Test odkurzaczy przemysłowych - wybierz odpowiednie urządzenie

odkurzacz przemysłowy festool

 

Sprzątanie jest jednym z etapów prowadzenia prac, choć część wykonawców czasem o tym zapomina. Żeby prace przebiegały szybko, sprawnie i bez zbędnego wysiłku, warto wykorzystać do pracy solidne maszyny. W tym poradniku przeprowadzamy test odkurzaczy przemysłowych. Podpowiadamy, na jakie parametry należy zwrócić uwagę i podajemy przykłady ciekawych produktów dostępnych w sklepie Industria24. 

 

Test odkurzaczy przemysłowych - najważniejsze parametry 

Odkurzacz przemysłowy to profesjonalne urządzenie przeznaczone do usuwania uciążliwych odpadów poprodukcyjnych. Nie sposób go zastąpić odkurzaczami używanymi w domu, ponieważ konstrukcja tamtych nie jest dostosowana do twardych i grubych odpadów. Urządzenia stosowane w przemyśle mogą służyć do zbierania wiórów powstałych w czasie szlifowania, odpadów ze szlifowanej gładzi i tynków, a także zabrudzeń wilgotnych. 

Test odkurzaczy przemysłowych przeprowadzisz w swoim miejscu pracy już po jego zakupie. Żeby jednak wypadł możliwie najlepiej, warto wziąć pod uwagę najważniejsze parametry, które wpłyną na jego funkcjonalność. Przede wszystkim zwróć uwagę na moc ssącą, a im większa, tym szybciej i sprawniej uporasz się z zabrudzeniami. Sprawdź, czy wybrane urządzenie może usuwać także mokre zanieczyszczenia. Ponadto ważna jest pojemność zbiornika na odpady, a także klasa szczelności filtra. Zwróć uwagę na możliwość podłączenia odkurzacza do elektronarzędzia lub choćby odpowiedniego adapteru.  

 

Test odkurzaczy przemysłowych - propozycje urządzeń 

Jeśli już wiesz, jakie urządzenie będzie Ci potrzebne, możesz przejść do naszego zestawienia. Test odkurzaczy przemysłowych i ranking urządzeń zawiera produkty dostępne w sklepie Industria24. Dla zróżnicowania rankingu wybraliśmy maszyny z innych półek cenowych. 

Odkurzacz 1000 W VC2012L Makita

Nasz test odkurzaczy przemysłowych zaczynamy od bardzo uniwersalnego i wydajnego urządzenia. Odkurzacz Makita znajdzie zastosowanie w każdym warsztacie, a także zakładzie przemysłowym. Może usuwać zabrudzenia suche i wilgotne, a filtr L chroni przed wydostawaniem się pyłu na zewnątrz. Odpady można zbierać do specjalnego worka lub zbiornika ze stali nierdzewnej o pojemności 20 litrów. Urządzenie jest lekkie, ma kompaktowe wymiary, a na płaskiej pokrywie można położyć elektronarzędzie w bezpieczny sposób.  

Odkurzacz akumulatorowy GAS 18V-10 L Bosch Professional

To niezwykle interesujące urządzenie od znanego producenta Bosch. Inżynierowie znaleźli najlepszy balans pomiędzy komfortem pracy, parametrami roboczymi i ceną odkurzaczy. To lekkie urządzenie zasilane akumulatorem litowo-jonowym 18V, które ma zbiornik o pojemności 10 litrów. Maszyna może pracować na sucho i mokro, a klasa odporności przeciwpyłowej jest na poziomie L. Do odkurzacza dołączono szereg akcesoriów dodatkowych, które ułatwiają prowadzenie prac. Jak większość produktów z linii Bosch Professional, także odkurzacz ma 3 lata gwarancji. 

Odkurzacz mobilny CTM 36 E AC-PLANEX CLEANTEC Festool

Nasz test odkurzaczy przemysłowych zamykamy maszyną przystosowaną głównie do prac z wykorzystaniem elektronarzędzi. Odkurzacz można zamocować do szlifierki przegubowej i wykorzystać przy pracach wykończeniowych. Sprawdza się także przy zbieraniu odpadów mokrych i suchych powstałych przy pracy innymi elektronarzędziami. Urządzenie wyposażono w filtr o M, który zatrzymuje nawet odpady o średnicy poniżej 0,1 mm, a zatem bardziej szkodliwe. Odkurzacz dysponuje wysoką mocą ssania, którą uzyskano dzięki samoczyszczącemu filtrowi. 

Prezentowany test odkurzaczy przemysłowych zawiera tylko kilka modeli z szerokiej oferty produktów w sklepie Industria24. Poszczególne urządzenia oferowane są w różnych wariantach, zatem na początku oferta może wydawać się nieprzystępna. Dlatego przed zakupem warto skorzystać z pomocy działu sprzedaży, gdzie uzyskasz więcej informacji na temat naszych odkurzaczy przemysłowych.