilania.

 

Test kosiarek - najważniejsze cechy urządzeń 

Kosiarki to maszyny przeznaczone do koszenia traw i roślin zielonych. Takie znajdują się przed każdym domem, obiektem firmowym i na nieużytkowanych przestrzeniach. W związku z tym samych urządzeń przeznaczonych do tej pracy jest bardzo dużo i są mocno skomplikowane. W naszym teście kosiarek wybraliśmy po dwa produkty zasilane silnikiem spalinowym, elektrycznym i akumulatorem. 

 

Test kosiarek elektrycznych 

Kosiarki elektryczne to urządzenia zasilane prądem sieciowym, a przez to przeznaczone głównie do prac w pobliżu budynków. Charakteryzują się jednak stosunkowo cichą pracą i sporą żywotnością silnika.Test kosiarek elektrycznych otwiera RLM15E36H Kosiarka do trawy Ryobi. Maszyna dysponuje silnikiem o mocy 1500W i szerokością roboczą na poziomie 36 cm. Nie jest wyposażona w napęd, dlatego sprawdza się głównie na niewielkich i stosunkowo równych podłożach. Nieco lepiej w teście kosiarek elektrycznych wypada Elektryczna kosiarka do trawy ELM4621 Makita. Ta maszyna dysponuje silnikiem o mocy 1800 W, a także napędem na koła. Szerokość robocza noży to 46 cm. Można wyregulować wysokość cięcia jednym z 6 poziomów w zakresie od 20 do 75 mm. Maszyna jest dodatkowo  wyposażona w kosz do zbierania trawy, pokrywę bocznego wyrzutu i mulczer. 

 

Test kosiarek akumulatorowych 

Urządzenia akumulatorowe dają większe możliwości pracy w obszarach oddalonych od źródeł zasilania. Są równe ciche i sprawne, co elektryczne, jednak w ich pracy nie przeszkadza ciągnący się przewód. W naszym teście kosiarek akumulatorowych zwróciliśmy uwagę na RLM18C33B-25 Kosiarkę akumulatorową Ryobi. Urządzenie ma bardzo dobrą proporcję jakości do ceny. Jest wyposażona w wydajny akumulator litowo-jonowy o pojemności 2,5 Ah, który można naładować zaledwie w 75 minut. Narżedzie ma niewielką szerokość roboczą 33 cm, ale do zakupu zachęca bardzo przystępna cena. Drugim urządzeniem, które objął nasz test kosiarek akumulatorowych, jest Akumulatorowa kosiarka 2 x 18V, 53 cm DLM530Z Makita. Ta została wyposażona w dwa akumulatory, a w zależności od potrzeb można dobrać ich pojemność. Imponuje prędkością obrotów noży na poziomie 2800 obr/min, a także szerokością roboczą o wymiarze nieco ponad 53 cm. 

 

Test kosiarek spalinowych z napędem 

W naszym teście kosiarek zostały jeszcze maszyny wyposażone w silniki spalinowe. Te charakteryzują się największą mocą i niezależnością większą od akumulatorowych. Jedyną wadą jest stosunkowo wysoki koszt pracy, a także znaczna emisja hałasów. Prezentację wyników testu kosiarek spalinowych z napędem rozpoczyna Kosiarka spalinowa do trawy PLM4120N Makita. Ta maszyna dysponuje silnikiem spalinowym o pojemności 140 cm3, który charakteryzuje się maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 6,8 Nm. Maszyna nadaje się do powierzchni murawy nawet do 100 m2, a szerokość cięcia to 41 cm. Nasz test kosiarek spalinowych z napędem wyróżnił też RLM46175YL Kosiarka do trawy z silnikiem Yamaha® Ryobi. Maszyna jest wyposażona w silnik o pojemności 157 cm3, który pozwala na cięcie o szerokości 46 cm, a także przenosi napęd na koła. Urządzenie dysponuje między innymi funkcjami kompresowania trawy w koszu i mulczowania. Test kosiarek automatycznych i ręcznych nie przyniósł odpowiedzi na pytanie, który model jest najlepszy? Zapoznaj się z pozostałymi produktami z naszego asortymentu. W sklepie Industria24 znajduje się kilkadziesiąt modeli, które sprawdzą się przy koszeniu trawnika przed domem i do prac profesjonalnych. W razie potrzeby zadzwoń do naszego biura obsługi i porozmawiaj z konsultantem o dostępnych maszynach.