Test wyrzynarek - po czym poznać dobre urządzenie?

wyrzynarka makita

 

W rozmaitych pracach manualnych przydają się wyrzynarki. Te kompaktowe urządzenia można zastosować do wielu zadań i w różnych miejscach. Test wyrzynarek pokazuje, które urządzenia warte są Twojej uwagi i w jaki sposób dobrać maszynę pasującą do potrzeb warsztatu. Wszystkie prezentowane modele są częścią oferty sklepu Industria 24. 

 

Test wyrzynarek - najważniejsze parametry 

Wyrzynarki należą do podstawowych elektronarzędzi stosowanych w warsztatach rzemieślniczych, stolarskich i przydomowych zakładach. Służą do cięcia rozmaitych materiałów, począwszy od drewna, poprzez tworzywa sztuczne, aż po cienkie blachy, a ich funkcję zmienia się po zamocowaniu odpowiedniego brzeszczotu. Charakterystyczną cechą jest to, że wyrzynarka może wycinać linie krzywe, półokrągłe, a także o innych nieregularnych kształtach. 

 

Przed wyborem odpowiedniego urządzenia do warsztatu i przeprowadzeniem testu wyrzynarki, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia. Najważniejszą cechą jest moc, która ma wpływ na szybkość prowadzenia cięcia, a także daje możliwość pracy na twardszych materiałach. Ważnym parametrem jest wysokość skoku, czyli maksymalna odległość między położeniem brzeszczotu w pozycji schowanej i wysuniętej. Nie zapominaj też o wyjściu na odkurzacz lub adapter, sposobie zasilania, a także rozmiarze i wadze. 

 

Test wyrzynarek do prac amatorskich - którą wybrać? 

Wyrzynarka jest powszechnie stosowana przez domorosłych majsterkowiczów. Można wykorzystać ją przy pracach remontowych i wykończeniowych, a także tworzenia innych konstrukcji. Wyrzynarki do prac amatorskich nie muszą dysponować ogromną mocą, a ważniejsza jest niewielka waga i przystępna cena. 

 

Test wyrzynarek dla amatorów rozpoczyna Wyrzynarka z regulacją obrotów Makita 4327. Ta maszyna to podstawowy produkt dla amatorów od japońskiego producenta, choć przydatny także profesjonalistom. Maszyna dysponuje silnikiem o mocy 450 W, może wykonywać do 3100 skoków na minutę, a długość skoku to 18 mm. Maszyna waży niespełna 2 kg, zasilana jest prądem sieciowym, a wymianę brzeszczotów można przeprowadzić bez pomocy dodatkowych narzędzi. 

 

Ciekawym urządzeniem jest też R18JS-0 Wyrzynarka 18 V Ryobi zasilana akumulatorami. Takie źródło energii sprawia, że maszyną można prowadzić prace nawet z dala od warsztatu. Narzędzie ma bardzo dobre parametry robocze. Skok brzeszczotu wynosi 25 mm, a duża moc silnika umożliwia cięcie drewna o grubości nawet 100 mm. Nieco większą wagę wyrzynarki rekompensuje brak przewodów zasilających ciągnących się za urządzeniem. 

 

Test wyrzynarek dla profesjonalistów - propozycje 

W wielu profesjonalnych zakładach wyrzynarka jest jednym z podstawowych narzędzi. Przydaje się przy pracach stolarskich, dekarskich, blacharskich, a także stolarskich i w przemyśle meblarskim. W bardziej profesjonalnych pracach potrzebne są przede wszystkim mocne i funkcjonalne urządzenia. 

 

W naszym teście wyrzynarek wzięliśmy pod uwagę narzędzie od Festool, czyli jednego z największych producentów maszyn stolarskich. Wyrzynarka TRION PS 300 EQ-Plus Festool ma silnik o mocy 720 W, który pozwala na wykonanie do 3000 suwów na minutę. Maszyna może ciąć drewno o grubości nawet 120 mm, a dzięki systemowi odprowadzania trocin miejsce pracy można łatwo utrzymać w porządku. 

 

W profesjonalnych pracach prowadzonych z dala od warsztatu przyda się akumulatorowa 18V XR Wyrzynarka 2 X 5Ah DCS334P2 DeWalt. Urządzenie może wykonać do 3200 skoków na minutę o długości 26 milimetrów, co pozwala na szybkie i sprawne prowadzenie prac. Jest bardzo lekka i ma ergonomiczną obudowę, dzięki której prowadzenie prac staje się mniej uciążliwe. Jeśli prezentowany przez nas test wyrzynarek nie wskazał, które urządzenie jest najlepsze, nie wszystko stracone. Możesz wybrać inne maszyny, które znajdują się w naszym sklepie. Znajduje się tu kilkadziesiąt urządzeń pochodzących od znanych i sprawdzonych producentów. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z biurem obsługi Industria24.