Test laserów krzyżowych

laser krzyżowy

 

Dobry laser krzyżowy to urządzenie bardzo pomocne w czasie realizacji prac przemysłowych. Można zastosować go do wielu czynności w różnych dziedzinach, a ceniony jest za precyzję i możliwość szybkiego wyznaczenia odległości. Analizując ofertę sklepu Industria 24, przeprowadziliśmy krótki test laserów krzyżowych. W poradniku wskażemy, które modele zasługują na uwagę i co o tym zadecydowało. 

 

Test laserów krzyżowych - jakie parametry wziąć pod uwagę?

Lasery krzyżowe należą do urządzeń pomiarowych stosowanych w przemyśle. Mają za zadanie wyznaczenie linii pionowych i poziomych, a także kątów prostych. Wykorzystywane są przede wszystkim w pracach budowlanych, do wyznaczania linii malowania, poziomu wieszania mebli, czy wznoszenia innych konstrukcji. Właściwości laserów wykorzystywane są także w budownictwie drogowym i innych dziedzinach inżynierii lądowej, a nawet morskiej. Można znaleźć zastosowanie dla nich także w przemyśle transportowym, maszynowym i wielu innych. 

 

Przeprowadzony przez nas test laserów krzyżowych obejmuje kilka parametrów, które uznawane są za najważniejsze w tego typu urządzeniach. Przede wszystkim analizowaliśmy dokładność linii lasera, a także jej długość. W urządzeniach stosowanych w przemyśle ważny jest też czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora lub bateriach. Ponadto analizowaliśmy wielkość urządzenia, ilość strumieni lasera, a także dodatkowe parametry techniczne. 

 

Ranking laserów krzyżowych - popularne urządzenia z oferty Industria24

Przygotowany ranking laserów krzyżowych zawiera kilka produktów z różnych półek cenowych i dedykowanych innym odbiorcom. Wszystkie pochodzą od profesjonalnych producentów, a dodatkowo są dostępne praktycznie od ręki w naszym sklepie. 

 

Laser krzyżowy Quigo Green Bosch

To jedno z najprostszych urządzeń na rynku, którego wysoką jakość gwarantuje logo Bosch na obudowie. Urządzenie emituje charakterystyczny zielony strumień światła, a jego zasięg to 12 metrów. Dokładność strumienia światła wynosi 0,8 mm na każdy metr, a bateria wytrzymuje przynajmniej 2 godziny ciągłej pracy. Urządzenie jest lekkie, ma niewielkie wymiary i zostało wyposażone w gwint do statywu. 

 

Laser krzyżowy Stabila LAX50

To urządzenie przydaje się przy pracach prowadzonych przez dłuższy czas, na przykład w budownictwie wykończeniowym. Bateria pozwala na pracę przez 30 godzin bez przerwy, a maksymalna długość strumienia to 10 metrów. W naszym teście laserów krzyżowych bardzo dobrze wypadała proporcja dokładności pomiarowej do ceny, ponieważ dokładność jest tu na poziomie 0,5 mm na metr. Do urządzenia jest dołączony statyw, który ułatwia ustawienie go na potrzebnym poziomie. 

 

Akumulatorowy laser krzyżowy 12V max (10,8V) CXT Makita

To urządzenie jest przygotowane z myślą o trudnych warunkach panujących na budowie. Ma podwyższoną odporność na działanie wilgoci i pyłu, a także pojemną baterię, która pozwala na pracę nawet przez 20 godzin bez przerwy. Dwa strumienie lasera można przełączać w trzech układach i dwóch trybach jasności. Ponadto urządzenie ma funkcję samopoziomowania i można ustawić je na statywie wyposażonym w gwint 3/8 cala. 

 

Laser krzyżowy 360⁰ CL4D-G + Statyw aluminiowy SJJ-M1 Nivel System

To najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie w naszym rankingu laserów krzyżowych. Emituje po dwie wiązki pionowe i poziome w zakresie 360 stopni, co daje ogromne możliwości na placu budowy. Imponuje zasięgiem strumienia światła, który dochodzi do 30 metrów i dokładnością na poziomie 0,1 mm na każdy metr. W skład zestawu wchodzi też statyw i środki ochrony osobistej potrzebne w czasie pracy. 

 

Nasz ranking laserów krzyżowych zawiera jedynie kilka spośród wielu produktów, które znajdują się w ofercie sklepu Industria24. Jeśli żaden z nich nie przypadł Ci do gustu, sprawdź pozostałe produkty. Możesz też skontaktować się z pracownikami biura obsługi, od których uzyskasz rzetelne i kompleksowe informacje dotyczące parametrów technicznych laserów.